SK CZ EN

DACHSER USPOŘÁDAL WORKSHOP NA TÉMA CHEMICKÁ LOGISTIKA

Publikované dňa: 26. 7. 2016 13:37 DACHSER CZECH REPUBLIC

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic uspořádal pro společnost NCH Europe workshop o problematice chemické logistiky. Zaměstnanci z Evropského distribučního centra NCH Europe, světové jedničky v oblasti chemických produktů pro průmyslové, obchodní a institucionální využití, měli možnost prohloubit své znalosti o specificích logistiky chemického zboží, přepravách dle dohody ADR a další legislativě.

V překrásném prostředí zvíkovského podhradí připravil DACHSER Czech Republic ve spolupráci se společností MEDISTYL, která se zabývá poradenstvím v oblasti chemické legislativy a problematiky nebezpečných chemických látek a směsí, pro NCH Europe dvoudenní program, který komplexně vysvětlil problematiku logistiky a legislativy chemických výrobků. Akce se zúčastnili vybraní zaměstnanci z každého oddělení Evropského distribučního centra NCH Europe, které operuje v Lovosicích a každý den vyexpeduje okolo 1 000 zásilek s chemickými produkty. Mezi ně patří například výrobky pro úpravu komunální a odpadní vody, průmyslové prostředky pro čištění velkokapacitních klimatizací či palivová aditiva.

Aby se tyto produkty dostaly bezpečně a včas ke svým uživatelům, o to se stará DACHSER, který pro NCH Europe zabezpečuje distribuci po celé Evropě. A tak se workshop věnoval také přesnému vymezení povinností odesílatele, dopravce a příjemce, program poskytl také informace o problematice balení a značení zboží před odesláním a potřebných přepravních dokladech k zásilkám s chemickými výrobky. Část věnovaná legislativě potom účastníkům školení nabídla ucelený přehled o českých a evropských nařízeních pro nebezpečné výrobky dle dohody ADR, REACH a CLP a z nich vyplývajících povinnostech zejména pak bezpečnostní list a etikety. Osvětlila také Zákon o prevenci závažných havárií a nutnost dodržovat pravidla bezpečnostních opatření.

„Jsme rádi, že jsme pro NCH Europe, jako našeho významného zákazníka, mohli připravit informacemi doslova nabitý program," říká Ing. Jan Polter, MBA, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a. s., a dodává, „věnovali jsme se i výzvám, které naše spolupráce přináší, a to nám, věřím, pomůže zkvalitnit každodenní operativu naší chemické logistiky."

Základní informace o společnosti DACHSER v České republice

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
DACHSER disponuje více než 50 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává téměř 500 lidí.

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jak v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává 26 500 lidí ve 428 pobočkách ve 43 zemích světa. Za rok 2015 zrealizoval přepravu 78,1 milionu zásilek. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2015 činil 5,64 miliardy eur. Pro více informací navštivte www.dachser.cz.

Základní informace o společnosti NCH Corporation

NCH Corporation byla založena v USA v roce 1919 a je světovou jedničkou v oblasti průmyslových, obchodních a institucionálních produktů a služeb údržby. Společnost je privátně vlastněna a její vedení je v rukou rodiny Levy, potomků zakladatele Milton P. Levy seniora. NCH Corporation je jednou z největších společností na světě prodávajících specifickou škálu vlastních produktů prostřednictvím přímého marketingu. Na celém světě zaměstnává více než 8 500 zaměstnanců, na šesti kontinentech a obsluhují trhy ve více než 50 zemích.

Základní informace o společnosti MEDISTYL, spol. s r.o.

Společnost MEDISTYL již více než 25 let poskytuje komplexní informační a poradenské služby v oblasti chemické legislativy a problematiky nebezpečných chemických látek a směsí, a to napříč celým dodavatelským řetězcem. Zpracovává a reviduje bezpečnostní listy, poskytuje služby v oblasti CLP (např. klasifikace, notifikace na ECHA), REACH (např. pozdní předregistrace a registrace látek na ECHA) a Chemický zákon (např. oznamovací povinnosti) a biocidy. Velmi častou činností je pořádání praktických seminářů a školení v oblasti chemické legislativy pro jednotlivce i firmy. Jsou tvůrci vlastní databáze nebezpečných látek MEDIS-ALARM, webového portálu Classific (převod klasifikace CLP na ADR) a spoluautoři programů ADRem/RIDem. Pro více informací navštivte www.medistyl.cz.

Pro více informací prosím kontaktujte:

DACHSER Czech Republic a.s.
Ing. Jan Polter, MBA
Obchodní a marketingový ředitel
tel.: +420 312 291 842
e-mail: jan.polter@dachser.com
www.dachser.cz

DACHSER Czech Republic a.s.
Ing. Tereza Valentová
Marketing & PR
tel.: +420 312 291 880
e-mail: tereza.valentova@dachser.com
www.dachser.cz

Crest Communications a.s.
Andrea Pitronová
Account Director
tel.: +420 222 927 111
e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
work shop NCH.jpg
DACHSER uspořádal workshop na téma chemická logistika
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.