SK CZ EN

NOVÉ POSILY KORPORÁTNÍHO TÝMU DACHSER AIR & SEA LOGISTICS

Publikované dňa: 12. 9. 2016 13:55 DACHSER CZECH REPUBLIC

Zkušený logistický manažer Jochen Müller (52) se brzy připojí do týmu mezinárodního logistického providera DACHSER. Od 1. října letošního roku bude pracovat na rozvoji stávajících projektů, aby poté, od 1. ledna roku 2018, vystřídal dosavadního COO Air & Sea Logistics Thomase Reutera. Thomas Reuter bude po tuto dobu i nadále působit ve výkonné radě v čele Air & Sea Logistics, a to až do 31. prosince příštího roku, kdy odejde do penze.

Jochen Müller se narodil ve městě Worms v Německu v roce 1964. Před pěti lety, v roce 2011, se stal členem představenstva společnosti Schenker Deutschland AG, ve které byl zodpovědný za letecké přepravy a prodej pro střední Evropu, stejně jako logistiku veletrhů a sportovních akcí. Předtím působil jako CEO společnosti Schenker ve Velké Británii, kde byl zodpovědný za pozemní, letecké a námořní přepravy a logistiku veletrhů.

„Jochen Müller je top manažerem a logistických expertem s bohatými zkušenostmi v leteckých a námořních přepravách, ale dokonale zná také veškeré nároky a procesy v oblasti pozemní přepravy," říká Bernhard Simon, CEO společnosti DACHSER, a dodává: „Jako COO Air & Sea Logistics a budoucí člen výkonné rady naváže na úspěšnou práci Thomase Reutera. Ta bude zahrnovat další rozšiřování mezikontinentální letecké a námořní sítě a vytvoření ještě užšího napojení na naši hustou evropskou síť pozemních přeprav. To vše nám umožní lépe koordinovat dodavatelské řetězce našich zákazníků." Vzhledem k bohatým zkušenostem Jochena Müllera a k jeho strategicky naplánovanému zapracování, jsou vytvořeny výborné podmínky pro převzetí všech kompetencí od Thomase Reutera COO Air & Sea Logistics. Thomas Reuter je součástí týmu DACHSER již od roku 1978 a členem výkonné rady od začátku roku 2006. Hrál hlavní roli při internacionalizaci společnosti a při vytváření globální námořní a letecké sítě. Dnes má divize Air & Sea Logistics 196 vlastních poboček a cca 4 000 zaměstnanců. V roce 2015 vytvořila tato divize obrat v hodnotě 1,6 miliard eur.

Thomas Krüger nově jmenovaný výkonným ředitel divize EMEA Air & Sea Logistics
Nový výkonný ředitel Air & Sea Logistics pro region EMEA Thomas Krüger (52), který byl jmenován 1. července, je přímo podřízen Thomasi Reuterovi. Thomas Krüger zastával mnoho manažerských pozic v Air & Sea Logistics společnosti DACHSER. V letech 2004-2006 byl obchodním manažerem pro Německo, poté až do roku 2012 vedl celý globální obchodní tým. V posledních letech byl zodpovědný za regionální divizi Severní a střední Evropa. V nové funkci vystřídal Rüdigera Kluga, který do DACHSERU přišel v roce 2009 a na konci června letošního roku odešel do důchodu.

Základní informace o společnosti DACHSER v České republice

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
DACHSER disponuje více než 50 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává téměř 500 lidí.

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jak v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává 26 500 lidí ve 428 pobočkách ve 43 zemích světa. Za rok 2015 zrealizoval přepravu 78,1 milionu zásilek. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2015 činil 5,64 miliardy eur. Pro více informací navštivte www.dachser.cz.

Pro více informací prosím kontaktujte:

DACHSER Czech Republic a.s.
Ing. Jan Polter, MBA
Obchodní a marketingový ředitel
tel.: +420 312 291 842
e-mail: jan.polter@dachser.com
www.dachser.cz

DACHSER Czech Republic a.s.
Ing. Tereza Valentová
Marketing & PR
tel.: +420 312 291 880
e-mail: tereza.valentova@dachser.com
www.dachser.cz

Crest Communications a.s.
Andrea Pitronová
Account Director
tel.: +420 222 927 111
e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
Jochen-Mueller.jpg
Jochen Müller_ DACHSER Air & Sea Logistics_ od 1.1.2018 převezme pozici COO této obchodní oblasti
Thomas-Krueger.jpg
Thomas Krüger_nový výkonný ředitel regionální divize EMEA DACHSER Air & Sea Logistics
Thomas-Reuter.jpg
Thomas Reuter_dosavadní COO Air & Sea Logistics
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.