SK CZ EN

DACHSER OTEVŘEL DVĚ NOVÉ POBOČKY V USA

Publikované dňa: 4. 10. 2016 14:07 DACHSER CZECH REPUBLIC

Divize leteckých a námořních přeprav Air & Sea Logistics společnosti DACHSER rozšířila otevřením nových kanceláří v Minneapolisu a v Baltimoru své působení v USA. Nová pobočka Minneapolis v Minnesotě se tak stává po Chicagu, St. Louis a Cincinnati čtvrtou pobočkou na středozápadě Spojených států amerických a pobočka Baltimore v blízkosti přístavu Helen Delich Bently Port bude celkem třetí pobočkou na severovýchodě.

Letiště v Minneapolisu patří mezi 20 největších letišť ve Spojených státech amerických a odbaví vysoký počet mezinárodních letů. „Vzhledem k tomu, že trh na středozápadě nadále roste, Minneapolis byl pro naši další expanzi v USA logickým krokem," říká Frank Günzerodt, prezident a CEO DACHSER USA. „Pro nás jako poskytovatele logistických služeb má působení v blízkosti našich zákazníků zásadní význam. Proto budeme na jedné straně pokračovat v rozšiřování naší sítě poboček v USA a na straně druhé budeme nabízet inovativní řešení, která plně využívají všech výhod celosvětové sítě DACHSER," doplňuje Frank Günzerodt a dodává: „Naši zákazníci nyní těží z úzkého propojení naší pobočky v Minneapolisu a skladu nacházejícího se v Chicagu."

Další novou pobočkou divize Air & Sea Logistics společnosti DACHSER je Baltimore. Baltimorský přístav, známý také jako „brána do středozápadu", umožnuje společnosti DACHSER působit na jednom ze dvou jediných východních přístavů schopných odbavovat kontejnerové lodě třídy post-Panamax. Po dlouhodobém úspěchu poboček v New Yorku a Bostonu byl Baltimore při rozšiřování působnosti v USA dalším strategickým krokem. „Pro Baltimore jako město naší další expanze ve Spojených státech amerických jsme se rozhodli kvůli jeho významu pro středoatlantický obchod," uvedl Frank Günzerodt, a dodává: „Díky tomu, že z geografického hlediska leží blíže ke středozápadu než kterýchkoliv jiný východní přístav, nám baltimorská pobočka umožní držet tempo s rychlým růstem, který v této části země zaznamenáváme."

DACHSER postupně propojuje svou efektivní evropskou síť pozemních přeprav s globální leteckou a námořní logistikou. Může tak svým zákazníkům nabídnout integrované logistické řešení z jednoho zdroje a tím optimalizovat jejich celosvětové dodavatelské řetězce. Společnost DACHSER na americkém trhu vsadila na organický růst s vlastními zaměstnanci, procesy a systémy. Do roku 2020 má v plánu otevřít celkem 25 poboček na 11 místech. Kromě dlouhodobého směřování na evropské a asijské obchodní cesty DACHSER USA také rozšiřuje svoje podnikání směrem do i z Latinské Ameriky.

Základní informace o společnosti DACHSER v České republice

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.
DACHSER disponuje více než 50 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává téměř 500 lidí.

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních divizích: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jak v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává 26 500 lidí ve 428 pobočkách ve 43 zemích světa. Za rok 2015 zrealizoval přepravu 78,1 milionu zásilek. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2015 činil 5,64 miliardy eur. Pro více informací navštivte www.dachser.cz.

Pro více informací prosím kontaktujte:
DACHSER Czech Republic a.s.
Ing. Jan Polter, MBA
Obchodní a marketingový ředitel
tel.: +420 312 291 842
e-mail: jan.polter@dachser.com
www.dachser.cz

DACHSER Czech Republic a.s.
Ing. Tereza Valentová
Marketing & PR
tel.: +420 312 291 880
e-mail: tereza.valentova@dachser.com
www.dachser.cz

Crest Communications a.s.
Andrea Pitronová
Account Director
tel.: +420 222 927 111
e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Prílohy

Obrázky
DACHSER_nová pobočka v Baltimoru.PNG
DACHSER_nová pobočka v Baltimoru.PNG
DACHSER_nová pobočka v Minneapolisu.jpg
DACHSER_nová pobočka v Minneapolisu.jpg
Súčasní klienti
Referenční klienti
108 AGENCYA LA MAISONARIELASENTAL LANDB4B INKASSOBALANCE CLUB BRUMLOVKABECHEROVKA LEMONDBEST EMPLOYERS - AON HEWITTBONATRANS GROUPCENTRAL PARK PRAHACODECOCOLEMAN S.I.CON CS s.r.o.,CTPČESKÁ RADA PRO ŠETRNÉ BUDOVYDACHSER CZECH REPUBLICDARAMISDŮM SE ZELENOU STŘECHOUEDENREDEDIFICE CONSTRUCTION & CONSULTINGEFKOELOPAKEMCOEPD - PALLADIUMFASHION ARENA OUTLET CENTERFORUM KARLINGES REALHARIBO CZHARIBO SKHB REAVISHOCHTIEF DEVELOPMENTHORMENHSBCHUISMAN KONSTRUKCEINVEST MORE 2015INVEST MORE 2016IROBOTKERAMIKA SOUKUPKetoMix CZKetoMix SKKOFOLAKURZ HORSKÉ MEDICÍNYLEXXUSLIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFALIKO-SMANNERMČR v lezení na obtížnostMILLAMINISMIPIMMLÉKÁRNA VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍMORAVSKOSLEZSKÝ AUTOMOBILOVÝ KLASTRMORPHY RICHARDSMS DEVELOPMENT - PROJEKT ZAHRADAMT LEGALOBECNÍ DVŮROBCHODNÍ CENTRUM QUADRIOOLMAOLYMPIA TEPLICEOSTROJP3 CZP3 SKPALÁC FLÓRAPALÁC PARDUBICEPATÉ DU CHEFPHILADELPHIAPIONEER INVESTMENTS ČRPLZEŇSKÝ PRAZDROJ - MASTERPLZEŇSKÝ PRAZDROJ, VELKOPOPOVICKÝ KOZELPORGPRAZDROJ LIDEMPREZENTACE BRNA V NEW YORKU 1. - 2. 10. 2012PROFIAUTOREALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNYREHABILITAČNÍ ÚSTAV HRABYNĚRENOMIA CZRI OKNAROCKWOOLROTARY INTERNATIONAL DISTRIKT 2240SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJESchwarzkopf ProfessionalSKROSSSOLIGHT HOLDING s.r.o.SPAR ČESKÁ OBCHODNÍ SPOLEČNOST S.R.O.Strojmetal Aluminium ForgingSUEZ WaterŠUMPERSKÁ PROVOZNÍ VODOHOSPODÁŘSKÁ SPOLEČNOSTTEVATHE ORCHARDTOUAXTROOSTWIJKUBM BOHEMIAVÍTKOVICE STEELVZÁŘÍ - FESTIVAL SVĚTLA A VIDEOMAPPINGUWOLF THEISSWWW.KDECHCIBYDLET.CZ
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.