SK CZ EN

„HAPPY END“ A HAPPENING NA PODPORU ŽEN S METASTATICKOU RAKOVINOU PRSU

Publikované dňa: 14. 10. 2016 12:36 ONKO Unie

Říjen je celosvětově vnímán jako měsíc boje proti rakovině prsu a podpory onkologicky nemocných žen. Nezisková organizace ONKO Unie, o. p. s. se tomuto tématu věnuje dlouhodobě, přičemž v letošním roce se v rámci osvětové kampaně „Nejsem na odpis“ zaměřuje na pomoc ženám s metastatickou rakovinou prsu. Při té příležitosti ONKO Unie ve spolupráci s pražským Divadlem Rokoko uspořádala v úterý 11. října 2016 benefiční divadelní představení Happy End, kterého se jako hosté zúčastnili nejen lékaři a zástupci zdravotnických organizací, ale především samotné pacientky a jejich blízcí. Po skončení představení následovala živá diskuze s herečkami, dramaturgem Jiřím Janků i režisérem hry Arnoštem Goldflamem.

Ve stejný den se na čtyřech místech v centru Prahy (stanice metra Želivského, Flora, Anděl a I. P. Pavlova) konal také happening pacientek, které rozdávaly kolemjdoucím tematické knižní záložky s komiksy Jana Hofmana, představující s nadsázkou životní situace žen s touto diagnózou. Happening sklidil pozitivní ohlas, což potvrzuje i ředitelka ONKO Unie, o. p. s. Mgr. Petra Adámková. „Velmi nás potěšily reakce řady lidí, a to nejenom žen, ale překvapivě i mužů, na otevřenou komunikaci tématu, které bohužel bývá v naší společnosti spíše tabuizováno. Z příběhů, které jsme měli možnost si od kolemjdoucích vyslechnout, vyplývá jednoznačně, že o metastatické rakovině prsu je třeba mluvit a zabývat se životem žen - pacientek, jejich blízkých a komunikovat i možnosti léčby. Jenom tak přestanou být tyto ženy společností vnímány jako ty, které jsou na odpis."

Benefiční představení Happy End v divadle Rokoko vyvolalo další diskusi mezi přítomnými diváky. Ti shlédli neotřelou tragikomedii izraelské dramatičky Anat Gov, která hru Happy End napsala poté, co u ní lékaři diagnostikovali rakovinu. O své nemoci se rozhodla hovořit naprosto otevřeně a bez předsudků, což je i cílem kampaně „Nejsem na odpis". Jejími ambasadorkami se staly herečky Dana Batulková a Jitka Smutná, které ve hře ztvárňují onkologicky nemocné pacientky. Inscenace nabízí skvělé herecké výkony a ukazuje, jak se s rakovinou vyrovnat, aniž by člověk ztratil svobodu, důstojnost a hlavně optimismus.

www.nejsemnaodpis.cz
www.onko-unie.cz


ONKO Unie, o. p. s., se od roku 2011 zaměřuje na pomoc pacientkám s onkologickými onemocněními, zejména ženských orgánů. Je platformou pro setkávání lékařů podílejících se na léčbě onkologických onemocnění, pacientů se zhoubnými nádory i dárců, jejichž společným cílem je podporovat zlepšení kvality života onkologicky nemocných v České republice.

Kontakt pro média:

Crest communications, a.s.
Jana Bakešová
Tel.: +420 222 927 111
Gsm: +420 731 613 604
E-mail: jana.bakesova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

ONKO Unie, o.p.s.
Petra Adámková
Gsm: +420 607 216 236
E-mail: petra.adamkova@onko-unie.cz
www.onko-unie.cz

Prílohy

Obrázky
OU_benefice_foto_01.JPG
Mgr. Petra Adámková (ředitelka ONKO Unie, o. p. s.) a Doc. MUDr. Vilma Marešová, CSc. (předsedkyně správní rady ONKO Unie) zahajují benefiční divadelní představení Happy End na podporu žen s metastatickou rakovinou prsu.
OU_benefice_foto_02.JPG
Diváci ocenili skvělé herecké výkony při závěrečné děkovačce.
OU_benefice_foto_03.JPG
Na představení navázala beseda s režisérem Arnoštem Goldflamem, dramaturgem Jiřím Janků a herečkami Danou Batulkovou, Jitkou Smutnou, Hanou Doulovou, Evellyn Pacolákovou a Radkou Fidlerovou (pozn.: zprava doleva).
OU_benefice_foto_04.jpg
Na čtyřech místech v centru Prahy probíhal i happenning pacientek s metastatickou rakovinou prsu.
Súčasní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Dr. Maye 468/3, 709 00 Ostrava-Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Sme členom Asociácie
Public Relations Agentúr (APRA)
od 28. júna 2005.
Sme držiteľom CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. decembra 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.