CZ SK EN

PLANRADAR ČR

http://www.planradar.com/cs/

PlanRadar je softwarové řešení pro stavební a realitní profesionály fungující na bázi SaaS (z anglického Software as a Service neboli „software jako služba"). Svým uživatelům umožňuje připojit se na dálku ke cloudové aplikaci a používat ji odkudkoliv přes internet. Využít ji lze pro stavební dokumentaci a dozor na stavbě, řízení závad a úkolů, při předávání projektů, jejich následnou správu a údržbu atd. Prostřednictvím webové aplikace vhodné pro všechny prohlížeče a všechny typy chytrých telefonů a tabletů (iOS, Android a Windows) je možné sledovat, zaznamenávat a sdílet se svým týmem jakýkoli druh informací prostřednictvím digitálních stavebních plánů nebo BIM modelu. Digitalizace pracovního postupu zlepšuje spolupráci mezi všemi účastníky stavebního procesu, snižuje chybovost a šetří čas: zákazníci PlanRadaru hlásí úsporu až 7 pracovních hodin týdně. Společnost se sídlem ve Vídni v Rakousku a obchodním zastoupením v České republice umožňuje více než 120 000 uživatelů z více než 65 zemí sledovat, připojovat se a řešit stavební a realitní projekty po celém světě.

Tiskové zprávy

Vydáno dne: 13. 9. 2023 14:33 PLANRADAR ČR

Před každým strategickým rozhodnutím, jakým je prodej či nákup nemovitosti, je obvyklé posoudit související rizika. Pouze komplexní znalost aktuálního stavu budovy totiž umožňuje identifikovat technická rizika a vady, které nejsou na první pohled zřejmé. Teprve následně je možné vyhodnotit dopad těchto nedostatků na provozní náklady i životnost dané nemovitosti, stejně jako sestavit rozpočet na případné opravy či renovace. Přitom platí teze, že majitelé nemovitostí, kteří se zaměřují na realizování principů ESG, často dosahují vyšší výkonnosti. A čím pohotověji jsou splněny cíle udržitelnosti, tím rychlejší je také návratnost investic. Jak co nejlépe začlenit strategii ESG do technické inspekce budov či posoudit náklady na rekonstrukci stávajícího portfolia pomáhá PlanRadar – jedna z předních evropských platforem pro digitalizaci procesů během výstavby a správy nemovitostí. Ta nyní vydala vlastní analýzu na téma ESG: jeho role ve stavebnictví i vlivu na hodnotu aktiv.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 17. 8. 2023 9:43 PLANRADAR ČR

Moderní přístupy ve stavebnictví jako digitalizace a BIM modelování se objevují v tuzemské realitě stále poskrovnu, navíc zůstávají doménou především komerční sféry nemovitostí. Nicméně vývoj jde neúprosně kupředu a cílem odvětví by měla být snaha rozšířit nové znalosti a know-how na co nejširší spektrum realit, a to včetně objektů občanské vybavenosti, které jsou financovány z kapes daňových poplatníků. Inspirací může být úspěšný projekt Soukromé základní školy Guliver v Banské Štiavnici na Slovensku. Ta vyniká nejenom výjimečnou architekturou, ale také samotným průběhem výstavby s využitím přední evropské platformy pro digitalizaci ve stavebnictví PlanRadar. O své zkušenosti a postřehy z praxe se podělil Miroslav Hriň, ředitel a hlavní technický supervizor inženýrské kanceláře Cam-am, která během realizace zajišťuje jak projektový management, tak technický a stavební dozor.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 9. 8. 2023 10:40 PLANRADAR ČR

Češi patří k zapáleným sportovním fanouškům. Ať už jde o lední hokej, fotbal, tenis anebo třeba atletiku. Atmosféra, kterou lze zažít na některých stadionech, může být doslova strhující. Přispívají k tomu nejen vynikající sportovní výkony a nadšení diváků, ale také genius loci samotných arén. I ty proto musí čas od času podstoupit nezbytnou rekonstrukci. Někdy ovšem nestačí ani ta a vznikají zbrusu nové. Příkladem je právě dokončený domovský stadion FC Hradec Králové anebo chystané sportovní chrámy fotbalové Sparty a hokejové Komety Brno. Každopádně vždy se jedná o specifickou výstavbu spjatou s řadou úskalí včetně nutnosti důsledného dodržování časového harmonogramu. Dokončení je totiž zpravidla vázáno na zahájení nové ligové sezóny. Jak si její start nezkomplikovat, ukazuje aktuální příklad ze zahraničí. Výstavba fotbalového stadionu pro prvoligový NK Osijek byla realizována s využitím přední evropské platformy pro digitalizaci ve stavebnictví PlanRadar a i s její pomocí mohl klub vstoupit do sezóny 2023/2024 včas a s nejmodernějším stadionem v Chorvatsku. Areál navíc splňuje nejvyšší kritéria pro soutěže pořádané Unií evropských fotbalových asociací (UEFA).

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 20. 7. 2023 10:14 PLANRADAR ČR

Stavebnictví patří k nejkonzervativnějším oborům na světě a jeho produktivita dlouhodobě stagnuje. Podle Eurostatu vzrostla během minulé dekády o pouhá 2 %, zatímco u jiných oborů hojně využívajících inovace se zvýšila až o 20 %. Na 10 metrů čtverečních nové výstavby tak připadají 1 až 2 kolize a až 30 % staveb je dražších, než se původně zamýšlelo. To se však má s nastupující digitalizací postupně měnit. Prosazuje ji nejen vláda a státní instituce, ale také osvícení investoři, architekti a projektanti, jejichž výsledky jsou již patrné na prvních reálných projektech. Příkladem je nově vznikající kancelářská část multifunkční čtvrti Hagibor v Praze 10 - Strašnicích. Své zkušenosti a postřehy z výstavby prezentuje Ing. Marcel Holub, projektový manažer DELTA Group ČR, která se zabývá řízením stavebních projektů a veškeré činnosti včetně subdodavatelů zde koordinuje s vyžitím přední evropské platformy pro digitalizaci ve stavebnictví PlanRadar.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 28. 6. 2023 11:26 PLANRADAR ČR

Když je řeč o zeleném stavebnictví, lidé často přemýšlejí o energeticky úsporných prvcích, jako je účinná izolace, ekologicky šetrné osvětlení nebo recyklovatelnost materiálů. To je samozřejmě podstatné – nicméně je velmi důležité přemýšlet také o samotném stavebním procesu jako celku. Především je třeba najít nové způsoby, jak využít digitalizaci a nové technologie, aby byly budovy udržitelné po celý svůj životní cyklus.

Zobrazit celou zprávu

Soubory ke stažení
PLANRADAR ČR

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.