CZ SK EN

Wilo

https://wilo.com/cz/cs/

 

Wilo je nadnárodní technologická skupina, která patří k předním světovým výrobcům čerpadel a čerpacích systémů pro zařízení budov, vodní hospodářství a průmyslový sektor. Společnost byla založena roku 1872 v Dortmundu, v průběhu své dlouhé a úspěšné historie se rozvinula do podoby významného globálního hráče. V současnosti zaměstnává více než 8 200 lidí po celém světě. Skupina Wilo věnuje zvláštní pozornost globálním trendům jako je urbanizace, změna klimatu, řešení nedostatku vody a zvýšení energetické soběstačnosti, stejně jako technologickému pokroku a digitalizaci.

 

Tiskové zprávy

Vydáno dne: 24. 1. 2024 9:49 Wilo

V období energetické krize je téma úspor klíčové asi pro všechny majitele či správce nemovitostí. Přínos tepelných čerpadel pro snížení nákladů na vytápění je všeobecně znám. Majitelé domů však velmi často zapomínají na technologie, které v domácnosti už mají. Máme tím na mysli čerpadla oběhová. Ta dokáží bezporuchově fungovat dlouhá léta, což vypadá jako nesporná výhoda. Ovšem ne každý si uvědomuje, že nechat v domě oběhové čerpadlo starší více jak 10 let je velmi nehospodárné. Výměna takto starého oběhového čerpadla za nové může přinést až 80% úspory elektrické energie. Proto by při rozhodování o úsporách měla být na prvním místě věnována pozornost stávajícím zařízením a jejich optimalizaci nebo výměně.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 4. 12. 2023 9:44 Wilo

Obecní dům, secesní budova zasazená do historického srdce Prahy zahájila v roce 2019 technologickou modernizaci, jejímž cílem bylo snížit spotřebu elektrické energie nejméně o 12 %. Jedním z nejvíce neúsporných zařízení všech budov jsou zastaralá oběhová a cirkulační čerpadla, i proto byla v rámci tohoto projektu veškerá nehospodárná čerpadla v otopném systému vyměněna. Výrobce čerpadel a čerpacích systémů Wilo pro tento projekt dodal celkem 23 moderních oběhových a cirkulačních čerpadel, která jsou oproti původním čerpadlům o více než 55 % úspornější. Kromě covidových let, kdy byl provoz Obecního domu utlumen na pohotovostní režim, nová čerpadla každým rokem ušetří 66 398 Kč a snižují množství produkovaného CO2 o 12,7 tun. Celý projekt je financován metodou EPC (z anglického Energy Performance Contracting tj. projekt energetických úspor se zaručeným výsledkem). Celkově lze projekt vyhodnotit jako úspěšný, dosavadní celkové úspory energie dosahují 15 %.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 27. 11. 2023 12:18 Wilo

V rámci letošního hodnocení udržitelnosti byla společnost Wilo vyznamenána prestižní platinovou medailí od EcoVadis. Jedná se o nejvyšší možné ocenění, které bylo možné získat. Společnost ji získala především za celkový přístup k udržitelnosti, která je pro Wilo jednou z nejdůležitějších strategických priorit. Vysoce hodnocená byla také uhlíková neutralita, kterou dosáhly její evropské výrobní závody. Společnost oproti minulému roku obdržela ještě vyšší hodnocení v kategorii veřejných zakázek. Nadnárodní společnost Wilo působí v České republice od roku 1994, kde nyní chystá zásadní investice do solárních panelů a flotily elektromobilů. Kromě toho aktivně podporuje program pro výměnu starých, energeticky neefektivních čerpadel, což představuje klíčový krok ke snížení spotřeby elektrické energie v budovách. To přináší výhody jak pro uživatele, tak pro životní prostředí.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 14. 11. 2023 9:20 Wilo

Oběhové čerpadlo je dnes tržním standardem a je jím vybavena každá budova od velikosti rodinného domu až po velké průmyslové podniky, v nichž zajišťuje vytápění, chlazení i cirkulaci vody. Vynález oběhového čerpadla byl před 95 lety opravdovou revolucí ve vytápění a započal novou éru pro další vývoj a inovace v tomto odvětví. Vynalezl ho v roce 1928 Wilhelm Opländer z rodiny zakladatelů společnosti Wilo, čímž výrazně zlepšil životní podmínky obyvatelstva. První oběhové čerpadlo bylo instalováno do dolu v německém Dortmundu pro horníky, kteří díky němu měli přístup k teplé vodě. To jim zajistilo větší komfort a lepší hygienické podmínky. Oběhová čerpadla získávala rychle na atraktivitě, což znamenalo velký úspěch nejen pro Wilo, ale také pro celou společnost.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 11. 10. 2023 9:36 Wilo

V budově TJ Sokola Bubeneč v pražské Korunovační ulici proběhla minulý týden výměna zastaralých typů čerpadel. Ta byla v provozu více než 20 let. Výměna za moderní, vysoce úsporné modely přinese 80% snížení spotřeby energie. To povede nejen k výraznému snížení nákladů na provoz, ale i významnému snížení emisí CO2. Návratnost investice, která se pohybuje kolem 40 tisíc korun, je dva roky.

Zobrazit celou zprávu

Soubory ke stažení
Wilo

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.