CZ SK EN

OBERMEYER HELIKA

http://www.obermeyer.cz

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s. patří k největším projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti projektování, konstrukcí pozemních a dopravních staveb, projektového managementu a odborného technického poradenství. Disponuje jedním z největších týmů statiků v ČR včetně specialistů na mostní konstrukce. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží zdravotnické stavby, obchodní centra, rezidenční komplexy, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990−1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.

Tiskové zprávy

Vydáno dne: 20. 5. 2024 13:47 OBERMEYER HELIKA

Projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika úspěšně dokončila projekt přístavby magnetické rezonance v Nemocnici Pelhřimov. Stavba je zkolaudována a nic nebrání uvedení tohoto potřebného diagnostického zařízení do provozu. Hlavním investorem projektu byl Kraj Vysočina, přičemž náklady bez zdravotnické techniky činily 25,5 mil Kč. Tato realizace umožní Nemocnici Pelhřimov dále zkvalitnit diagnostické lékařské služby pro pacienty ve svém regionu.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 29. 4. 2024 12:40 OBERMEYER HELIKA

Projekční a stavebně-poradenská kancelář OBERMEYER HELIKA se ujala role generálního projektanta a architekta při rozšíření a přístavbě obchodního centra Galerie Teplice. Realizace projektu je plánována v třetím čtvrtletí 2024. Po dokončení nabídne Galerie Teplice svým návštěvníkům ještě širší spektrum obchodů, služeb a zábavy v moderním a atraktivním prostředí. Investorem projektu je společnost DANDREET a.s.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 16. 4. 2024 12:30 OBERMEYER HELIKA

Stavební úpravy víceúčelového obchodně–společenského Centra Černý Most v Praze 14 budou zahájeny v dubnu letošního roku. Stavební povolení získala plánovaná přestavba na základě dokumentace vyhotovené kanceláří Obermeyer Helika. Tato projekční a stavebně–poradenská kancelář vytvořila také dokumentace pro územní rozhodnutí a pro provedení stavby.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 4. 4. 2024 13:50 OBERMEYER HELIKA

Projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika dokončila a předala dokumentaci pro provedení stavby rezidenčního projektu Semerínka v Praze 5 Radlicích. Stavba projektu byla zahájena a s jejím dokončením včetně předání se počítá v roce 2026. Semerínka vyrůstá na pozemcích bývalé průmyslové zóny, která se nyní transformuje v moderní polyfunkční oblast s převážně rezidenčním charakterem.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 30. 11. 2023 14:14 OBERMEYER HELIKA

Projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika zaznamenala další úspěch na poli zdravotnických staveb. Nový Pavilon péče o rodinu Nemocnice Pelhřimov, který tato kancelář navrhla a projektovala, zvítězil v soutěži Stavba roku 2023. Porotci soutěže, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, ocenili profesionalitu tvůrců, prostorové řešení návrhu, preciznost vlastního stavebně technického provedení stavby i snahu o výtvarný účinek orientačního systému novostavby.

Zobrazit celou zprávu

Soubory ke stažení
OBERMEYER HELIKA

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.