CZ SK EN

LIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFA

http://www.lighthousegroup.cz

Skupina Lighthouse Group, která v tuzemsku působí od roku 2000, se zaměřuje na rozvoj rozsáhlých obchodních, rezidenčních a administrativních projektů. Její současné portfolio obsahuje zhruba 600.000 m2 maloobchodních, kancelářských, rezidenčních a skladových projektů. V České republice již v roce 2004 dokončila administrativní výškovou budovu Lighthouse s 23.000 m2 kancelářských prostor. Tato ambiciózní stavba se stala milníkem zahajujícím revitalizaci holešovického přístavu. V ní skupina Lighthouse Group pokračuje realizací projektu Prague Marina, jehož součástí jsou bytové domy i kanceláře. Dalším z projektů, kterým je obchodní a administrativní centrum Galerie Harfa, developer revitalizuje bývalé území ČKD ve Vysočanech v sousedství O2 areny. Na Jarově na pomezí Prahy 9 a Prahy 3 Lighthouse Group realizuje bytový projekt Zelené Město.

Galerie Harfa v pražských Vysočanech o 49 000 m2 obchodních a zábavních ploch na třech podlažích byla otevřena v listopadu 2010. Již od počátku svého provozu se profiluje jako obchodní centrum nové generace. Jedním z výjimečných rysů je propojení se sousední O2 arenou, patřící mezi nejmodernější komplexy tohoto typu v Evropě. Ve 160 obchodech Galerie Harfa zákazníci nejen nakoupí, ale také žijí zábavou, sportem a módou. Součástí obchodního centra je také 1 600 míst k bezplatnému parkování. Střecha Galerie Harfa se od dubna 2011 pyšní DinoParkem, který je jediný v Praze a do hlavního města přináší ověřený koncept zábavy a vzdělávání známý z Plzně, Ostravy a Vyškova. V zimních měsících je na střeše v provozu kluziště o rozměrech 20 × 30 m. V květnu 2015 byla v Galerii Harfa otevřena Síň slávy českého hokeje. Developerem a investorem projektu je C&R Developments, člen skupiny Lighthouse Group. Ten v rámci Galerie Harfa dokončil dvě desetipodlažní věže s 20 500 m2 kancelářských ploch, nyní plně obsazené. V následujících letech se multifunkční komplex rozšíří o další kanceláře a hotel s kongresovým centrem. Developer a investor projektu se tak významnou měrou podílí na revitalizaci území bývalého ČKD a budování Nových Vysočan.

 

 

Tiskové zprávy

Vydáno dne: 3. 2. 2016 10:58 LIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFA

Na včerejší magické datum 2. 2. připadlo komorní setkání v Síni slávy českého hokeje v Galerii Harfa v Praze, během kterého byl předán obchodnímu a administrativnímu centru Galerie Harfa certifikát energetické a environmentální úspornosti LEED EB:OM Gold. Jedinečnost získaného certifikátu spočívá především v tom, že certifikace probíhala u nákupního centra, které je navíc již 5 let v provozu. Výsledný certifikát tudíž odráží reálný výkon a parametry centra, na rozdíl od certifikátů, jež bývají udělovány projektům ještě před jejich realizací. Na celém světě je pouze 24 nákupních center s certifikátem LEED pro stávající budovy a jenom 2 nákupní centra (v Dubaji a Singapuru) získala lepší hodnocení než Galerie Harfa. Díky provedení certifikace dosáhla Galerie Harfa úsporu energie ve výši 6,1 %, snížila spotřebu vody a celkově zlepšila kvalitu vnitřního prostředí centra.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 2. 2. 2016 17:39 LIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFA

What primarily makes the acquired certificate unique is that the certification was performed for a shopping centre (interest in certification is far more common for office buildings), which has moreover already been operating for 5 years. In the LEED system the LEED for Existing Buildings: Operation & Maintenance (LEED EB:OM) certificate is designated for such certification, as it reflects the true performance and parameters of the centre, unlike the certificates that tend to be given to projects before they are built. There are only 24 shopping centres throughout the world with a LEED certificate for existing buildings. Only two shopping centres (in Dubai and Singapore) have received a better rating than Galerie Harfa. Thanks to the performance of the certification Galerie Harfa achieved energy savings in the amount of 6.1 %, decreased the consumption of water and generally improved the quality of the centre’s internal environment.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 2. 2. 2016 16:00 LIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFA

Jedinečnost získaného certifikátu spočívá především v tom, že certifikace probíhala u nákupního centra (mnohem častějšími zájemci o certifikaci jsou kancelářské budovy), které je navíc již 5 let v provozu. V systému LEED je pro takovou certifikaci určen certifikát LEED for Existing Buildings: Operation & Maintenance (LEED EB:OM), který odráží reálný výkon a parametry centra, na rozdíl od certifikátů, jež bývají udělovány projektům ještě před jejich realizací. Na celém světě je pouze 24 nákupních center s certifikátem LEED pro stávající budovy. Jenom 2 nákupní centra (v Dubaji a Singapuru) získala lepší hodnocení než Galerie Harfa. Díky provedení certifikace dosáhla Galerie Harfa úsporu energie ve výši 6,1 %, snížila spotřebu vody a celkově zlepšila kvalitu vnitřního prostředí centra.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 26. 3. 2014 23:35 LIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFA

První dubnový den by si do svých kalendářů měli zapsat všichni příznivci vysočanského DinoParku. Ten se na střechu Galerie Harfa vrací po zimní pauze a v nové sezóně nabídne milovníkům pravěku lákavé novinky.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 21. 3. 2014 23:38 LIGHTHOUSE GROUP - GALERIE HARFA

Nenechte si ujít další ročník Čokoládového festivalu, který se uskuteční od pátku 28. března do neděle 30. března 2014 v Galerii Harfa. Kromě čokoládových delikates se letos můžete těšit i na další laskominy, které obsahují čokoládu, jako jsou třeba vafle, perník a bonbony. Vystaveny budou obaly čokolád z celého světa a nebudou chybět ani workshopy a řada aktivit pro děti.

Zobrazit celou zprávu
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.