CZ SK EN

CROMWELL UZAVŘEL DOHODU O DLOUHODOBÉM PARTNERSTVÍ V ROZVOJI LOGISTICKÝCH PROJEKTŮ SE SPOLEČNOSTÍ LINKCITY, ČLENEM SKUPINY BOUYGUES

Vydáno dne: 14. 5. 2018 13:29 LINKCITY

Cromwell Property Group, zabývající se investicemi do nemovitostí a jejich správou, uzavřel smlouvu o strategickém partnerství se společností Linkcity, začleněnou do skupiny celosvětové stavební společnosti Bouygues Construction. Cílem partnerství jsou investice finančních prostředků do rozvoje portfolia nemovitostí v sektoru logistiky a lehkého průmyslu v regionu střední a východní Evropy.

Plánované portfolio dosahuje hrubé hodnoty aktiv 500 milionů eur, přičemž 25 % z této hodnoty bylo již identifikováno v investičních příležitostech. Jako první půjde o logistický areál LiNK Hradec Králové s pronajímatelnou plochou 8 000 m2 s aktuální obsazeností ve výši 88 %. Plánovaný termín dokončení je ve 3. čtvrtletí 2018.

Jednání o pronájmu dalších dvou logistických nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 180 000 m2 právě probíhají.

Sesterské společnosti Linkcity a VCES, sdružené v rámci skupiny Bouygues, převezmou odpovědnost za rozvoj projektů, design a výstavbu portfolia, zatímco Cromwell Property Group poskytne větší část investičních prostředků a postará se po dokončení každého projektu o následnou správu nemovitostí.

Mark McLaughlin, generální ředitel evropské pobočky Cromwell Property Group, komentuje: „Jsme nadšeni z partnerství se zkušenou developerskou společností takového formátu. Společně s Bouyques vytvoříme portfolio prvotřídních nemovitostí v sektoru logistiky a lehkého průmyslu, po kterých je v současné době vysoká poptávka ze strany přepravců a společností působících v oblasti e-commerce."

Simon Garing, ředitel odpovědný za kapitálové prostředky skupiny Cromwell, říká: „Ve střední a východní Evropě jsme identifikovali významný investiční potenciál. Jsme přesvědčeni, že je zde velké množství příležitostí nejen z pohledu ekonomického a infrastrukturního, ale i řady dalších," a dodává: „Tímto partnerstvím činíme další krok kupředu v rozvoji našeho podnikání a potvrzujeme naši schopnost nabízet mezinárodním kapitálovým partnerům atraktivní investiční příležitosti v klíčových odvětvích v celé Evropě."

David Labardin, generální ředitel Linkcity Czech Republic a.s., uvádí: „Jde o vynikající příležitost spojit naše odborné znalosti na místním českém a slovenském developerském trhu se silným investičním partnerem, který dosahuje vynikajících výsledků také při správě majetku po celé Evropě. LiNK Hradec Králové je pouhým začátkem. Další projekty v těsné blízkosti nejdůležitějších českých, slovenských a polských měst budou brzy následovat."

Pascal Minault, generální ředitel Bouygues Entreprise France Europe, doplňuje: „Abychom podpořili naši růstovou strategii, budeme s Cromwell Property Group zkoumat i další možnosti spolupráce prostřednictvím naší sítě Linkcity v ostatních evropských zemích."

Cromwell Property Group
Cromwell Property Group je skupina zabývající se investicemi do nemovitostí a jejich správou, působící ve třech světadílech a opírající se o celosvětovou základnu investorů. K 31. prosinci 2017 měla v Austrálii, Novém Zélandu a Evropě ve své správě majetek v celkovém objemu 7,3 miliardy eur. Cromwell nabízí globální platformu zcela komplexních služeb správy investic s plně integrovanou kapacitou nemovitostí a správou aktiv.


Cromwell má po celé Evropě ve své správě aktiva ve výši 4 miliard eur ve formě nemovitostí a investičních prostředků v rámci svých fondů a zmocnění, zahrnujících přibližně 260 nemovitostí a 3 100 nájemců. Silnou stránkou skupiny jsou hluboké odborné znalosti místních realitních trhů, které Cromwell získává od více než 200 zaměstnanců pracujících ve 20 kancelářích ve 12 evropských zemích.
www.cromwellpropertygroup.com

Bouygues Construction a Linkcity
Bouygues je diverzifikovaná průmyslová skupina se silnou podnikovou kulturou, jejíž obchodní činnost je zaměřena na tři sektory. Prvním je stavební průmysl, ve kterém podnikají společnosti Bouygues Construction (stavební průmysl, inženýrské stavby, výstavba objektů pro energetiku a služby), Bouygues Immobilier (developerské projekty) a Colas (silniční výstavba). Druhým odvětvím, reprezentovaným společností Bouygues Telecom, jsou telekomunikace a třetím jsou média, kde působí TF1. S tržní kapitalizací 15,16 miliardy eur je skupina Bouygues uvedena v seznamu Euronext pařížské burzy cenných papírů a je zahrnuta v indexu CAC 40.

Bouygues Construction je globálním hráčem v odvětví stavebního průmyslu. Působí ve více než 80 zemích. Navrhuje, staví a provozuje projekty v sektorech výstavby, infrastruktury a průmyslu. Jakožto společnost odpovědně a odhodlaně plnící vedoucí úlohu v prosazování zásad udržitelné výstavby spatřuje prvořadý zdroj přidané hodnoty v inovacích. Jde o „sdílené inovace", které přinášejí užitek zákazníkům a současně zlepšují produktivitu a pracovní podmínky 47.350 zaměstnanců skupiny Bouygues Construction, kteří v roce 2017 dosáhli prodeje v objemu 11,7 miliardy eur.

Linkcity je developerskou pobočkou společnosti Bouygues Construction. Zaměřuje se na konstrukci, výstavbu, financování a údržbu komerčních nemovitostí v osmi zemích západní a střední Evropy (Česká republika, Francie, Velká Británie, Španělsko, Švýcarsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko) a v Maroku. Je silným hráčem, jedním ze čtyř nejvýznamnějších developerů ve Francii a patří mu postavení jedné z dominantních developerských společností na londýnském trhu. V roce 2017 se v Evropě očekává obrat společnosti Linkcity s 300 tamními zaměstnanci ve výši více než 4 miliard eur.

www.bouygues-construction.com / www.linkcity.cz

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

VCES, a.s.
Dalibor Koryčan
Gsm: +420 602 117 907
email: dalibor.korycan@vces.cz
www.vces.cz

Soubory ke stažení

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.