CZ SK EN

VYPLATÍ SE KOUPIT BYT NA INVESTICI? REALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNY PŘIBLIŽUJE FAKTA

Vydáno dne: 24. 4. 2015 17:18 REALITNÍ SPOLEČNOST ČESKÉ SPOŘITELNY

- Vzhledem k nízkým sazbám hypoték a příznivým cenám nemovitostí je nyní ideální doba pro nákup bytu na investici - Výše nájemného pokryje splátku hypotéky - Po splacení hypotéky byt přináší jistý měsíční příjem - Nejvhodnější nemovitostí k nákupu na investici je menší byt v dobré lokalitě se snadnou dostupností do centra

Aktuální situace na realitním trhu je velmi příznivá pro nákup bytu na investici. „Sazby hypoték se drží na historickém minimu a v kombinaci s nízkými cenami nemovitostí připravily ideální pole pro výhodné investice. Již v průběhu letošního roku však očekáváme mírný růst cen bytů ve větších městech a jejich okolí. Proto je nyní optimální doba na koupi nemovitosti na pronájem, která při dobrém výběru přinese zajímavý výnos a zhodnotí vložené peníze. Se správnou volbou klientovi nejlépe pomůže zkušený makléř, který mu ušetří energii a čas vložený do hledání vhodného bytu a realizace celého procesu nákupu. Naše kancelář také umí klientovi najít dobrého nájemníka a v případě potřeby byt dále spravovat: od zajišťování oprav až po vyúčtování služeb a energií," říká Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny (RSČS).

Investice do nemovitosti je jednou z těch nejbezpečnějších a dokáže přinést i několikaprocentní výnos. „Pokud nyní koupíte byt za stávajících výhodných podmínek a pronajmete jej, pak při dobře nastavené hypotéce pokryjete měsíční splátku úvěru z utrženého nájemného. Nevzniká tak velké finanční zatížení, peníze bude třeba vynaložit pouze na základní vybavení, administrativní úkony spojené s nákupem nemovitosti a na následnou údržbu bytu a placení daně," přibližuje Vlastimil Žihla, majitel pobočky RSČS/Divize nemovitostí.

Výhodný nákup demonstruje Vlastimil Žihla na vzorovém příkladu panelového bytu 2+kk v osobním vlastnictví o velikosti 46 m2 na sídlišti v Praze Stodůlkách. „Při výběru nemovitosti na investici hraje významnou roli lokalita, ve které se nachází, stejně jako dopravní dostupnost. V poslední době také stoupá zájem o energetické úspory a byt s nízkými provozními náklady rychleji najde svého nájemníka. Ten většinou ocení i základní výbavu bytu, aby se mohl rovnou nastěhovat. Náš modelový byt se nachází v blízkosti stanice metra B a jeho kupní cena je 2.100.000 korun. Z vlastních zdrojů jsme schopni dodat 350.000 korun a výše hypotéky tak bude 1.750.000 korun. U České spořitelny bude při sazbě 1,99 % a splatnosti úvěru 30 let měsíční splátka činit cca 6.500 korun. Byt těchto parametrů v dané lokalitě je však možné pronajmout zhruba za 8.500 korun měsíčně."

Kupní cena 2.100.000 Kč
Vlastní zdroje 350.000 Kč
Hypotéka ve výši 83 % 1.750.000 Kč
Sazba hypotéky u ČS od 1,99 %
Splatnost úvěru 30 let
Orientační výše měsíční splátky 6.500 Kč
Měsíční pronájem 8.500 Kč
Výnos + 2.000 Kč

* Modelová kalkulace, individuální nabídka se může lišit.

Majitel tak bude mít zajištěné splácení hypotéky a ještě k tomu získá přibližně 2.000 korun měsíčně. Ty po zdanění může uschovat například pro mimořádné splátky úvěru, nebo je použít k údržbě bytu. Po doplacení celé hypotéky bude mít byt ve svém osobním vlastnictví a ten mu bude přinášet už jen čistý zisk. Navíc v něm má uložené peníze, které může v případě potřeby získat prodejem bytu zpět. „Byt na investici se vyplatí koupit i v mimopražských lokalitách, kde je zájem o pronájem. Nájemné není sice tak vysoké jako v Praze, ale kompenzuje ho výrazně nižší cena nemovitosti," doplňuje Vlastimil Žihla, jenž řídí také pobočku RSČS v Liberci.

Podle jakých faktorů vybírat nemovitost na investici?
1. Dobrá lokalita - místo, kde je poptávka po pronájmu, tedy dopravně dobře dostupné s občanskou vybaveností v okolí
2. Snadná dostupnost - umístění v blízkosti zastávky MHD (v Praze nejlépe na metru), rychlá dostupnost centra města, možnost parkování
3. Menší velikost bytu - ideálně garsonka nebo menší či středně velký dvoupokojový byt
4. Nízké náklady na provoz bytu - byt s nízkými provozními náklady si rychleji najde nájemníka
5. Pořízení základního vybavení bytu - spolu s koupí bytu je potřeba počítat s nákupem základního vybavení (kuchyňská linka, vestavěné skříně, pračka, lednice, vybavená koupelna), aby se nájemník mohl okamžitě nastěhovat

Realitní společnost České spořitelny
Na tuzemském realitním trhu působí Realitní společnost České spořitelny od roku 2002. Pro své klienty zajišťuje komplexní realitní služby, zahrnující pořízení, prodej či nájem nemovitosti. Poskytuje také doprovodný právní a finanční servis. V současnosti své služby nabízí prostřednictvím svých poboček franšízové sítě na většině území České republiky. Opírá se přitom o silné zázemí Finanční skupiny České spořitelny.

Profil České spořitelny
Česká spořitelna je největší bankou v České republice • Její služby využívá více než 5 milionů klientů: občané, malé a střední firmy, obce a města, financuje také velké korporace a poskytuje služby v oblasti finančních trhů • Od roku 2000 je Česká spořitelna členem Erste Group a pod touto značkou obsluhuje bonitní a korporátní klienty • Disponuje nejširší sítí poboček a bankomatů v České republice • Důležitou roli hraje také na poli inovací: byla například první bankou na českém trhu, která začala masivně vydávat bezkontaktní karty a vytvářet síť pro jejich využití • Další zajímavé informace o České spořitelně zde.

Česká spořitelna - Zodpovědný partner společnosti
5 000 000 000 Kč jsme investovali do projektů na výrobu energie z obnovitelných zdrojů a do energeticky úsporných projektů • 1 450 000 000 Kč jsme vložili do Nadace Depositum Bonum na podporu vzdělávání v České republice • 80 000 000 Kč jsme spolu s Nadací České spořitelny v roce 2012 věnovali na obecně prospěšné projekty • 2 000 000 Kč jsme v roce 2013 rozdělili celkem 34 charitativním projektům na základě výsledků hlasování v našich dvou grantových programech pro zaměstnance a klienty • 8 000 seniorů navštívilo vzdělávací kurzy „Senioři komunikují" v 634 českých městech a obcích • 1 879 zaměstnanců se v roce 2012 zúčastnilo spořitelních Dnů pro charitu. Věnovali jsme tak 14 440 hodin práce našich zaměstnanců • 376 našich poboček má bezbariérový přístup a přes 250 našich bankomatů je uzpůsobeno pro obsluhu nevidomými klienty • 2 pracovní dny může každý zaměstnanec využít na obecně prospěšnou činnost díky spořitelním Dnům pro charitu • Další zajímavé informace o společenské odpovědnosti České spořitelny zde.

Erste Corporate Banking - mimořádně silný partner v oblasti korporátního, investičního bankovnictví a finančních trhů
Největší poskytovatel úvěrů firmám z pohledu celkové výše úvěrů • Přední aranžér syndikovaných, klubových, akvizičních a projektových řešení financování • Leader ve sjednávání domácích i zahraničních emisí dluhopisů pro lokální i mezinárodní klienty • Jeden z hlavních poradců v oblasti fúzí a akvizic • Největší obchodník na kapitálových trzích v České republice měřeno počtem vydaných akcií (IPO i SPO) i jejich objemem • Jeden z nejvýznamnějších partnerů Evropské investiční banky ve střední Evropě • Přední konzultant v oblasti M&A pro místní i regionální klienty z podnikatelského i veřejného sektoru • Největší obchodník s EUR/CZK a přední poskytovatel služeb Treasury pro podnikové klienty i klienty z veřejného sektoru • Největší správce aktiv pro firemní a institucionální klienty • Další zajímavé informace o korporátním bankovnictví České spořitelny zde.

Profil Erste Group
Erste Group je předním poskytovatelem finančních služeb ve východní části EU • Zhruba 45 000 zaměstnanců poskytuje finanční služby 16,2 milionům klientů v téměř 2 800 pobočkách v 7 zemích (v Rakousku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku, Chorvatsku, Srbsku) • Ke konci roku 2014 dosáhla bilanční suma skupiny Erste Group EUR 196,3 mld. a poměr nákladů k výnosům 55,1 %.


Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Marcela Kukaňová
Account Manager
Tel.: + 420 222 927 119
Gsm : + 420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Crest Communications, a.s.
Lenka Vybulková
Tel.: + 420 222 927 111
Gsm : + 420 731 613 602
e-mail: lenka.vybulkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.