CZ SK EN

UNIKÁTNÍ MULTIFUNKČNÍ PROJEKT FORUM KARLÍN DOKONČEN

Vydáno dne: 10. 6. 2014 22:52 FORUM KARLIN

Nový administrativně-společenský projekt Forum Karlín otevírá své brány. Osmipodlažní budova s jedinečným multifunkčním sálem a moderními kancelářskými prostory, která od minulého roku vyrůstala v Praze 8, byla dokončena a veřejnosti se symbolicky poprvé otevře 11. června v rámci hudebního koncertu americké skupiny Nine Inch Nails.

Forum Karlín je nový administrativně-společenský projekt ve výjimečné rychle se rozvíjející lokalitě pražského Karlína. Stavba projektu byla zahájena v roce 2011 a jeho součástí jsou dvě budovy - citlivě zrekonstruovaná industriální budova bývalé prvorepublikové fabriky, ve které od roku 2013 sídlí vydavatelství Economia, a právě dokončená moderní budova s unikátním multifunkčním sálem s kapacitou 3 000 míst a šesti podlažími s 9 500 m2 moderních kanceláří.

Právě v multifunkčním sále Fora Karlín se už ve středu 11. 6. představí publiku americká industriální skupina Nine Inch Nails. Příští týden se zde koná mezinárodní urbanistická konference reSite (19.-20. 6.), v srpnu se do Karlína mohou těšit fanoušci legendární kapely Queens of the Stone Age (11. 8.). Na podzim do Fora Karlín zavítá i zpěvačka Lara Fabian (16. 10.) a program festivalu Struny podzimu (14.10.).

Koncepce Fora Karlín totiž umožňuje pořádání širokého spektra nejrůznějších akcí - od rockových koncertů, přes módní přehlídky, konference až po operní představení. „Už nyní se ukazuje, že koncepce multifunkčního sálu Forum Karlín byla tou správnou volbou," říká Ondřej Špalek, ředitel společnosti Forum Karlín, a dodává: „hala je vhodná nejen pro koncerty velkých popových a rockových hvězd, ale i pro performery extrémně náročné na akustiku jako je právě Lara Fabian".

Akustické řešení haly by mělo v budoucnu umožňovat i živá nahrávání hudebních produkcí. Autoři projektu totiž vybavili sál Fora Karlín jedinečným akustickým řešením. Kladli velký důraz nejen na výběr vhodných stavebních materiálů, ale i na detaily akustických prvků na jevišti a v hledišti. Velká pozornost byla věnována také instalaci ozvučení. Díky tomu si návštěvníci haly mohou vychutnat skvělý zvuk při každé pořádané akci. Kromě toho disponuje Forum Karlín nejmodernějším závěsným systémem, tzv. riggingem, s extrémně vysokou nosností. Možnost instalovat a zavěsit zde až 180 tun nabízí široké využití i pro ty nejnáročnější programové prvky a dekorace.

„Prostory sálu ve Foru Karlín jsou také velmi flexibilní, co se požadavků na velikost pořádané akce týče. Modulární dělicí systém umožňuje vytvořit příjemnou atmosféru i pro menší akce, jako jsou firemní školení, oborové konference nebo třeba maturitní večírky," dodává Ondřej Špalek.

Architekti projektu Forum Karlín dokázali nejen vytvořit výjimečnou akustickou pohodu uvnitř sálu, ale mysleli i na vysoký komfort uživatelů kancelářských prostor v budově. Unikátní izolační materiály a kvalitní koncepce celé budovy tak umožňuje jedinečnou symbiózu dvou užitných funkcí budovy. První nájemci se do svých kanceláří, které se budou vybavovat na míru jejich požadavkům, nastěhují po letních prázdninách.

Informace pro editory:

Forum Karlín je nový administrativně-společenský projekt v unikátní lokalitě rozvíjející se pražské čtvrti Karlín. Jeho součástí je víceúčelová hala s kapacitou 3 000 míst poskytující flexibilní zázemí pro všechny druhy kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. Projekt tvoří nejmodernější mediální newsroom vydavatelství Economia v rekonstruovaných prostorách historického objektu, kde byly od roku 1908 vyráběny moderní parní kotle pro celé Rakousko-Uhersko. Další částí projektu je osmipodlažní novostavba zahrnující 9 500 m2 moderních kancelářských ploch. Nová budova nabízí šest podlaží kanceláří nejvyšší kvality ve druhém až sedmém patře. Součástí tří podlaží jsou také terasy, vrchní patra navíc skýtají pozoruhodné výhledy do okolí. Lokalita pražské čtvrti Karlín nabízí veškeré zázemí, dostatek služeb i vyžití pro volný čas, klid i pulzující život - to vše v těsné blízkosti historického centra Prahy. Spojení historie a moderní architektury, kombinace administrativních prostor, obchodů a služeb, přítomnost nájemců působících v progresivních oblastech podnikání, to vše spoluvytváří zcela jedinečnou atmosféru. Na celkovém architektonickém řešení projektu Forum Karlín se výraznou měrou podílel světoznámý španělský architekt Ricardo Bofill.


Kontakt

Tomáš Pavlík
mluvčí BM Management
tomas.pavlik@bmmanagement.cz
T: +420 225 282 152
M: +420 702 203 359

Andrea Pitronová
Account Manager Crest Communications
andrea.pitronova@crestcom.cz
T: +420 222 927 111
M: +420 731 613 614

Soubory ke stažení

Obrázky
FK_interier-1.jpg
FK_interier-1.jpg
FK_interier-15.jpg
FK_interier-15.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.