CZ SK EN

SPOLEČNOST TREI OTEVÍRÁ JIŽ DESÁTÝ VENDO PARK V ČESKÉ A SLOVENSKÉ REPUBLICE

Vydáno dne: 28. 5. 2020 14:00 TREI REAL ESTATE

Společnost Trei Real Estate GmbH (dále jen Trei), developer a vlastník rezidenčních a maloobchodních nemovitostí působící po celé Evropě, otevřela pod značkou Vendo Park své již desáté maloobchodní centrum v České republice a na Slovensku. Objekt se nachází v Mnichově Hradišti, přibližně hodinu jízdy severovýchodně od Prahy. Celkové investiční náklady dosáhly 2,6 mil. eur. Společnost si plánuje objekt, který je již od počátku výstavby v srpnu loňského roku plně pronajat, dlouhodobě ponechat. Otevření proběhlo i přes omezení způsobená koronavirovou pandemií podle plánu.

Novými nájemci maloobchodních jednotek jsou Planeo Elektro, dm (drogerie), Super Zoo (chovatelské potřeby) a Pepco (potřeby pro domácnost, dekorace, nábytek, textil). Nový Vendo Park stojí přímo vedle Penny Marketu, který již patří do portfolia společnosti Trei. Obě maloobchodní nemovitosti dohromady disponují nájemní plochou 3 300 metrů čtverečních, z toho 1 800 připadá na Vendo Park a 1 500 na Penny Market. Do obou objektů společnost Trei dohromady investovala 4,1 mil. eur.

Pepijn Morshuis, CEO společnosti Trei Real Estate, komentuje: „Jsme rádi, že díky angažovanosti a odhodlání našich zaměstnanců jsme mohli otevřít nový Vendo Park podle plánu, a to i přes omezení související s pandemií Covid-19. Krize ukazuje, že právě maloobchodní koncepce, jako jsou Vendo Parky, významně přispívají k obslužnosti místních obyvatel a jsou jim velkým přínosem."

Naděžda Ptáčková, jednatelka Trei Real Estate Czech Republic zodpovědná za rozvoj projektů a stavbu, dodává: „Otevření desátého Vendo Parku v České republice a na Slovensku pro nás představuje důležitý milník. Stále jsme otevřeni zajímavým investicím v obou zemích a samozřejmě hledáme nové příležitosti."

Michael Tauwinkl, jednatel Trei Real Estate Czech Republic zodpovídající za Asset Management a finance, dodává: „Dodržení plánovaného otevření nového Vendo Parku navzdory koronavirové krizi potvrzuje, že naše strategie retailových parků je správná. Vendo Parky v současnosti prokazují svou odolnost vůči krizi. Vyvážený mix nájemců a nízké vedlejší náklady aktuálně přispívají k vysoké poptávce ze strany zákazníků i nájemců. Zejména díky svému prostorovému uspořádání se tato centra stávají v aktuální situaci vítaným místem k nakupování: Vendo parky disponují velkým počtem parkovacích míst, všechny obchody mají samostatné vchody a existuje pouze málo společně užívaných prostor. Tímto způsobem se vyhýbáme zbytečným davům a zajišťujeme přirozené proudění návštěvníků v souladu s koronavirovými opatřeními."

Kromě nemovitosti v Mnichově Hradišti má společnost Trei v současné době v portfoliu dalších pět Vendo Parků v České republice. Objekty se nacházejí v Jablonci nad Nisou, Kyjově, Mohelnici, Roudnici nad Labem a Vlašimi. Na Slovensku vlastní další čtyři objekty, a sice ve městech Stará Ľubovňa, Bánovce nad Bebravou, Galanta a Zlaté Moravce. Společnost Trei plánuje, rozvíjí a spravuje retailové parky pod značkou Vendo Park v Polsku, v České republice a na Slovensku. V současnosti má dohromady 26 Vendo Parků.

Realitní společnost Trei Real Estate GmbH se sídlem v Düsseldorfu investuje do trvale udržitelných bytových a komerčních nemovitostí na míru, které dále rozvíjí a spravuje. Tato stoprocentní dceřiná společnost koncernu Tengelmann se v rámci své dlouhodobé strategie soustřeďuje na realitní investice a development v Německu, Polsku, České republice, na Slovensku, v Portugalsku a USA. Vedle portfolia aktiv ve výši cca 1,2 mld. eur připravuje Trei Real Estate GmbH development projektů ve výši 900 mil. eur. Pod značkou Vendo Park společnost vyvíjí, staví a pronajímá nákupní parky v České republice, na Slovensku a v Polsku. Pokud jde o oblast bydlení, vyvíjí Trei v současné době v Německu, mj. v Berlíně, obytné čtvrti s komerčními plochami a také studentské apartmány pod značkou Quartillion. Firma je navíc aktivní i v mezinárodním měřítku a realizuje projekty výstavby bytů v České republice, Polsku a USA.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Trei Real Estate GmbH
Kathrin Ossendorf
Marketing Communications Manager
Tel.: +49 211 54011 172
kossendorf@treirealestate.com

Soubory ke stažení

Obrázky
Vendo Park_Mnich.Hradiště_stříhání pásky.jpg
Zleva: Naděžda Ptáčková, jednatelka společnosti zodpovědná za rozvoj projektů a stavbu a Michael Tauwinkl, jednatel zodpovídající za Asset Management a finance (oba zástupci Trei Real Estate Czech Republic)
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.