CZ SK EN

BANKA HSBC NA ÚTERNÍM KONCERTU PODPOŘILA NADACI LEONTINKA ŠEKEM NA 100 000 KČ

Vydáno dne: 20. 6. 2013 23:05 HSBC

V úterý 18. června uspořádala za podpory HSBC Bank plc – pobočky Praha Nadace Leontinka již devátý benefiční Koncert pro Leontinku, na kterém vystoupili hudebníci se zrakovým postižením. V Tereziánském sále Břevnovského kláštera se představili studenti Konzervatoře Jana Deyla spolu se svými pedagogy, trio Makabara a Jan Adamec s Tubovým kvartetem Pražské konzervatoře. Kromě hlavního partnera událost dále podpořily společnosti EXX, Magistrát hl. m. Prahy a agentura Ogilvy. Výtěžek koncertu umožní další vzdělávání mladých lidí se zrakovým handicapem.

„Banka HSBC podporuje nadaci Leontinka již pátým rokem," uvedl Mark Winterflood, generální ředitel HSBC Bank plc - pobočka Praha. „Jsme potěšeni tím, že s její pomocí mohou děti a studenti se zrakovým postižením nadále rozvíjet svůj talent. Jejich úspěchy jsou tak inspirací i pro nás."

V úvodu koncertu předala společnost HSBC Bank Nadaci Leontinka šek na částku 100 000 Kč. Tyto prostředky budou použity na projekt „Stipendium Leontinka", jehož cílem je podporovat sociálně slabé nebo výjimečně nadané studenty se zrakovým postižením.
Na koncertě zazněla pestrá škála hudebních děl světových autorů, spirituály počínaje přes skladby Antonína Dvořáka, Petra Iljiče Čajkovského a dalších skladatelů včetně jazzových kousků či soudobé klasické hudby.


O HSBC
HSBC je jednou z největších finančních a bankovních organizací na světě. Její mezinárodní síť se skládá z více než 6 900 zastoupení v 84 zemích a teritoriích
v Evropě, Asii a Tichomoří, na amerických kontinentech, na Středním východě
a v Africe.
HSBC působí v České republice od roku 1997 a má pobočky v Praze a Brně. Za cíl
si klade poskytovat služby sofistikovaným a mezinárodně zaměřeným společnostem a propojit je v rámci mezinárodního obchodu a kapitálových trhů. Velikost a síla globální sítě HSBC umožňuje, že HSBC dokáže pomoci klientům na obou stranách mezinárodních transakcí a umí poskytnout unikátní výhody, pokud jde o důslednost a rychlost jejich provedení.


O Nadaci Leontinka (http://www.nadaceleontinka.cz/)
Nadace Leontinka se snaží pomáhat dětem a studentům se zrakovým postižením, jejím cílem je umožnit těmto dětem integraci do společnosti, vzdělání a společenské aktivity. K hlavním činnostem nadace patří:
• spolupracovat se speciálními školami pro zrakově postižené děti, pomáhat zvyšovat kvalitu výuky prostřednictvím učebních pomůcek, vybavení a doprovodných aktivit;
• přispívat ke zvyšování úrovně vybavení specializovaných klinik, nemocnic, výcvikových center a ostatních institucí, které pomáhají zrakově postiženým dětem;
• zvýšit dostupnost speciálních nástrojů, pomůcek, technologií a výcvikových
i léčebných programů a spolupracovat s ostatními neziskovými organizacemi
v pomoci zrakově postiženým dětem;
• informovat veřejnost o potřebách dětí se zrakovým postižením;
• pomáhat rozvíjet prevenci zrakových onemocnění a výzkum a aplikaci nových léčebných metod.

Pro další informace kontaktujte:
HSBC
Monika Poštová
Telefon +420-225-024-512
Email: monika.postova@hsbc.com

Soubory ke stažení

Obrázky
foto Leontinka.JPG
foto Leontinka.JPG
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.