CZ SK EN

NA ČESKÝ FINANČNÍ TRH VSTUPUJE FOND KVALIFIKOVANÝCH INVESTORŮ ZALOŽENÝ NA ÚZKÉ SPOLUPRÁCI S DEVELOPERY

Vydáno dne: 23. 3. 2021 12:30 IRQ Funds

Pro ty, kdo chtějí svůj majetek zhodnotit v nemovitostech jako v jedné z nejbezpečnějších investičních oblastí, vznikly v Česku fondy kvalifikovaných investorů IRQ Funds. Zakladateli jsou ekonom a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma, zkušený investiční ředitel a portfolio manažer Martin Pětivoký a majitel developerské skupiny REALISM Martin Hubinger. Svou cestu k investorům začínají s podfondem IRQ Residential Rental zaměřeným na nájemní bydlení.

Praha, 23. března 2021 - Fondy IRQ se zaměřují na kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách Prahy a Brna. Jejich investiční strategie je na českém trhu výjimečná: je totiž založena na úzkém partnerství s developery. Díky tomu lze dosahovat vyššího růstu hodnoty fondu i průběžných výnosů jednotlivých aktiv, než je v realitním segmentu standardem. Strategie fondů umožňuje realizovat jak zisk z části developerské marže, tak následně výnos z dlouhodobého pronájmu a prodeje.

„U projektů jsme od pokročilé fáze přípravy přes jejich realizaci, dlouhodobé držení, správu a zhodnocování až po správně načasovaný prodej. Nemovitosti tímto postupem připravíme, přizpůsobíme a postavíme tak, abychom mohli po dlouhé období maximalizovat investorský výnos," komentuje spoluzakladatel a předseda dozorčí rady IRQ Funds Zdeněk Tůma, který zodpovídá především za celkovou strategii fondu, investorské vztahy a řízení finančních zdrojů. Fondy IRQ mají pro kvalifikované investory tři třídy akcií s ohledem na výši investované částky - podle toho se v jednotlivých třídách liší vstupní poplatek, „hurdle rate" a management fee. Nejnižší investovaná částka činí milion korun.

První podfond IRQ Funds, nazvaný IRQ Residential Rental, se zaměřuje na nájemní bydlení, jehož popularita v České republice stále roste. V rámci budování portfolia nájemního bydlení se podfond chce zaměřovat na dostatečně velké projekty, aby bylo možné s projektem a jeho jednotlivými částmi pracovat již během přípravy a realizace a řídit i postupný a výrazně výnosnější exit z investice. Podfond IRQ Residential Rental vstupuje do příslušného projektu již v pokročilé developerské fázi. Počítá s investičním horizontem 5 a více let a cílí na výnos přes 8 % p. a. Jeho zakladatelé v současné době jednají s většími investory, od nichž mají předběžný příslib investice v řádu nižších stovek milionů korun, které by podfondu umožnily v horizontu několika měsíců zrealizovat 2-3 transakce. V dalších 3-4 letech podfond plánuje realizaci 5-10 projektů „Hlavním měřítkem našeho úspěchu je bezpečnost investice v kombinaci s vysokým vnitřním výnosem (IRR - Internal Rate of Return). Našemu obchodnímu modelu věříme natolik, že si nenárokujeme žádné podíly na zisku až do chvíle, než pro naše investory zajistíme cílené výnosy. O své zisky se s námi tedy dělí až tehdy, kdy jsme dostáli slovu," doplňuje spoluzakladatel a člen dozorčí rady IRQ Funds Martin Pětivoký, který zodpovídá za řízení fondu a investorské vztahy.

Zárukou kvality fondů IRQ je spolupráce s renomovanými partnery: administrátorem a statutárním orgánem je AMISTA investiční společnost, auditorem KPMG, depozitářem ČSOB a oceňovatelem Kreston A&CE. Fondy IRQ plánují spolupracovat s významnými developerskými společnostmi. Příkladem je pilotní partnerství se skupinou REALISM, jejíž majitel Martin Hubinger je zároveň jedním ze zakladatelů IRQ Funds. Fond je však otevřen spolupráci i s dalšími developerskými společnostmi. Realizované stavby skupiny REALISM (Truhlárna, Barrandovská zahrada, Sakura) pravidelně oceňuje česká i zahraniční odborná veřejnost a společnost si tak vydobyla pevnou pozici mezi respektovanými tuzemskými rezidenčními developery. „Skupina REALISM projektům, do nichž IRQ vstoupí, poskytuje pod dohledem fondu a v jeho součinnosti služby v oblasti přípravy, výstavby a asset managementu. Pro podfond IRQ Residential Rental je takové partnerství cestou, jak se od počátku podílet na přípravě vlastních realizací a minimalizovat rizika i náklady při dosažení výrazně nadstandardních výnosů a zhodnocení investorských prostředků. Partnerskému developerovi pak přináší konzervativnější a stabilní část obchodních příležitostí. Právě tato transparentní vertikální integrace a kalkulované omezení výnosů na straně developera je klíčem k úspěchu a stabilitě," uzavírá spoluzakladatel a člen dozorčí rady IRQ Funds a zároveň majitel skupiny REALISM Martin Hubinger, který se v IRQ zaměřuje na specifickou investiční problematiku související s nemovitostmi, na transakce a na zhodnocení projektů v majetku fondu

POZNÁMKA PRO EDITORY

Fondy kvalifikovaných investorů IRQ Funds jsou určené pro investory, kteří chtějí svůj majetek zhodnotit v nemovitostech. Jejich investiční strategie je na českém trhu výjimečná, protože je založena na úzkém partnerství s developery. Zaměřují se na kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách Prahy a Brna. Zakladateli IRQ Funds jsou ekonom a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma, zkušený investiční ředitel a portfolio manažer Martin Pětivoký a majitel developerské skupiny REALISM Martin Hubinger. Svou cestu k investorům začínají s podfondem IRQ Residential Rental zaměřeným na nájemní bydlení.

Více informací o fondech kvalifikovaných investorů IRQ Funds a podfondu IRQ Residential Rental naleznete na webových stránkách www.irqfunds.com.


Pro další informace se prosíme obraťte na:

Crest Communications
Marcela Kukaňová
+420 731 613 618
marcela.kukanova@crestcom.cz

IRQ Funds
Adéla Vaverová
+420 721 522 216
adela.vaverova@irqfunds.com

Soubory ke stažení

Obrázky
IRQ_Funds_logo.jpg
IRQ_Funds_logo.jpg
IRQ_Funds_Martin Hubinger.JPG
IRQ_Funds_Martin Hubinger.JPG
IRQ_Funds_Martin Pětivoký.JPG
IRQ_Funds_Martin Pětivoký.JPG
IRQ_Funds_Zdeněk Tůma.JPG
IRQ_Funds_Zdeněk Tůma.JPG
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.