CZ SK EN

CA IMMO: BUDOVY MISSISSIPPI HOUSE A MISSOURI PARK V KANCELÁŘSKÉM KOMPLEXU RIVER CITY PRAGUE JSOU ZKOLAUDOVÁNY

Vydáno dne: 21. 6. 2021 13:05 CA IMMO

CA Immo, renomovaný investor a developer se zaměřením na moderní kancelářské nemovitosti v hlavních městech střední Evropy, aktuálně dokončil výstavbu dvou prémiových kancelářských budov v areálu River City Prague, který se nachází ve vyhledávané části Karlína v oblasti Rohanského nábřeží. Výstavba začala v září roku 2019 a celková investice CA Immo dosáhla cca 65 milionů euro.

Andreas Quint, ředitel společnosti CA Immo, komentuje: „Realizace kancelářských budov Mississippi House a Missouri Park jako udržitelných, inovativních a zdraví podporujících nemovitostí dokonale podtrhuje náš důraz na odpovědné investování v duchu strategie ESG, kterou uplatňujeme napříč celou naší skupinou pod heslem „Tomorrow Proof“. Naším cílem je aktivně přispívat k dosažení globálních cílů v oblasti klimatu, stejně jako našim nájemcům nabízet vysoce kvalitní kancelářské prostory v prestižních lokalitách v centru měst.“

„S Mississippi House a Missouri Park získává kancelářský kampus River City Prague svou finální tvář. Naši dlouhodobou vizi na přeměnu původně zapomenutého brownfieldu v prosperující lokalitu, která se stane nedílnou součástí města, se tak podařilo dovršit. Z mého pohledu je na tomto projektu skutečně jedinečné prolínání moderního kancelářského prostředí s přírodou, které je patrné jak při procházce po promenádě podél řeky Vltavy, tak třeba při posezení v našem komunitním parku. Neváhám říct, že obě nové budovy vytváří nový standard pro atraktivní a zdravé kancelářské prostředí, které má šanci oslovit vysoce inovativní, nadčasové a ekologicky odpovědné společnosti. Věřím, že klienti naše ambice vytvářet a spravovat takové nemovitosti, kde lidé rádi pracují, jistě ocení,“ komentuje Václav Jonáš, ředitel CA Immo v Praze.

Dokončený komplex River City Prague dohromady čítá pět prémiových kancelářských budov: Amazon Court, Nile House, Danube House, Mississippi House a Missouri Park s celkovou pronajímatelnou plochou 84 000 m2. Samotný areál, stejně jako nedaleké Karlínské náměstí, nabízí nespočet možností pro trávení volného času – na výběr je z široké škály obchodů, restaurací a kaváren, nechybí ani napojení na síť cyklostezek. Kampus zapadá přesně do dlouhodobé strategie CA Immo, která spočívá v budování vysoce kvalitních a nadčasových kancelářských nemovitostí, které poskytují příjemné pracovní prostředí a zároveň splňují přísná kritéria udržitelnosti.

Budova Mississippi House dohromady disponuje 13 380 m2 pronajímatelných ploch a Missouri Park 7 370 m2. Mezi první potvrzené nájemce patří mezinárodní poradenská společnost ADASTRA, právní kancelář Allen & Overy a mezinárodní skupina BATIST Medical Holding. Stěhování do nových prostor proběhne ve 3. čtvrtletí letošního roku.

Obě budovy jsou výjimečné jak z hlediska architektury, tak technologických řešení. Navrženy byly jako dvojčata a disponují osmi nadzemními a dvěma podzemními podlažími určenými pro parkování s kapacitou 230 stání. Jsou vysoce energeticky účinné, kdy průměrná odhadovaná roční spotřeba primární energie bude o více než 50 % nižší, než je česká norma. Toho docilují mimo jiné pomocí využívání geotermální energie jako primárního zdroje pro vytápění a chlazení. Mezi další faktory patří prosklená fasáda z trojitého izolačního skla, inteligentní LED osvětlení s dynamickým ovládáním teploty barev a intenzity světla či inteligentní ovládání vnitřního klimatu s monitorováním CO2.

Za architektonickým návrhem, který podtrhuje genius loci tohoto unikátního místa na břehu řeky Vltavy, stojí dánské studio Schmidt Hammer Lassen.

Pro více informací navštivte:

www.mississippihouse.cz

www.missouripark.cz

www.rivercityprague.cz

www.facebook.com/RiverCityPrague/

O společnosti CA Immo Czech Republic

České portfolio CA Immo zahrnuje sedm kancelářských nemovitostí situovaných na území hl. m. Prahy: administrativní komplex River City Prague s budovami Danube House, Amazon Court, Nile House, Mississippi House a Missouri Park, dále Kavčí Hory Office Park a budovu Visionary. Před zahrnutím Mississippi House a Missouri Park je účetní hodnota českého investičního portfolia s 130 000 m2 pronajímatelných ploch cca 389 mil. euro (tj. přibližně 8 % z celkové účetní hodnoty všech nemovitostí ve vlastnictví CA Immo). K 31. březnu 2021 činila obsazenost českého portfolia 94 %. Všechny kancelářské budovy CA Immo v Praze jsou oceněny mezinárodní certifikací LEED anebo německým certifikačním systémem DGNB, které posoudily jejich výjimečnou šetrnost k životnímu prostředí.

O CA Immo

Společnost CA Immo je investor, developer a správce nemovitostí se specializací na moderní kancelářské nemovitosti v hlavních městech střední Evropy. Pokrývá všechny činnosti v rámci komerčních realit s využitím svých expertních znalostí. Společnost CA Immo byla založena v roce 1987 a je kótována na indexu ATX vídeňské burzy cenných papírů. V Německu, Rakousku a zemích střední a východní Evropy drží majetková aktiva v hodnotě přibližně 5,7 miliardy EUR.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email:
denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Kamila Čadková
Account Director
Gsm: +420 731 613 609
email:
kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
Radek Poulíček
Leasing Manager
GSM: +420 739 058 951
E-mail: radek.poulicek@caimmo.cz
www.caimmo.com

Soubory ke stažení

Obrázky
2021_06_River City Prague_1.jpg
2021_06_River City Prague_1.jpg
2021_06_River City Prague_2.jpg
2021_06_River City Prague_2.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.