CZ SK EN

TOP TŘI AKTUÁLNÍ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI DLE IMPERIUM FINANCE

Vydáno dne: 23. 11. 2021 14:02 Imperium Finance

Společnost Imperium Finance identifikovala tři největší investiční příležitosti pro nejbližší období. Vybírala z dluhopisů, ETF (Exchange-traded funds) a akcií. Aktuálně vidí velký potenciál v oblasti informačních technologií, infrastruktury či e-commerce. Jmenovitě jde o investice do dluhopisů společnosti Adani Ports and Special Economic Zone, ETF společnosti Kraneshares Csi China Internet UCITS ETF (KWEB) a akcií společnosti ZoomInfo Technologies.

DLUHOPIS

Společnost Adani Ports and Special Economic Zone je provozovatelem jedné z největších sítí přístavů a speciálních ekonomických zón v Indii. Patří nejbohatší indické rodině Adani. Majetek hlavy rodiny je odhadován na 60 miliard amerických dolarů. Dluhopisy mají rating BBB- a jsou tedy velmi bezpečné. Společnosti již několik let v řade rostou tržby i zisk, na čemž by se v dalších letech nemělo nic měnit.

„Dluhopisy Adani Ports and Special Economic Zone jsou dalším velmi kvalitním aktivem, které ponese stabilní výnos. Nejsou zatíženy pandemií, naopak covid lodní přepravě poměrně pomohl,“ říká jednatel společnosti Imperium Finance Václav Kosáček a dodává: „Japonsko je v monetární stimulaci o 20 let napřed, a jak je vidět, nikdy se mu už sazby zvednout nepodařilo. S největší pravděpodobností tak čeká EU i USA stejný model. Jak si lze všimnout, ke zvedání sazeb nemotivuje FED nebo ECB ani nejvyšší inflace za dlouhé desítky let.“

EXCHANGE TRADED FUND (ETF)

Kraneshares Csi China Internet UCITS ETF (KWEB) je ETF koncentrující čínské technologické a e-commerce společnosti. Akcie těchto společností prošly velmi silným poklesem (v maximu i přes 60 %), důvodem byly zejména zásahy čínské komunistické strany do jejich podnikání. Trh v takové chvíli reakci většinou přežene, protože naceňuje nejhorší scénáře. Skutečná opatření nejsou tak dramatická a aktuální ceny jsou proto velmi dobrou příležitostí pro dlouhodobé investory.

„Pokud investorovi nevadí investovat do čínských společností, je akumulace tohoto ETF velmi dobrou příležitostí. I graf potvrzuje, že jsme pravděpodobně na dně." uvádí Václav Kosáček.


AKCIE

ZoomInfo Technologies již dvě čtvrtletí po sobě doručuje výsledky, které překonávají očekávání a zvedají odhady. Společnost poskytuje B2B platformu, která usnadňuje firmám jejich akviziční činnost. Mezi její klienty patří například Google nebo Amazon. Graf potvrzuje fundamentální premisu a mohlo by se tak jednat o dalšího „runnera“ roku 2021/2022.

„Investování do rychle rostoucích společností je vždy těžké, protože spíše než tzv. value investing princip musíte uplatňovat vision investing. Tyto investice však patří k nejvýnosnějším vůbec. Většina společností, která dramaticky roste, není nikdy férově naceněna z pohledu klasických value metrik. ‚Férově‘ se nacení až v době, kdy přestane růst,“ uzavírá Václav Kosáček.

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.