CZ SK EN

Jak vyzrát na inflaci s investiční strategií Guardian od Imperium Finance

Vydáno dne: 2. 12. 2021 10:41 Imperium Finance

Společnost Imperium Finance představuje novou konzervativní dluhopisovou strategii se střednědobým až dlouhodobým investičním horizontem s názvem Guardian. Tato strategie, díky diverzifikovanému portfoliu příležitostí sasymetrickým poměrem rizika a výnosu a zapojení cizího kapitálu, je schopna snadno porážet dlouhodobou inflaci.

„Ceny v Česku rychle rostou a zdražování jde napříč komoditami i sektory. Meziroční inflace v září zrychlila na 4,9 %, myslím si však, že jde o přechodný jev. Dlouhodobá inflace se zcela jistě vrátí na standardní úroveň 2 až 3 %. Investování do likvidních dluhopisů s pravidelným cashflow 5 % p.a. a možností investici zhodnotit během několika let o dalších 30 až 40 % tak nabízí možnost, jak ji pohodlně porazit. A to při podstupování výrazně nižšího rizika a volatility než při investování do akcií, nelikvidních dluhopisů, dluhopisů bez ratingu či akciových fondů,“ říká Václav Kosáček, jednatel Imperium Finance, který se na poli investování a aktivního obchodování na kapitálových trzích pohybuje více než deset let.

Investiční strategie Guardian od Imperium Finance se zaměřuje právě na investování do likvidních dluhopisů v ratingovém pásmu AAA do BBB-. Tedy takových dluhopisů, které jsou přijaty pro obchodování na veřejném trhu nebo u kterých jsou na BIDu v rámci OTC pravidelně přítomny dva na sobě nezávislé subjekty udržující likviditu. Dluhopisy jsou drženy v různých měnách a na růstu kurzů vydělávají. Strategie umožňuje zajistit se proti poklesu dluhopisového trhu a kurzovému riziku. Doporučený investiční horizont je alespoň 3 až 5 let, ačkoliv je možné tyto dluhopisy kdykoliv přeměnit do tří dnů na hotovost.

„Investice do prakticky nedefaultovatelných dluhopisů, které v sobě zahrnuje právě strategie Guardian, představuje inteligentní možnost, jak si v dlouhodobějším horizontu zajistit relativně vysoké výnosy s minimem podstupovaného rizika. Tato investice se dá považovat za velmi konzervativní. Očekávaný hrubý roční výnos je v tuto chvíli, s ohledem na úrokové sazby, okolo 5 %. Nicméně jakmile se v USA rozplynou obavy z přetrvávající inflace, změní se také očekávání z růstu sazeb a v takové chvíli tyto dluhopisy posílí o 30 až 40 %. To samé se dá předpokládat v případě příchodu nenadálého ekonomického stresu, který sazby ukotví ještě na delší dobu na nule. V takové chvíli tyto dluhopisy budou růst, jelikož se investoři budou uchylovat do bezpečného přístavu,“ uvádí Václav Kosáček.

Kontakt pro média:

Tomáš Zavoral

Crest Communications

tomas.zavoral@crestcom.cz

+420 731 493 296

O Imperium Finance:

Společnost Imperium Finance si klade za cíl poskytovat klientům investiční služby v nejvyšší kvalitě s důrazem na ochranu kapitálu a dosahování nadstandardních výnosů. Na trhu působí deset let, je regulována a dozorována Českou národní bankou. Za společností stojí zkušený investor Václav Kosáček, který k obchodování na burzách se všemi třídami aktiv využívá primárně kvantitativního přístupu. Je autorem obchodních systémů Asymetrix a Efaloc.

ASYMETRIX

Systém Asymetrix umožňuje identifikovat situace, kde je přítomný asymetrický poměr mezi rizikem a výnosem ve prospěch výnosu, a směřovat tam investovaný kapitál. V dynamickém roce 2020 se tento přístup ukázal jako velmi efektivní a díky němu společnost Imperium Finance doručila několikanásobně vyšší výnosy oproti běžným aktivům ve stejné rizikové třídě. Imperium Finance nadále pečlivě selektuje aktiva, která splňují specifické požadavky tohoto systému.

EFALOC

Systém Efaloc používá Imperium Finance zejména pro investování do velmi volatilních aktiv, jako jsou například ETF, akcie, kryptoměny nebo opce. Představa, že chování trhů je náhodné a nepredikovatelné, je mylná. Díky kvantitativní analýze desetitisíců grafů různých aktiv jsme často schopni identifikovat vzorce chování, které předchází cenovým pohybům.

QUANTITATIVE APPROACH

Kvantitativní přístup je postaven na čisté matematice a pravděpodobnosti. Výhodou je, že umožnuje zobchodovat jakákoli aktiva na světě s předem definovaným rizikem a s riskováním pouhé frakce celkového kapitálu. Díky tomu je možné zachytit veškeré trendy a snížit případné hrozby bez nekonečných debat o tom, co je a co není bublina – graf jednoduše určí, jakým směrem je potřeba obchodovat.

Václav Kosáček, ředitel Imperium Finance

Na poli investování a aktivního obchodování na kapitálových trzích se pohybuje více než deset let. Je tvůrcem strategie Quantitative a dále dluhopisových strategií Disruptor, Guardian nebo Travel Recovery. Všechny stojí na zásadách Asymetrix a Efaloc. Jeho největším úspěchem byl doposud rok 2020, kdy své akciové portfolio zhodnotil o 353,4 %, opční o 499,3 % a dluhopisově-ETFkové o 197 %.

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.