CZ SK EN

TOP TŘI AKTUÁLNÍ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI DLE IMPERIUM FINANCE

Vydáno dne: 16. 12. 2021 9:35 Imperium Finance

Společnost Imperium Finance identifikovala tři největší investiční příležitosti pro nejbližší období. Vybírala z dluhopisů, ETF (Exchange traded funds) a akcií. Aktuálně vidí velký potenciál v digitalizaci, vzestupu cestovního ruchu a 3D tisku. Jmenovitě jde o investice do dluhopisů Unifin, ETF společnosti Lyxor STOXX Europe 600 Travel & Leisure a akcií 3D Systems Corporation.

DLUHOPIS
Unifin je se svou 28letou historií po BBVA a Santander třetí největší bankovní skupinou v Mexiku. Jedná se o společnost, která pochopila trend digitalizace a aplikace moderních technologií v oboru bankovnictví, dá se říci, že je "mexickou Monetou".

Unifin nebyla ve ztrátě od roku 2007, a to ani při finanční krizi 2008-2010. Stejně tak tomu bylo i při pandemii Covid-19, kdy se naopak objem úvěrů zvedl o 7 %. Určitě je možné, že v příštím roce některé půjčky selžou, nicméně i tak by si měla společnost udržet vysokou kvalitu úvěrů, čemuž odpovídá kreditní rating BB.

Dluhopis nabízí aktuálně do splatnosti 13 % p.a., což je velmi nestandardní pro tuto ratingovou kategorii. Důvodem jsou problémy s konkurenty v Mexiku, kteří vrhli stín na celý sektor. Podle naší analýzy by se tyto problémy společnosti Unifin týkat neměly a dluhopisy jsou tak velmi atraktivní příležitostí.

U dluhopisů je potřeba sledovat zejména schopnost emitenta dostát svým závazkům, je velmi zavádějící řídit se pouze dle výnosu. Ale to už snad dnes každý chápe," říká Václav Kosáček, jednatel Imperium Finance.

EXCHANGE TRADED FUND (ETF)
Lyxor STOXX Europe 600 Travel & Leisure UCITS ETF (TRV)
TRV je ETF koncentrující společnosti, jejichž příjmy plynou zejména z cestovního ruchu. Tento ETF ještě nedávno obchodoval téměř na hodnotách před covidem, nicméně čerstvé zprávy ohledně mutace omikron poslaly jeho cenu výrazně níže. Protože věříme, že jsme na cestě ven z pandemie, je tato cena dobrým vstupem pro strategii Travel Recovery, která sází na postupnou obnovu cestovního ruchu.

„Ačkoli si všichni chvílí mysleli, že schůzky zvládneme přes Zoom, a že není potřeba pořádat konference a setkávat se, opak je pravdou. Lidé se potřebují socializovat, očekáváme tedy, že i v byznysu se téměř vše vrátí do zajetých kolejí. Cestování ve smyslu dovolené a dobrodružství dosáhne rekordního zájmu už v letech 2024-25," dodává Václav Kosáček.

AKCIE
Společnost 3D Systems Corporation (DDD) patří mezi špičku v sektoru 3D tisku. Celý sektor si prošel fází bubliny v letech 2013 a 2014. Nicméně aktuálně společnost doručuje skutečné produkty, které mají kompetitivní výhodu nad starými pořádky. 3D Systems také provedla akvizici v oblasti bio-3D tisku, který v případě úspěchu může dramaticky ovlivnit hospodaření.

„Společnost 3D Systems Corporation není předražená, čtyři kvartály po sobě generuje volnou hotovost a má solidní zásobu prostředků. V případě vzestupu sektoru se můžeme dočkat až několikanásobku aktuálního výnosu," doplňuje Václav Kosáček.

Kontakt pro média:
Tomáš Zavoral
Crest Communications
tomas.zavoral@crestcom.cz
+420 731 493 296


O Imperium Finance:

Společnost Imperium Finance si klade za cíl poskytovat klientům investiční služby v nejvyšší kvalitě, s důrazem na ochranu kapitálu a dosahování nadstandardních výnosů. Na trhu působí deset let, je regulována a dozorována Českou národní bankou. Za společností stojí zkušený investor Václav Kosáček, který k obchodování na burzách se všemi třídami aktiv využívá primárně kvantitativního přístupu. Je autorem obchodních systémů Asymetrix a Efaloc.

ASYMETRIX
Systém Asymetrix umožňuje identifikovat situace, kde je přítomný asymetrický poměr mezi rizikem a výnosem ve prospěch výnosu, a směřovat tam investovaný kapitál. V dynamickém roce 2020 se tento přístup ukázal jako velmi efektivní a díky němu společnost Imperium Finance doručila několikanásobně vyšší výnosy oproti běžným aktivům ve stejné rizikové třídě. Imperium Finance nadále pečlivě selektuje aktiva, která splňují specifické požadavky tohoto systému.

EFALOC
Systém Efaloc používá Imperium Finance zejména pro investování do velmi volatilních aktiv, jako jsou například ETF, akcie, kryptoměny nebo opce. Představa, že chování trhů je náhodné a nepredikovatelné, je mylná. Díky kvantitativní analýze desetitisíců grafů různých aktiv jsme často schopni identifikovat vzorce chování, které předchází cenovým pohybům.

QUANTITATIVE APPROACH
Kvantitativní přístup je postaven na čisté matematice a pravděpodobnosti. Výhodou je, že umožnuje zobchodovat jakákoli aktiva na světě s předem definovaným rizikem a s riskováním pouhé frakce celkového kapitálu. Díky tomu je možné zachytit veškeré trendy a snížit případné hrozby bez nekonečných debat o tom, co je a co není bublina - graf jednoduše určí, jakým směrem je potřeba obchodovat.

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.