CZ SK EN

EcoStruxure Power systém od Schneider Electric byl poprvé v ČR komplexně implementován, a to v chemickém podniku Precheza a. s.

Vydáno dne: 18. 1. 2022 10:07 Schneider Electric

Praha (18. leden 2022) - Schneider Electric poprvé v České republice implementoval všechny vrstvy EcoStruxure Power. Firmou, ve které je systém instalován, je přerovská Precheza. Vedle systému Power Monitoring Expert, který monitoruje bilanční měření energií, navíc došlo k doplnění o službu Power advisor se silným akcentem prvků, které zajišťují maximální možnou kybernetickou bezpečnost. Uvedení procesů do praxe i následné technické kontroly v rámci upgrade zajišťuje firma Schneider Electric.

I díky systému EcoStruxure Power od Schneider Electric je společnost Precheza v současnosti jednou z nejefektivnějších, co se hospodaření s energiemi týče. Stala se vůbec první institucí, ve které jsou nainstalované jak koncové prvky, tak i systém na monitoring energií Power Monitoring Expert.

Srdcem celé architektury využívaného systému IoT je platforma EcoStruxure. Propojuje celý podnik, „od podlahy až po střechu“. Ze snímačů sbírá důležitá data a odesílá je do aplikace Power Monitoring Expert. Analyzuje data a hledá užitečné informace (Data Mining). Precheza má tak možnost rozhodovat se na základě informací získaných v reálném čase a obchodní logik.

Hned několikrát se již osvědčila služba Power advisor, systém správy napájení poskytující optimalizovaný výkon a spolehlivost napájení. Služba tak posouvá diagnostiku měření od řešení problémů na zařízení až po úplnou analýzu systému. Ve výsledku dochází ke kombinaci odborných rad s pokročilými algoritmy – jejich aplikováním na data ze systému Power monitoring expert.

„Společnost Precheza využívá již několik let monitorovací aplikaci Power Monitoring Expert od Schneider Electric. Systém pomáhá dosahovat maximálně efektivního hospodaření s energiemi, a to nejenom pro bilanční měření energií. Nyní došlo k rozšíření a modernizaci celé soustavy. Nedílnou součástí je aktuálně velmi žádaná implementace prvků kybernetické bezpečnosti,” komentuje implementaci systému Zdeněk Rada, manažer pro klíčové zákazníky Schneider Electric.

Zástupci Schneider Electric předali společnosti Precheza plaketu a certifikáty deklarující prvenství. Z rukou prezidenta clusteru Middle and Eastern Europe, pana Jaceka Lukaszewskiho, generálního ředitele Schneider Electric CZ Vladimíra Tichého a manažera pro klíčové zákazníky Zdeňka Rady, ocenění převzali výrobní ředitel Pavel Valášek, vedoucí energetiky a měření a regulace Ludvík Prášil a vedoucí energetiky David Blaťák.

Soubory ke stažení

Obrázky
foto Precheza - (zleva) Ing. David Blaťák, Jacek Lukaszewski, Ing. Vladimír Tichý, Ing. Pavel Valášek, Ing. Ludvik Prášil a Mgr. Zdeněk Rada..png
foto Precheza - (zleva) Ing. David Blaťák, Jacek Lukaszewski, Ing. Vladimír Tichý, Ing. Pavel Valášek, Ing. Ludvik Prášil a Mgr. Zdeněk Rada..png
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.