CZ SK EN

TOP 3 AKTUÁLNÍ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI DLE IMPERIUM FINANCE

Vydáno dne: 3. 2. 2022 10:05 Imperium Finance

Společnost Imperium Finance identifikovala tři největší investiční příležitosti pro aktuální období. Vybírala z dluhopisů, ETF (Exchange traded funds) a akcií. Začátek roku 2022 přeje oblasti optického připojení, ale především těžbě mědi. Jmenovitě jde o investice do dluhopisů Total Play Telecomunicaciones, EFT Copper Miners a akcií společnosti VALE.

DLUHOPISY
Výstavba optických sítí představuje nákladnou činnost, která v začátcích potřebuje velký objem peněz. Po zavedení pak už ale bez větších výkyvů generuje pravidelné příjmy. Jedná se o anticyklické podnikání, které je svým výnosem velmi atraktivní. Mexická společnost Total Play Telecomunicaciones je poskytovatelem internetu, televizního připojení a telefonních linek přes vlastní optickou síť. Jedná se o největšího, a zároveň jediného poskytovatele optického připojení do domácností. Se svými službami zaujímá 18% podíl na trhu.

„Úspěšný business model společnosti Total Play Telecomunicaciones vedl v listopadu 2021 k vydání dluhopisů pro financování další expanze. Firma musela nabídnout vyšší procenta při upsání dluhopisů z důvodu aktuální situace na kreditním trhu. Investoři žádají mnohdy ještě vyšší kupóny i přesto, že Covid-19 společnost nikterak nezbrzdil, což dokazují hospodářské výsledky," říká Václav Kosáček, jednatel Imperium Finance.

EXCHANGE TRADED FUND (ETF) Copper Miners UCITS ETF (COPX)
Spotřeba mědi v příštích 20 letech rapidně poroste. Je to surovina, která bude nepostradatelnou součástí přeměny fungování světa, v jehož čele bude stát energetika postavená na obnovitelných zdrojích a vodíku, elektromobilitě a robotizaci průmyslu. Všechna tato odvětví si žádají nemalé množství právě této suroviny. ETF koncentruje společnosti, jejichž hlavní příjmy plynou z těžby mědi.

„V elektroautě je nezměrně více mědi než v autě se spalovacím motorem. Připočtěte si k tomu potřebu obměnit celý vozový park, vybudování infrastruktury a posílení rozvodové sítě. Tím se dostanete na poměrně zajímavou investiční příležitost pro příští roky," vysvětluje Václav Kosáček.

AKCIE
Akcie společnosti VALE mají ohromný potenciál, ale také vysokou míru rizika. Ceny aktuálně vykazují solidní kontrariánskou příležitost. Jedná se o brazilský koncern těžící měď, jehož cena je nyní silně stlačena aktivizací odborů a lokálními problémy v regionu. Pravidelní investoři se zájmem o participaci na růstu v tomto odvětví by však měli preferovat investování do sektorového ETF.

Kontakt pro média:
Tomáš Zavoral
Crest Communications
tomas.zavoral@crestcom.cz
+420 731 493 296


O Imperium Finance:
Společnost Imperium Finance si klade za cíl poskytovat klientům investiční služby v nejvyšší kvalitě, s důrazem na ochranu kapitálu a dosahování nadstandardních výnosů. Na trhu působí deset let, je regulována a dozorována Českou národní bankou. Za společností stojí zkušený investor Václav Kosáček, který k obchodování na burzách se všemi třídami aktiv využívá primárně kvantitativního přístupu. Je autorem obchodních systémů Asymetrix a Efaloc.

ASYMETRIX
Systém Asymetrix umožňuje identifikovat situace, kde je přítomný asymetrický poměr mezi rizikem a výnosem ve prospěch výnosu, a směřovat tam investovaný kapitál. V dynamickém roce 2020 se tento přístup ukázal jako velmi efektivní a díky němu společnost Imperium Finance doručila několikanásobně vyšší výnosy oproti běžným aktivům ve stejné rizikové třídě. Imperium Finance nadále pečlivě selektuje aktiva, která splňují specifické požadavky tohoto systému.

EFALOC
Systém Efaloc používá Imperium Finance zejména pro investování do velmi volatilních aktiv, jako jsou například ETF, akcie, kryptoměny nebo opce. Představa, že chování trhů je náhodné a nepredikovatelné, je mylná. Díky kvantitativní analýze desetitisíců grafů různých aktiv jsme často schopni identifikovat vzorce chování, které předchází cenovým pohybům.

QUANTITATIVE APPROACH
Kvantitativní přístup je postaven na čisté matematice a pravděpodobnosti. Výhodou je, že umožnuje zobchodovat jakákoli aktiva na světě s předem definovaným rizikem a s riskováním pouhé frakce celkového kapitálu. Díky tomu je možné zachytit veškeré trendy a snížit případné hrozby bez nekonečných debat o tom, co je a co není bublina - graf jednoduše určí, jakým směrem je potřeba obchodovat.

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.