CZ SK EN

VÍTE, KAM SMĚROVAT SVÉ INVESTICE NA PRAHU ENERGETICKÉ REVOLUCE?

Vydáno dne: 14. 2. 2022 10:22 Imperium Finance

Společnost Imperium Finance identifikovala investiční příležitosti v odvětví obnovitelných zdrojů a k jejich řízení používá svůj investiční systém Efaloc. Inovativní obor udržitelné energie má v dalších letech významný potenciál celosvětově i nadále růst. Jeho vzestup bude ještě umocněn snahou většiny států světa nahradit energii získávanou z fosilních paliv udržitelnými a klimaticky přijatelnějšími zdroji.

„Obnovitelné zdroje jsou v poslední době čím dál tím větším tématem, a to nejenom z důvodu, že klimatická změna se stává stále urgentnějším problémem a je tedy potřeba hledat jiné alternativy k tradičním fosilním zdrojům. Čistá energie se stává zároveň tou nejlevnější," komentuje situaci Václav Kosáček, jednatel Imperium Finance.

Příklon k energii z obnovitelných zdrojů rozhodně není aktuálním úsilím pouze v rámci EU. Snaha omezit spotřebu fosilních paliv se ukazuje v mnoha státech po celém světě. Celkem 195 signatářů tzv. Pařížské dohody se zavázalo ke snižování emisí skleníkových plynů. V Číně bylo například v roce 2020 vybudováno přes 50 % veškeré globální kapacity obnovitelných zdrojů energie. Obdobný trend sledují i další z největších států světa, jako jsou Indie nebo Spojené státy americké.

Fond iShares Global Clean Energy UCITS ETF (INRG) od Imperium Finance je inteligentní investování právě do odvětví obnovitelných zdrojů energie. INRG je ETF udržitelné energetiky - vodíku, větru a slunce. Podíl těchto zdrojů na celkovém energetickém mixu celosvětově neustále roste a postupem let dosáhne drtivé většiny. Výhodou investice přes ETF je, že slabé firmy v něm jsou utlumovány, a naopak váha lídrů se v celkovém složení v čase zvedá. Fond v sobě obsahuje leadery ve výše uvedených odvětvích. Výhodou je velmi nízké management fee 0,65 % (vs. bankovní fondy 1,2-2,5 %).

„Vnímám jako chytré rozhodnutí akcie tohoto fondu nakoupit a dále akumulovat. Jsou právě po pohybu o více než 100 % nahoru. Pokud cena vykonsoliduje v základně a udrží si většinu zisků, je vysoce pravděpodobné, že brzy přijde další pohyb o 100 %," doplňuje Václav Kosáček a pokračuje: „Díky kvantitativní analýze desetitisíců grafů různých aktiv našeho systému Efaloc jsme často schopni identifikovat vzorce chování, které předchází cenovým pohybům. Představa, že chování trhů je náhodné a nepredikovatelné, je mylná. Trhy se naopak chovají tendenčně a trendově a to má svá pravidla."

Systém Efaloc používá Imperium Finance zejména pro investování do velmi volatilních aktiv, jako jsou například ETF, akcie, kryptoměny nebo opce.

Kontakt pro média:
Tomáš Zavoral
Crest Communications
tomas.zavoral@crestcom.cz
+420 731 493 296


O Imperium Finance:

Společnost Imperium Finance si klade za cíl poskytovat klientům investiční služby v nejvyšší kvalitě, s důrazem na ochranu kapitálu a dosahování nadstandardních výnosů. Na trhu působí deset let, je regulována a dozorována Českou národní bankou. Za společností stojí zkušený investor Václav Kosáček, který k obchodování na burzách se všemi třídami aktiv využívá primárně kvantitativního přístupu. Je autorem obchodních systémů Asymetrix a Efaloc.

ASYMETRIX
Systém Asymetrix umožňuje identifikovat situace, kde je přítomný asymetrický poměr mezi rizikem a výnosem ve prospěch výnosu, a směřovat tam investovaný kapitál. V dynamickém roce 2020 se tento přístup ukázal jako velmi efektivní a díky němu společnost Imperium Finance doručila několikanásobně vyšší výnosy oproti běžným aktivům ve stejné rizikové třídě. Imperium Finance nadále pečlivě selektuje aktiva, která splňují specifické požadavky tohoto systému.

EFALOC
Systém Efaloc používá Imperium Finance zejména pro investování do velmi volatilních aktiv, jako jsou například ETF, akcie, kryptoměny nebo opce. Představa, že chování trhů je náhodné a nepredikovatelné, je mylná. Díky kvantitativní analýze desetitisíců grafů různých aktiv jsme často schopni identifikovat vzorce chování, které předchází cenovým pohybům.

QUANTITATIVE APPROACH
Kvantitativní přístup je postaven na čisté matematice a pravděpodobnosti. Výhodou je, že umožnuje zobchodovat jakákoli aktiva na světě s předem definovaným rizikem a s riskováním pouhé frakce celkového kapitálu. Díky tomu je možné zachytit veškeré trendy a snížit případné hrozby bez nekonečných debat o tom, co je a co není bublina - graf jednoduše určí, jakým směrem je potřeba obchodovat.

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.