CZ SK EN

IRQ FUNDS ZÍSKÁVAJÍ DO SVÉHO PORTFOLIA PRVNÍ PROJEKT: BYTOVÝ DŮM V HOLEŠOVICÍCH

Vydáno dne: 20. 6. 2022 10:22 IRQ Funds

V rámci budování portfolia mají fondy kvalifikovaných investorů IRQ, zaměřující se na kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách Prahy a Brna, první projekt. Fond si kupuje podíl v chystaném bytovém domě v Praze 7. Developerská skupina Realism, která projekt připravuje, již v tendru vybrala architekta a příslušné orgány nyní schvalují vypracovanou architektonickou studii.

Praha, 20. června 2022 - Fondy IRQ rozjely své aktivity na českém trhu. Do svého portfolia nabraly první projekt - bytový dům v pražských Holešovicích. Zároveň intenzivně pokračují ve vyhledávání a akvizicích dalších projektů.

„V první fázi jsme pro fondy IRQ pracovali na získání kvalifikovaných investorů. To se samozřejmě v období pandemie komplikovalo, ale i tak se nám dařilo a do fondu jsme již shromáždili potřebný kapitál. Současná situace, kdy v nejistých časech stoupá zájem o maximálně bezpečné investice, nahrává zvyšování poptávky po nemovitostech. Ta je dnes navíc podpořena i vysokým růstem inflace a hledáním cest proti znehodnocování finančních prostředků. Apetit tak investory rozhodně neopouští," popisuje spoluzakladatel a předseda dozorčí rady IRQ Funds Zdeněk Tůma.

Martin Hubinger, spoluzakladatel a člen dozorčí rady IRQ Funds a zároveň majitel skupiny Realism, k tomu dodává: „V nynější době není takový problém sehnat investory, protože peníze na trhu jsou, ale najít dobrý a ekonomicky smysluplný projekt je naopak velmi náročné. Chybějí vhodné pozemky a akviziční příležitosti, zejména v Praze. Situaci komplikuje i neúměrně dlouhý povolovací proces a do ekonomiky projektů se také promítají neustále rostoucí ceny stavebních materiálů. Jsme proto velmi rádi, že námi chystaný bytový dům v Holešovicích přísná kritéria fondu splnil."

Nový projekt skupiny Realism vyroste v následujících letech na pozemku o rozloze téměř 1 200 m2 v ulici U Měšťanského pivovaru. Do bytového domu s podzemními garážemi a několika retailovými prostory, které mohou sloužit například pro malé obchody, služby či showroomy, plánuje developer začlenit také dostatek zeleně a ekologické prvky. Ve výběrovém řízení již byli vybráni architekti. Ti vypracovali architektonickou studii, jež se teď projednává s příslušnými odbory radnice Prahy 7 a magistrátu.

Pilotním partnerstvím se skupinou Realism fondy IRQ naplňují svůj cíl úzce spolupracovat s významnými developerskými společnostmi. Díky tomu lze dosahovat vyššího růstu hodnoty fondu i průběžných výnosů jednotlivých aktiv, než je v realitním segmentu standardem. Strategie fondů umožňuje realizovat jak zisk z části developerské marže, tak následně výnos z prodeje či dlouhodobého pronájmu. „Spolupráce skupiny Realism s IRQ Funds je logickým vyústěním našich dosavadních propojených aktivit, zaměření a sdílené vize. Fond je však zcela otevřen spolupráci i s dalšími developery," dodává Martin Hubinger.

Pro kvalifikované investory, kteří chtějí svůj majetek zhodnotit v nemovitostech, mají fondy IRQ tři třídy akcií s ohledem na výši investované částky - podle toho se v jednotlivých třídách liší vstupní poplatek, „hurdle rate" a management fee. Nejnižší investovaná částka činí milion korun. Zárukou kvality fondů IRQ je spolupráce s renomovanými partnery: administrátorem a statutárním orgánem je AMISTA investiční společnost, auditorem KPMG, depozitářem ČSOB a oceňovatelem Kreston A&CE.

POZNÁMKA PRO EDITORY

Fondy kvalifikovaných investorů IRQ Funds jsou určeny pro investory, kteří chtějí svůj majetek zhodnotit v nemovitostech. Jejich investiční strategie je na českém trhu výjimečná, protože je založena na úzkém partnerství s developery. Zaměřují se na kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách Prahy a Brna. Zakladateli IRQ Funds jsou ekonom a bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma, zkušený investiční ředitel a portfolio manažer Martin Pětivoký a majitel developerské skupiny REALISM Martin Hubinger.

Více informací o fondech kvalifikovaných investorů IRQ Funds naleznete na webových stránkách www.irqfunds.com.


Pro další informace se prosíme obraťte na:

Crest Communications
Marcela Kukaňová
+420 731 613 618
marcela.kukanova@crestcom.cz

IRQ Funds
Adéla Vaverová
+420 721 522 216
adela.vaverova@irqfunds.com

Soubory ke stažení

Obrázky
IRQ_Funds_logo.jpg
IRQ_Funds_logo.jpg
IRQ_Funds_Martin Hubinger.jpg
IRQ_Funds_Martin Hubinger.jpg
IRQ_Funds_Martin Pětivoký.jpg
IRQ_Funds_Martin Pětivoký.jpg
IRQ_Funds_Zdeněk Tůma.jpg
IRQ_Funds_Zdeněk Tůma.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.