CZ SK EN

NENECHTE SI UJÍT ÚCHVATNOU PODÍVANOU U PŘÍLEŽITOSTI JIHOTYROLSKÝCH OSLAV „SRDCE JEŽÍŠOVA“

Vydáno dne: 20. 6. 2022 10:33 ROTER HAHN

Přijeďte do Jižního Tyrolska zažít autentickou atmosféru oslav Srdce Ježíšova. Letos připadá tento svátek na poslední červnovou neděli, tedy 26. června. Jihotyrolské hory i údolí se tuto noc rozzáří planoucími ohni a nabídnou úchvatnou podívanou. Místní obyvatelé těmito ohni již více než 200 let uctívají dávnou přísahu „Srdci Ježíšovu“.

A odkud tato tradice pramení? V roce 1796 složili obyvatelé Jižního Tyrolska slavnostní slib o víře a uctívání „Srdce Ježíšova" tak, aby si zajistili boží ochranu a boží požehnání v případě ohrožení své vlasti. V té době se místní lidé připravovali na vpád vojsk císaře Napoleona I, a tak byla na sjezdu zemské správy v Bolzanu naplánována veškerá potřebná opatření k ochraně Tyrolska. To včetně slavnostní bohoslužby boží ochrany srdce Ježíšova, kterou navrhl opat Sebastian Stöckl z kláštera Stams. Od toho roku se proto každý rok sloužila slavnostní bohoslužba. Až o několik let později se součástí této tradice stalo také zapalování ohňů.

Každá horská vesnice a město má dnes vlastní zvyky, jimiž svátek oslavují a slib obnovují. Tradiční jsou bohoslužby a hořící ohně, častá jsou různá procesí. Velké vatry planou v centrech horských údolí i vysoko v horách. Tam je dřevo přinášeno z velkých dálek a příprava tak trvá i několik hodin. Ohně vytváří dlouhou linii nebo znázorňují symbol, kterým je často kříž, kalich nebo srdce s monogramem Ježíše.

Autentickou atmosféru oslav „Srdce Ježíšova" si lze užít především v menších městech a horských vesničkách. Shlédnout ohnivou podívanou v údolí Etschtal lze z farmy Beimsteinhof u obce Vöran, panoramatickým výhledem na údolí Vinschgau se lze kochat na farmě Rameishof u obce Mals a nebo z hospodářské usedlosti Moarhof v Brixenu z jehož blízkosti uvidíte všechny vatry v údolí Eisacktal.

Hospodářské usedlosti Roter Hahn jsou návštěvníkům otevřeny celoročně, nikoliv jen během tradičních oslav svatých. Lze tu odpočívat v autentické venkovské atmosféře, daleko od rušných měst, v srdci horské přírody. Díky pohostinnosti místních lidí ochutnáte tradiční jihotyrolskou kuchyni i ovocné, mléčné a masné domácí produkty, vynikající vína a samozřejmě se seznámíte s místními tradicemi a zvyklostmi.

Roter Hahn - značka kvality jihotyrolských farem
Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) představilo v roce 1998 Sdružení zemědělců Jižního Tyrolska. Propojuje farmy, které nabízejí turistům možnost strávit aktivní dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunném regionu v italských Alpách. V nabídce je nyní více než 1 600 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce.
Hosté se mohou celoročně ubytovat na farmách v apartmánech či samostatných pokojích, které jsou proslulé svou útulnou čistotou a příjemnou atmosférou. Farmy jsou známé vynikající domácí gastronomií, výjimečnou pohostinností a vzornou péčí o hosty. Nabízejí mnoho příležitostí pro strávení aktivní dovolené.
Návštěvníci se mohou zblízka seznámit se životem na jihotyrolské farmě a ochutnat vynikající domácí speciality - čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek. Farmy jsou skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Hosté si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty.
Kromě ubytování na farmách provozuje sdružení Roter Hahn rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o farmách Roter Hahn najdete zde: http://www.roterhahn.cz/cz/. Katalog, ve které jsou představeny možnosti ubytování na farmách v Jižním Tyrolsku, si můžete objednat zde. Na stejném místě v něm můžete online listovat, případně je možné ho stáhnout ve formátu pdf ze stránek www.roterhahn.cz ">www.roterhahn.cz

Pro více informací kontaktujte:
Crest Communications a.s.
Ing. Radka L. Kerschbaumová
Account Manager
mobil: +420 733 185 662
e-mail: radka.kerschbaumova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
Planoucí srdce ježíšova_tisk© Südtiroler Bauernjugend.jpg
Planoucí srdce ježíšova_tisk© Südtiroler Bauernjugend.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.