CZ SK EN

CA IMMO REGISTRUJE ZNAČNOU POPTÁVKU PO PRÉMIOVÝCH KANCELÁŘÍCH: DVĚ JEJÍ BUDOVY V PRAZE JSOU PLNĚ PRONAJATY

Vydáno dne: 28. 6. 2022 8:00 CA IMMO

Společnost CA Immo zaznamenává silnou poptávku po svých prémiových kancelářích v kampusu River City Prague: díky podpisu 3 nových nájemních smluv na celkovou plochu 4 700 metrů čtverečních jsou administrativní budovy Mississippi House a Missouri Park, dokončené v létě 2021, kompletně pronajaty. Během prvních pěti měsíců letošního roku uzavřela CA Immo celkem 18 nájemních transakcí ve svých 7 kancelářských nemovitostech v Praze. Šlo většinou o nové pronájmy a expanze firem, což představuje téměř 16 200 metrů čtverečních moderních kancelářských ploch.

Václav Jonáš, ředitel CA Immo v Praze, k tomu uvádí: „Naše vize postavit a dále rozvíjet River City Prague jako udržitelný, inovativní a zdravý kancelářský kampus s kvalitním pracovním prostředím i atraktivními službami se setkává s velmi dobrou odezvou nájemců. To potvrzuje oprávněnost našeho tvrzení, že lidé budou sem do kanceláří v River City Prague chodit opravdu rádi, protože je to tu ´ještě lepší než doma´. Firmy dnes musí čelit trendu hybridní práce, demografickým změnám a trvajícímu nedostatku kvalifikovaných zaměstnanců. Z toho důvodu čím dál více považují vysoce kvalitní kancelářské prostory za hodnotu a důležitou součást svého obchodního modelu. Z našeho pohledu tkví budoucnost kanceláří jednoznačně v prémiovém segmentu.“

Co je na nových kancelářských budovách Mississippi House a Missouri Park skutečně výjimečné, je symbióza moderního kancelářského prostředí s přírodou na břehu řeky, promenádou, komunitním parkem a řadou příležitostí pro volnočasové aktivity. V Missouri Parku byly nedávno podepsány 2 nové nájemní smlouvy na celkovou plochu zhruba 3 900 m2. Mezi nájemce v nových budovách patří mezinárodní poradenská společnost ADASTRA, softwarová firma pro kybernetickou bezpečnost SentinelOne, mezinárodní právní praxe Allen & Overy a mezinárodní právní firma Bird&Bird, největší evropský webový srovnávač cen a online nákupní poradce Heureka nebo přední světová zdravotnická společnost Novo Nordisk. Moderní kancelářské prostory Mississippi House a Missouri Park jsou nyní ze 100 % pronajaty převážně společnostmi z oborů IT, farmaceutického sektoru a odborných poradenských služeb. Největšími nájemními transakcemi, které letos CA Immo v Praze dokončila, jsou dvě nové nájemní smlouvy v budově Nile House na zhruba 5 700 m2 kancelářských prostor.

Jak Mississippi House, tak Missouri Park dosáhly nejvyšších standardů udržitelnosti, když získaly certifikaci LEED Platinum. Obě budovy nyní cílí na certifikaci WELL Platinum a WELL Health & Safety, které jsou důkazem, že kanceláře poskytují svým nájemcům komfortní vnitřní prostředí.

Kancelářská budova Nile House společnosti CA Immo nedávno získala hodnocení Gold v nové verzi (4.1) zelené certifikace LEED EB:OM (Existing Buildings; Operations and Maintenance). Všechny tři zmíněné budovy jsou součástí kampusu River City Prague, který se nachází ve vyhledávané pražské čtvrti Karlín. Kampus se skládá z 5 budov a poskytuje 85 000 m2 kancelářských prostor třídy A.

CA Immo v Praze

Praha je jedním z dlouhodobých klíčových trhů CA Immo. České portfolio společnosti tvoří sedm kancelářských budov: pět z nich je v kampusu River City Prague (Praha 8 – Karlín) – jde o Danube House, Amazon Court, Nile House a jejich nejnovější přírůstky Mississippi House a Missouri Park. Dalšími nemovitostmi v portfoliu CA Immo jsou Kavčí Hory Office Park (Praha 4 – Pankrác) a administrativní budova Visionary (Praha 7 – Holešovice). Účetní hodnota českého investičního portfolia, které zahrnuje zhruba 170 000 m2 pronajímatelné plochy, dosahuje přibližně 470 mil. eur (tj. cca 7 % z celkové účetní hodnoty všech nemovitostí ve vlastnictví CA Immo). Všechny kancelářské budovy CA Immo v Praze získaly certifikaci udržitelnosti LEED nebo DGNB.

Vice informací o českém portfoliu CA Immo najdete na

www.mississippihouse.cz

www.missouripark.cz

www.nilehouse.cz

www.rivercityprague.cz

www.caimmo.com

O CA Immo

Společnost CA Immo je investor, správce nemovitostí a developer se specializací na moderní kancelářské nemovitosti v metropolích Německa, Rakouska a střední Evropy. S využitím svých hlubokých expertních znalostí pokrývá celý hodnotový řetězec v oboru komerčních realit. CA Immo byla založena v roce 1987 a je kótována na indexu ATX vídeňské burzy cenných papírů. V Německu, Rakousku a zemích střední a východní Evropy drží majetková aktiva v hodnotě přibližně 6,4 miliardy eur.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

CA Immo Real Estate Management Czech Republic s.r.o.
Radek Poulíček
Senior Leasing Manager
Gsm:
+420 739 058 951
E-mail:
radek.poulicek@caimmo.cz
www.caimmo.com

CA Immobilien Anlagen AG

Mag. Susanne Steinböck

Group Head of Corporate Communications and Sustainability

Tel: +43 (0)1 532 59 07 533

E-mail: susanne.steinboeck@caimmo.com

Soubory ke stažení

Obrázky
2021_06_River City Prague_01.jpg
2021_06_River City Prague_01.jpg
2021_06_River City Prague_02.jpg
2021_06_River City Prague_02.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.