CZ SK EN

SPOLEČNOST SCHNEIDER ELECTRIC ZVÍTĚZILA V KATEGORII SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST FIREM V CENÁCH FRANCOUZSKO-ČESKÉ OBCHODNÍ KOMORY

Vydáno dne: 9. 8. 2022 9:00 Schneider Electric

Praha (9. srpen 2022) – Firma Schneider Electric vyhrála první místo ve vyhlašování Cen Francouzsko-české obchodní komory 2022 v kategorii Společenská odpovědnost firem. Ceny jsou udělovány každoročně a oceňují společenský a environmentální přínos, ale také spolupráci a rozvoj francouzsko-českých vztahů.

Firma Schneider Electric, lídr v oblasti digitální transformace hospodaření s energiemi a automatizace, dostala cenu Francouzsko-české obchodní komory jako společensky nejodpovědnější firma. Toto ocenění se již tradičně uděluje ekonomicky stabilnímu podnikateli nebo společnosti, kteří do svých aktivit začleňují sociální, environmentální, etické a lidskoprávní aspekty.

Slavnostní předání ceny do rukou zástupců Schneider Electric se odehrálo v rámci galavečera na konci května 2022. Ceny předala porota složená ze zástupců francouzských a českých institucí, médií a partnerských firem za účasti členů Francouzsko-české obchodní komory. „Velmi si vážíme ocenění, které ohodnotilo naši CSR strategii. Ta je implementována globálně ve všech částech společnosti a nezaměřuje se pouze na snižování emisí uhlíku. Má přesah i vně naší organizace, kdy v rámci ní řešíme vzdělávání našich zákazníků a partnerů. Vidíme její konkrétní dopady, které také měříme. Naše společnost se dlouhodobě věnuje tématu udržitelnosti a zelené budoucnosti a všechny naše produkty a služby směřujeme právě tímto směrem,“ říká Vladimír Tichý, generální ředitel Schneider Electric.

Během večera francouzsko-české podnikatelské komunity se udílely ceny hned ve třech kategoriích:

společenská odpovědnost firem (CSR), firma roku a francouzský úspěch v České republice.

Ceny Komory zohledňují společenský či environmentální přínos, ekonomickou odolnost a agilitu, ale také úspěchy, které podporují rozvoj francouzsko-českých ekonomických vztahů.

„Jsme dlouholetí členové Francouzsko-české obchodní komory a spolu s dalšími partnery jsme
v rámci ní založili Fórum pro udržitelné podnikání. Například naše továrna v Písku se snaží jít příkladem. Díky EcoStruxure dokáže dohromady ušetřit 350 000 kWh na energiích ročně, což činí za rok 143 tun CO2. Od zavedení řešení EcoStruxure v továrně, tedy za uplynulé 4 roky, je to kolem 580 tun CO2, což není vůbec malé číslo,“
dodává Vladimír Tichý.

Vstříc zelenější budoucnosti

Společnost Schneider Electric byla už v minulosti označena jako nejudržitelnější korporace na světě. Nejenže obsadila první místo v každoročně publikovaném prestižním žebříčku sestavovaném společností Corporate Knights, jenž se zaměřuje na udržitelné jednání firem, ale také podporuje projekty, které usilují o udržitelnější budoucnost. Jedním z nich je studentský projekt s názvem FIRSTLife stavební fakulty ČVUT.

Soubory ke stažení

Obrázky
Schneider_Electric_Cena_Komory.png
Schneider_Electric_Cena_Komory.png
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.