CZ SK EN

VGP PŘEDALA DO UŽÍVÁNÍ NOVÉ SKLADOVÉ PROSTORY VE VGP PARKU OLOMOUC SPOLEČNOSTI PILULKA LÉKÁRNY

Vydáno dne: 17. 8. 2022 13:00 VGP

Evropský developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP uzavřel nájemní smlouvu se společností Pilulka Lékárny na 4 479 metrů čtverečních skladových prostor v nově dokončené hale „I“ ve VGP Parku Olomouc. Firma patří mezi největší farmaceuticko-lékárenské skupiny v České republice a na Slovensku. Sklady v Olomouci využije pro zásobování zákazníků hned v několika regionech: na Brněnsku, Ostravsku, Olomoucku a Prostějovsku. Nové prostory byly realizovány ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

„VGP Park Olomouc patří k našim nejrozsáhlejším tuzemským projektům. Mezi potenciálními nájemci je o něj velký zájem, takže se rychle rozrůstá. Po podepsání nájemní smlouvy se společností Pilulka Lékárny přesáhla jeho celková obsazenost již 90 %. Věříme, že je to výsledkem optimálně zvolené lokality v kombinaci s vysokou kvalitou našich budov, které je možné přizpůsobit různým potřebám i technickým požadavkům nájemců," komentuje David Plzák, jednatel společnosti VGP - industriální stavby.

Ondřej Titz, komerční ředitel společnosti VGP - industriální stavby, doplňuje: „Poptávka po skladových a výrobních prostorách v Olomouckém kraji je aktuálně vysoká, a to nejen v již dokončených halách, ale i v plánovaných projektech."

Společnost Pilulka Lékárny založili v roce 2013 bratři Kasové, kteří jsou považováni za jedny ze zakladatelů tuzemské e-commerce scény. Pilulka je nejen provozovatel sítě kamenných lékáren a největší zásilkové lékárny v ČR Pilulka.cz, ale zejména technologická firma působící na trhu zdravotnictví s produkty péče o zdraví. To zahrnuje také prevenci a podporu zdravého životního stylu.

„Nový sklad v Olomouci je další článek do naší logistické infrastruktury, který nám především rozšíří skladové kapacity a umožní zpřístupnění služeb jako je například Pilulka Auto pro zákazníky na Moravě. V brzké době proto chceme spustit službu doručení v přesný čas našimi kurýry pro zákazníky v Olomouci, Brně, Ostravě a v dalších městech," komentuje Michal Hanáček, provozní ředitel společnosti Pilulka Lékárny.

VGP Park Olomouc se rozkládá na bezmála 48 hektarech a zahrnuje 213 800 m2 pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. Díky své poloze v těsné blízkosti Olomouce, na exitu 37 rychlostní komunikace R46 je skvěle dostupný jak z centra města, tak z blízkého okolí. Nabízí výborné spojení do Brna, Ostravy a Hradce Králové, ale i do okolních států. Jeho poloha v centru Moravy ho navíc řadí do tzv. průmyslového trianglu spolu s Přerovem a Prostějovem.

O společnosti VGP
VGP je celoevropský developer, manažer, a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků (ve vlastnictví nebo zajištěných) o rozloze 11.28 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998 jako belgický rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes, s více než 360 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 16 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím několika 50:50 společných podniků. K prosinci 2021 činila hrubá hodnota aktiv společnosti VGP, včetně 100% společných podniků, částku 5,75 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv (EPRA NTA) společnosti činila 2,33 miliardy EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels. Další informace naleznete na: http://www.vgpparks.eu.

Další informace naleznete na: http://www.vgpparks.eu

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.

Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Tereza Štosová
Account Executive
Gsm: +420 778 495 239
email: tereza.stosova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
VGP Park Olomouc_Building I.jpg
VGP Park Olomouc_Building I.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.