CZ SK EN

S BLÍŽÍCÍM SE ZAČÁTKEM AKADEMICKÉHO ROKU ZAČÍNÁ HONBA ZA POSLEDNÍMI VOLNÝMI KAPACITAMI STUDENTSKÉHO UBYTOVÁNÍ. PRAŽSKOU MIZÉRII ZACHRAŇUJÍ SOUKROMÉ KAMPUSY

Vydáno dne: 22. 8. 2022 10:01 ZEITGEIST ASSET MANAGEMENT / ZEITRAUM

Další akademický rok se rychle blíží a s ním i snaha tisíců vysokoškolských studentů najít si na poslední chvíli vhodné ubytování v univerzitních městech včetně Prahy. Kapacity kolejí ovšem nejsou nafukovací a zpravidla již v tuto dobu hlásí plno. Podle údajů MŠMT navštěvovalo v loňském roce některou z veřejných či soukromých vzdělávacích institucí v metropoli na 120 tisíc studentů, z toho pouze kolem 30 tisíc s trvalým bydlištěm v Praze. Podobná čísla lze přitom očekávat i s nadcházejícím akademickým rokem. Jaká alternativní řešení se tedy studentům nabízejí? Kromě spolubydlení „na privátu“, které s sebou ovšem může přinášet řadu nevýhod, lze zvolit i moderní styl ubytování v soukromých kampusech. Ty se po vzoru západní Evropy postupně prosazují i v tuzemsku. Mezi jejich největší provozovatele patří společnost Zeitraum, která v metropoli poskytuje ubytování již na čtyřech různých adresách, disponujících celkovou kapacitou téměř 420 lůžek.

„Naše studentské domy se nacházejí v Holešovicích, na Žižkově a ve Vršovicích. I když volné kapacity rychle ubývají i u nás, stále ještě nabízíme výběr z jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů v Praze 7 v Zeitraumu Na Šachtě. Systém rezervace je velmi snadný a probíhá online na našich webových stránkách. Potenciálním zájemcům ovšem rozhodně doporučujeme reagovat rychle. Další volná místa se objeví pouze v případě, že dojde k nečekaným stornům již potvrzených rezervací,” popisuje Zdena Noack, ředitelka společnosti Zeitraum.

Běžný pronájem bytu a spolubydlení s dalšími studenty v mnoha případech situaci neřeší: při dnešních vysokých cenách vlastnického bydlení si pronajímatelé mohou mezi potenciálními nájemníky vybírat a o přechodně ubytované vysokoškoláky nestojí. V nabídce tak většinou zůstávají staré vybydlené byty, volající po rekonstrukci. V přímém kontrastu stojí soukromé kampusy, které nabízejí designově zařízené pokoje a s fluktuací studentů přímo počítají.

Co hovoří pro soukromé kampusy? Kvalita pokojů, lokalita i bezpečnost

Společnost Zeitraum provedla nedávno průzkum mezi ubytovanými ve svých studentských domech. Ten ukazuje, že hlavní důvody, proč si pro ubytování zvolili soukromý kampus, jsou pěkný vzhled a zařízení pokojů. Ty jsou v tzv. Zeitraumech kompletně vybaveny funkčním nábytkem včetně postelí s kvalitními matracemi a lůžkovinami. Součástí pokojů je také vlastní koupelna a toaleta. Nechybí ani Wi-Fi připojení k vysokorychlostnímu internetu.

Dalším významným faktorem byla atraktivní lokalita: 60 % respondentů u Zeitraumů kvitovalo jejich blízkost do centra města, 27 % vzdálenost od univerzity. Svou roli sehrál také pocit bezpečí. V rámci studentských domů funguje nepřetržitý provoz recepce a ostraha objektů. „Průzkum dokonce ukázal, že téměř 85 % dotazovaných by nevyměnilo možnost osobního řešení svých podnětů s recepčním za vzdálenou zákaznickou podporu na telefonu ani v případě nižšího nájmu,” komentuje Zdena Noack. Mimochodem cena, respektive její adekvátní výše odpovídající kvalitě ubytování i doprovodným službám, v průzkumu uzavírala první pětku důvodů, proč studenti soukromé ubytování volili. V rámci jednotlivých studentských domů nechybí potřebné zázemí: studovny i prostory pro relaxaci, vybavené kuchyně s komunitním zázemím, občerstvovací automaty, vlastní prádelna či speciální místnosti pro uložení kol a zavazadel. Ve společných prostorách navíc probíhá pravidelný úklid a údržba.

„Studentům nabízíme flexibilní délku nájmu. Čím déle je u nás student ubytován, tím má pobyt levnější. Měsíční sazba včetně všech služeb vychází v jednolůžkovém pokoji od 11 800 do 14 000 Kč, postel ve dvoulůžkovém pokoji od 10 500 Kč,“ uzavírá Zdena Noack.

www.zeitraum.re


Informace pro editory

Zeitraum je dceřinou společností Zeitgeist Asset Management, která se zabývá developerskou činností a správou nemovitostí pro soukromé investory v České republice, Polsku, Maďarsku, Německu a Itálii. Zeitgeist v současnosti spravuje aktiva v hodnotě 800 mil. EUR.

Značka Zeitraum Student Housing (https://www.zeitraum.re/) zastřešuje ubytovací kapacity pro studenty a mladé profesionály ve čtyřech rezidenčních budovách v Praze 3, 7 a 10. Zeitraum Apartments (https://apartments.zeitraum.re) poskytuje servisované ubytování pro jednotlivce i korporátní klienty v moderně vybavených pokojích a apartmánech v centru Prahy přímo u Václavského náměstí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Kamila Čadková
Account Director
Gsm: +420 731 613 609
email: kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

ZEITRAUM s. r. o.

Zdena Noack

Managing Director

E-mail: zdena.noack@zeitgeist.re

Web: www.zeitraum.re

Petra Kucková

Head of Sales and Marketing

E-mail: petra.kuckova@zeitgeist.re

Web: www.zeitgeist.re

Soubory ke stažení

Obrázky
Zeitraum_student.dům_příchod.jpg
Zeitraum_student.dům_příchod.jpg
Zeitraum_U Průhonu (1).jpg
Zeitraum_U Průhonu (1).jpg
Zeitraum_U Průhonu (2).jpg
Zeitraum_U Průhonu (2).jpg
Zeitraum_U Průhonu (3).jpg
Zeitraum_U Průhonu (3).jpg
Zeitraum_U Průhonu (4).jpg
Zeitraum_U Průhonu (4).jpg
Zeitraum_U Průhonu (5).jpg
Zeitraum_U Průhonu (5).jpg
Zeitraum_vzhled_pokoj (1).jpg
Zeitraum_vzhled_pokoj (1).jpg
Zeitraum_vzhled_pokoj (2).jpg
Zeitraum_vzhled_pokoj (2).jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.