CZ SK EN

SCHNEIDER ELECTRIC OBDRŽEL CENU ENERGETICKY ÚČINNÉ ŘEŠENÍ ROKU 2022

Vydáno dne: 22. 8. 2022 9:59 Schneider Electric

Praha (22. srpen 2022) – Společnost Schneider Electric získala na Greek Energy Mastering Awards ocenění Energeticky účinné řešení roku 2022 za úspěšné projekty pro tzv. Smart Cities. V kategorii „Energeticky účinné a úsporné produkty, technologie a služby“ obdržela cenu za rozvaděč bez SF6 s názvem SM AirSeT pro vysoké napětí. Nejnovější řešení SM AirSeT, poháněné čistým vzduchem, umožňuje průmyslu omezit dopad na životní prostředí, a zároveň optimalizovat provoz. Díky dostupnosti a spolehlivému výkonu těchto dlouho očekávaných čistých technologií je nedávno revidované nařízení EU o F-plynech dosažitelnější.

Schneider Electric získal titul Energeticky účinné řešení roku za úspěšné projekty a partnerství, které společnost vyvinula s cílem dosáhnout co nejefektivnějšího hospodaření s energií a zlepšit energetickou účinnost infrastruktury měst (Smart Cities).

V kategorii Energeticky účinné a úsporné produkty, technologie a služby dostala společnost Schneider Electric cenu za rozvaděč bez SF6 SM AirSeT pro vysoké napětí (VN). Ocenění bylo uděleno za přínos ke snížení provozních nákladů spotřebitelů a schopnost podporovat udržitelné životní prostředí. Zelený digitální rozvaděč vysokého napětí pracuje s novou VN technologií, která nově využívá čistého vzduchu a vakua bez použití SF6 – nejsilnějšího skleníkového plynu v rozvodné síti a v elektrických sítích budov.

SM AirSeT je zelené, digitální VN zařízení AIS navržené speciálně pro komerční a průmyslové budovy a kritickou infrastrukturu. Technologie je úspěšně otestována v mnoha energetických společnostech i budovách zákazníky jako jsou například E.ON ve Švédsku, GreenAlp ve Francii, EEC Engie v Nové Kaledonii a Azienda Trasporti Milanesi v Itálii.

SM AirSeT patří do řady VN rozvaděčů Schneider Electric bez SF6, která zahrnuje i RM AirSeT – sekundární plynem izolovanou (GIS) okruhovou hlavní jednotku (RMU) pro provozovatele rozvodných sítí; a GM AirSeT – primární GIS pro náročnější aplikace.

Úspěch Schneider Electric v soutěži Greek Energy Mastering Awards jasně ukazuje, že díky dostupnosti a vysokému výkonu těchto čistých technologií je úsilí EU o revizi politiky týkající se F-plynů dosažitelné. Pokud by byla v budoucnu přijata revidovaná evropská politika omezující používání SF6, stala by se klíčovým bodem k efektivnímu řešení evropských klimatických cílů. Ono pověstné okno +1,5 °C se rychle zavírá. SM AirSeT je však prokazatelně připraven.

Greek Energy Mastering Awards 2022 oceňuje osvědčené postupy v oblasti využívání energie ve snaze o udržitelnou energetickou budoucnost. Vítězové jsou vybíráni podle schopnosti motivovat zákazníky k neustálému zlepšování v oblasti energetické a environmentální. Dalším rozhodujícím faktorem je zvyšování energetické účinnosti a současně snižování provozních nákladů.

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.