CZ SK EN

GRANTOVÝ PROGRAM RADEGAST LIDEM LETOS FINANČNĚ PODPOŘIL „VODNÍ MAPOVATELE“

Vydáno dne: 31. 8. 2022 14:54 PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, PIVOVAR RADEGAST

Finanční příspěvky z grantového programu Radegast lidem za rok 2022 jsou přiděleny. Pomohou například k záchytu dešťové vody v návštěvnickém středisku Dům přírody Poodří nebo ke školení expertů k problematice zadržování vody v lesích.

Pomáháme v okolí našeho pivovaru v nádherné beskydské krajině, která si zaslouží naši péči a podporu. Dnes se naši podporu snažíme více zaměřovat na posilování odpovědnosti k životnímu prostředí, zejména na udržování vody v krajině či šetrné zacházení s vodou,“ říká Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast, a dodává: „Šetření s vodou je oblast, které se náš pivovar dlouhodobě, intenzivně a úspěšně věnuje.“

Jednou z letošních podpořených aktivit je projekt „Zadržování vody v lesích, každá kapka se počítá“. Autoři projektu zajistí zájemcům z organizací, které se této problematice věnují, přednášky a workshopy v terénu a vytvoří tým tzv. mapovatelů. Ti například získají nové znalosti o fungování vody v krajině nebo se naučí, jak úspěšně realizovat vlastní projekty
a aktivity.

„Právě díky grantové podpoře budeme moci vzdělávat další experty a v rámci workshopů realizovat i další zasakovací opatření na kůrovcových holinách“, uvádí Miroslav Kubín ze spolku Voda pro les, voda pro lidi, který se věnuje realizaci a propagaci inovativních postupů na zadržování vody, především na plochách zasažených kůrovcovou kalamitou.

Organizace ZO ČSOP Nový Jičín 70/02 pak získala finance na projekt „Záchyt dešťové vody v expozici zvířat“. Cílem je rekonstrukce a utěsnění svahů u rybníčku pro záchyt dešťové vody v expozici, která je součástí návštěvnického střediska Dům přírody Poodří.

„Organizace ČSOP Salamandr z grantu nakoupí přípojné vozidlo, se kterým bude možné převážet techniku do hor a cestou zpět zase svážet seno z horských luk. Komise se rozhodla podpořit také SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Staré Zubří, který bude moci rozšířit „Stezku na Pivčánky“ o pět laviček pro zastavení. Ve výčtu letos podpořených projektů jsou také dobrovolní hasiči z Nošovic, kteří dar použijí na rekonstrukci hasičské stříkačky,“ přibližuje další letošní podpořené organizace Tomáš Pavlík, který je v Plzeňském Prazdroji zodpovědný za grantové programy.

Neziskové organizace, které obdržely podporu z letošního grantového kola, musí své projekty realizovat nejpozději do konce roku 2023. Odborným garantem programu Radegast lidem je Nadace partnerství. Více informací je uvedeno na webu www.radegastlidem.cz.

Soubory ke stažení

Obrázky
Foto_Radegast lidem_Slavnostní předání grantu organizaci Voda pro les, voda pro lidi na Radegast dni.jpg
Foto_Radegast lidem_Slavnostní předání grantu organizaci Voda pro les, voda pro lidi na Radegast dni.jpg
Foto_Radegast lidem_Spolek Voda pro les, voda pro lidi_1.jpg
Foto_Radegast lidem_Spolek Voda pro les, voda pro lidi_1.jpg
Foto_Radegast lidem_Spolek Voda pro les, voda pro lidi_2.jpg
Foto_Radegast lidem_Spolek Voda pro les, voda pro lidi_2.jpg
Foto_Radegast lidem_ZO ČSOP Nový Jičín 7002_1.jpg
Foto_Radegast lidem_ZO ČSOP Nový Jičín 7002_1.jpg
Foto_Radegast lidem_ZO ČSOP Nový Jičín 7002_2.jpg
Foto_Radegast lidem_ZO ČSOP Nový Jičín 7002_2.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.