CZ SK EN

WILO: SVĚTOVÝ DEN ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ SE SLAVÍ JIŽ 49. ROKEM, PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ TOHO MŮŽEME UDĚLAT KAŽDÝ DEN STÁLE DOST

Vydáno dne: 5. 6. 2023 8:59 Wilo

Na dnešní den připadá oslava výročí Světového dne životního prostředí. Snahou OSN, která tuto událost každoročně připomíná, je zvýšení povědomí o ekologických otázkách a upření pozornosti na zásadní ekologické výzvy, kterým v současnosti jako společnost čelíme. Udržitelnost se v posledních letech stala také nedílnou součástí dlouhodobé strategie úspěšných firem. Jednou z nich je nadnárodní technologická skupina Wilo, která se aktivně zabývá globálními trendy jako je změna klimatu, urbanizace či nedostatek vody i energií. V souvislosti s vodním hospodářstvím se například zapojila do významného projektu Toshka v Egyptě, pro který dodala více než 300 čerpadel s dělenou spirální skříní pro udržitelné zásobování regionu vodou. V souvislosti s energetickými úsporami realizuje dlouhodobou kampaň „Join the ecolution“, jejíž prostřednictvím seznamuje veřejnost s výraznou úsporou energií i CO2 pomocí výměny zastaralých neefektivních čerpadel.

Řešení pro vodní hospodářství
Rostoucí urbanizace, nedostupnost zdrojů a změna klimatu výrazně ovlivňují požadavky na vodní hospodářství. Je tedy stále větší potřeba zajistit efektivní, udržitelnou a spolehlivou vodní infrastrukturu nejen pro rostoucí města, ale i pro odlehlé a řídce obydlené regiony. Přelomovým příkladem z praxe je projekt Toshka v Egyptě, pro který Wilo dodalo více než 300 čerpadel s dělenou spirální skříní pro udržitelné zásobování regionu vodou. Projekt je součástí strategie „Egypt Vision 2030" a klade si za cíl zvýšit ornou plochu země na 25 %. Tímto opatřením chce snížit závislost země na dovozu potravin, posílit potravinovou bezpečnost, prosperitu, zvýšit export a vytvořit tisíce pracovních míst.

„Válka na Ukrajině ještě více zkomplikovala dovoz potravin zejména v Africe, jelikož Rusko a Ukrajina patřily k hlavním vývozcům pšenice na světě. I proto Egypt potřebuje dlouhodobé řešení pro svou nezávislost na dovozu obilí. Jsme rádi, že jsme mohli touto cestou pomoci dodat čerpadla, která zde zavlaží zhruba 56 700 hektarů orné půdy. V rámci dlouhodobého partnerství s egyptským státem připravujeme nyní další stavební fáze, kde se i nadále zaměřujeme na cílená opatření k zajištění dodávek potravin a vody." Uvedl Jan Cidlinský, výkonný ředitel společnosti Wilo Česká republika.

Join the Ecolution!
Projektem „Join the ecolution" se společnost Wilo snaží edukovat veřejnost ohledně zvýšení energetických úspor a snížení CO2 v souvislosti s obměnou a správnou volbou čerpadel. Čerpadla v budovách nejsou denně na očích, a proto jim v rámci úspor není věnovaná patřičná pozornost. Ve starších otopných systémech je však stále velké množství zastaralých typů oběhových čerpadel, které nejsou nikterak regulovány. Při jejich cílené výměně lze však dosáhnout významných energetických úspor, běžně až 80 %. Výměna čerpadel je velmi jednoduchá a finančně efektivní, navíc přináší i benefit v podobě významného snížení hodnot vypuštěného CO2 do ovzduší.

O společnosti:
Wilo je nadnárodní technologická skupina, která patří k předním světovým výrobcům čerpadel a čerpacích systémů pro zařízení budov, vodní hospodářství a průmyslový sektor. Společnost byla založena roku 1872 v Dortmundu, v průběhu své dlouhé a úspěšné historie se rozvinula do podoby významného globálního hráče. V současnosti zaměstnává více než 8 200 lidí po celém světě. Skupina Wilo věnuje zvláštní pozornost globálním trendům jako je urbanizace, změna klimatu, řešení nedostatku vody a zvýšení energetické soběstačnosti, stejně jako technologickému pokroku a digitalizaci.

Pro více informací kontaktuje:
Kamila Žitňáková
Crest Communications a.s.
kamila.zitnakova@crestcom.cz
+420 725 544 106

Soubory ke stažení

Obrázky
WILO_Aerial_view_on_Lake_Nasser_Toshka.jpg
WILO_Aerial_view_on_Lake_Nasser_Toshka.jpg
WILO_Installer_Slider.jpg
WILO_Installer_Slider.jpg
WILO_Pump_Handling_Toshka.jpg
WILO_Pump_Handling_Toshka.jpg
WILO_Toshka_Project_2.JPG
WILO_Toshka_Project_2.JPG
WILO_Toshka_Project.JPG
WILO_Toshka_Project.JPG
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.