CZ SK EN

HRUBÁ STAVBA POSLEDNÍ ETAPY PROJEKTU PARK HLOUBĚTÍN DOKONČENA

Vydáno dne: 9. 12. 2015 14:08 JRD/JRD GROUP

Energeticky pasivní projekt Park Hloubětín se skládá ze tří samostatných budov s celkem 127 byty. Developerská společnost JRD právě dokončila hrubou stavbu poslední z nich, domu A. Završení jeho výstavby je plánované na 2. čtvrtletí roku 2016, ale již nyní v něm zbývá jediný volný byt. K cíli se blíží rovněž výstavba druhé etapy, domu C, jehož kolaudace proběhne na začátku roku 2016.

Sedm měsíců od kolaudace prvního domu, který již obývají noví majitelé, výrazně pokročily práce na exteriéru a interiéru poslední budovy A. V domě jsou již hotové vyzdívky příček, na které brzy naváže dokončení vnitřních omítek. Zároveň probíhají montáže stoupacích a ležatých rozvodů instalací, výtahů a izolací střech. „Výstavba zbývajících dvou budov Parku Hloubětín postupuje podle plánu. Projekt se nachází nedaleko lesoparku s Kyjským rybníkem a citlivě navazuje na zástavbu prvorepublikových vilek. Jeho umístění v dobré lokalitě blízko stanice metra spolu s energeticky pasivním standardem oceňují zájemci o kvalitní, zdravé a energeticky úsporné nové bydlení v Praze. Několik měsíců před dokončením celého projektu máme prodáno už 96 % bytů," uvádí Pavel Krumpár, obchodní a marketingový ředitel JRD.

Nové bydlení, které zaujalo veřejnost i odborníky
Park Hloubětín se skládá z celkem 127 komfortních bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk. K nim náleží balkony nebo terasy, jež poskytnou výhledy do rozsáhlého vnitřního parku se vzrostlými stromy, lavičkami a herními prvky, který zde JRD po dostavbě domů vybuduje. Projekt je postaven v pasivním standardu, což obyvatelům zaručuje zdravé vnitřní prostředí a výrazné úspory provozních nákladů. Za rok zde mohou uspořit až několik tisíc korun. „Energeticky šetrná výstavba má pozitivní vliv na kvalitu života našich rezidentů a zároveň snižuje negativní dopady na životní prostředí. Proto nás těší nejen velký zájem klientů, ale také ocenění odborné veřejnosti. Tento podzim uspěl Park Hloubětín v soutěži Český energetický a ekologický projekt 2014, v níž triumfoval v kategorii Projekty jako významný pražský stavební komplex, který v maximální míře aplikuje prvky energeticky pasivní architektury," dodává Pavel Krumpár.


O společnosti JRD:
Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. O kvalitě jejích projektů, které realizuje se spoluinvestory, svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, které stavby za svůj ekologický přínos získaly. Energeticky pasivní bytová vila Pod Altánem získala v roce 2012 první místo a nízkoenergetická vila Augustus obsadila druhé místo v mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards (BEFFA). V ročníku 2014 vyhrál projekt Ecocity Malešice. V soutěži Fasáda roku 2014 v kategorii Bytový dům - novostavba zvítězila Vila Augustus. Projekty společnosti JRD rovněž několikrát získaly titul Český energetický a ekologický projekt roku. V ročníku 2013 obdržel projekt Ecocity Malešice Cenu hlavního města Prahy a Cenu Ministerstva pro místní rozvoj, v ročníku 2014 uspěl mezi projekty Park Hloubětín. Ocenění si projekty JRD odnášejí také z prestižní soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit. V ročníku 2014 této soutěže všechny konkurenční rezidenční projekty porazila Vila Na Výsluní. Energeticky aktivní dům v Plzni-Bolevci, který nechal postavit Jan Řežáb (majitel JRD), získal „ekologického Oskara", když zvítězil v jedné z kategorií prestižní soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2013.
JRD zrealizovala již 15 developerských projektů. V současné době má v portfoliu pět projektů - Ecocity Malešice, Park Hloubětín, Vily Diamantica, Rezidenci Trilobit a Viladomy Semmering - a připravuje další nové projekty a má zájem o akvizice nových pozemků. Všechny představují vyšší kvalitu bydlení, která odpovídá standardům života 21. století. Velké bytové projekty Ecocity Malešice a Park Hloubětín snesou srovnání se špičkovými zahraničními projekty, jako jsou SolarCity v rakouském Linci, Newgate ve Vídni, Vauban ve Freiburgu, nebo švédský projekt Hammarby Sjöstad ve Stockholmu. Řada odborníků z ČR i zahraničí se jezdí na projekty JRD podívat pro inspiraci a načerpání odborných znalostí.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Crest Communications, a.s.
Marie Cimplová
Tel.: +420 731 613 602
e-mail: marie.cimplova@crestcom.cz
www.crestcom.cz


www.jrd.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
JRD_Park Hloubětín_budova A_hrubá stavba_01.jpg
JRD_Park Hloubětín_budova A_hrubá stavba_01.jpg
JRD_Park Hloubětín_budova A_hrubá stavba_03.jpg
JRD_Park Hloubětín_budova A_hrubá stavba_03.jpg
JRD_Park Hloubetin_vizualizace_exterier_08.jpg
JRD_Park Hloubetin_vizualizace_exterier_08.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.