CZ SK EN

SCHNEIDER ELECTRIC REAGUJE NA ZVÝŠENÍ POPTÁVKY PO ZAKÁZKOVÉ VÝROBĚ A OTEVÍRÁ NOVOU CHYTROU TOVÁRNU V MAĎARSKU

Vydáno dne: 11. 6. 2024 9:14 Schneider Electric

Společnost Schneider Electric, světový lídr v oblasti hospodaření s energiemi a automatizace, oznámila otevření nové chytré továrny v Maďarsku, jejíž výstavbu zahájila vloni v březnu. Tento výrobní závod, situovaný v obci Dunavecse, se zaměří na výrobu ekologických SF6-free rozvaděčů vysokého napětí a zaměstná přibližně 500 lidí. Až 90 % zde vyrobených zakázkových produktů bude exportováno do Evropy.

Jedná se již o 36. inteligentní továrnu společnosti Schneider Electric a současně největší evropskou továrnu specializující se na zakázkovou výrobu ETO (Engineer-to-Order). Celkový počet těchto úzce zaměřených továren v Evropě se tak zvyšuje na 22. Strategie ETO spočívá v navrhování a výrobě produktů na základě specifických požadavků zákazníka. Výstavbu továrny zahájil Schneider Electric v březnu roku 2023, přičemž celková výše investice byla vyčíslena na 40 milionů eur.

Závod v Dunavecse má plochu 28 tisíc metrů čtverečních a byl postaven s cílem uspokojit rostoucí poptávku po moderních energetických a digitálních řešeních v celé Evropě. Tento nárůst poptávky je způsoben přechodem na nové energetické systémy, kdy distribuční společnosti potřebují řešení pro zvýšení odolnosti a flexibility svých sítí. Dalším faktorem je růst segmentů datových center a cloudových služeb, který je poháněn digitalizací a rozvojem nových technologií.

Hlavním produktem maďarského závodu bude nejnovější SF6-free rozvaděč vysokého napětí RM AirSeT. Tento ekologický vzduchem izolovaný rozvaděč je klíčovou technologií pro dekarbonizované energetické systémy a byl navržen v souladu s přísnými evropskými předpisy pro F-plyny, které se týkají všech uživatelů VN rozvaděčů.

„Evropa urychleně prochází energetickou transformací a posiluje svou energetickou nezávislost. Dunavecse je naším novým vlajkovým závodem v Evropě pro inteligentní technologie vysokého napětí bez SF6, který má v plánu uspokojit rostoucí poptávku v celém regionu a přináší zákazníkům ještě více inovativních, udržitelných a digitálních řešení,“ uvedl Yann Reynaud, senior viceprezident pro globální inženýrské operace na zakázku.

V továrně jsou integrovány v celém areálu tyto udržitelné technologie:

· Řešení Schneider Electric EcoStruxure IoT (systém řízení budov a energie) zlepšující energetickou účinnost budov s předpokládanou úsporou energie až 25 %.

· Střešní solární elektrárna, která v kombinaci s energií ze sítě pokrývá energetické potřeby továrny. Elektřina ze sítě pochází výhradně z obnovitelných zdrojů.

· Geotermální tepelná čerpadla, která zajišťují vytápění a chlazení.

· 30 nabíjecích stanic pro elektromobily a 25 nabíjecích stanic pro elektrokola.

· Systém na sběr dešťové vody pro použití na splachování toalet a na zavlažování zeleně.

· Vzduchové izolace na zabránění tepelným ztrátám na dokovacích stanicích nákladních vozidel a u vchodu.

Nová chytrá továrna v Maďarsku je jasným důkazem závazku společnosti Schneider Electric poskytovat inovativní a udržitelná řešení, která podporují energetickou transformaci a digitalizaci po celé Evropě.

Soubory ke stažení

Obrázky
1_Schneider Electric_Nová továrna v Maďarsku_S.jpg
1_Schneider Electric_Nová továrna v Maďarsku_S.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.