CZ SK EN

V PROJEKTU CENTRAL PARK PRAHA BYL PRODÁN POSLEDNÍ BYT

Vydáno dne: 30. 5. 2016 14:15 CENTRAL PARK PRAHA

Developer žižkovského projektu Central Park Praha doprodal poslední volné byty. Všech 547 jednotek, které nabídly bydlení ve viladomech, luxusních penthousech či prostorných rezidencích, tak má nové majitele.

„Letos na jaře jsme úspěšně dokončili prodej posledních volných bytů. Projekt si v minulosti prošel výraznými problémy se zpožděním stavby a následným dopadem finanční krize, která ovlivnila trh s novými byty v celém Česku. Po výměně původního managementu se nám v prvních letech mírného oživení podařilo opět nastartovat zájem kupujících a v Central Parku Praha se pak prodávalo kolem stovky jednotek ročně, čímž se zařadil mezi nejlépe prodávané pražské developerské projekty," komentuje jeho historii jednatel společnosti Radek Chmelík. Spolu s developerem se na prodejích podílely Realitní společnost České spořitelny a realitní kancelář Lekvi & Partners.

Byty oblíbené i pro koupi na investici
Pro projekt Central Park Praha je charakteristická koncepce, jež propojuje několik typů bydlení s velkým soukromým parkem a širokou nabídkou služeb od recepce, ostrahy až po zajištění domácích prací a drobných oprav. „Právě možnost komfortního bydlení se službami spolu s výborným umístěním projektu jen 10 minut od Václavského náměstí byla velmi atraktivní pro zájemce o investice. Řada kupujících si tak své byty pořídila z důvodu bezpečného uložení peněz do nemovitosti a za účelem zajímavého výnosu z následného pronájmu," dodává generální ředitelka Iveta Krausová.

Unikátní zelená architektura projektu
Rezidenční projekt Central Park Praha byl svým řešením, do kterého se promítla inspirace bydlením u newyorského Central Parku, výjimečný již v době vzniku samotného návrhu. Pro projekt je typická zeleň, jež se stala výrazným kompozičním prvkem, rovnocenným samotné architektuře. Architekti Jaroslav Wertig, Boris Redčenkov a Prokop Tomášek z ateliéru A69 navrhli ojedinělé řešení se začleněním terasových domů mezi vysoké věže s rezidencemi. Venkovní stěny a střechy domů jsou porostlé travnatým kobercem a mají kontakt se soukromou zahradou a parkem. Husté koberce zahradních rostlin kromě své ekologické a estetické funkce výrazně zpříjemňují kvalitu mikroklimatu domů i celého areálu. Přirozeným způsobem regulují vlhkost, omezují prašnost a celkově změkčují akustiku prostředí. „Zelená" architektura navíc dotváří a přirozeně prodlužuje linii vrchu Parukářka a vizuálně ji propojuje s rozlehlým soukromým parkem uprostřed projektu. Zde, na ploše 15 000 m2, nechybí dvě dětská hřiště, palubová terasa pro pořádání párty, designové lavičky ani vodní prvky potůčků a jezírka.

Netradiční řešení věžových domů
Porotu, která udělila projektu národní cenu Grand Prix 2010 za architekturu v kategorii novostaveb, zaujalo kromě bydlení v zeleni rovněž netradiční řešení půdorysů bytů ve věžových domech. Všechny rezidence mají terasy po celém svém obvodu, díky čemuž jsou nejen originálně propojeny exteriéry a interiéry, ale obyvatelé mají Prahu z většiny světových stran jako na dlani. Tomu napomáhá i architektonicky výjimečné řešení, založené na diagonálním natočení rezidencí. Nadstandardní provedení všech bytů a domů doplňuje nabídka služeb zahrnující nepřetržitou ostrahu, non-stop recepci s proškoleným a jazykově vybaveným personálem i zajištění drobných oprav v domácnosti. Rezidenti si navíc mohou individuálně doobjednat další z velmi bohaté nabídky služeb.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Soubory ke stažení

Obrázky
Central Park Praha_01.jpg
Central Park Praha_01.jpg
Central Park Praha_02.jpg
Central Park Praha_02.jpg
Central Park Praha_07.jpg
Central Park Praha_07.jpg
Central Park Praha_08.jpg
Central Park Praha_08.jpg
Central Park Praha_10.jpg
Central Park Praha_10.jpg
Central Park Praha_11.jpg
Central Park Praha_11.jpg
Central Park Praha_12.jpg
Central Park Praha_12.jpg
Central Park Praha_14.jpg
Central Park Praha_14.jpg
Central Park Praha_16.jpg
Central Park Praha_16.jpg
Central Park Praha_17.jpg
Central Park Praha_17.jpg
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.