CZ SK EN

P3 SLAVNOSTNĚ PŘEDALA PRVNÍ BUDOVU V PARKU P3 PRAGUE D11 SPOLEČNOSTI EXITERIA

Vydáno dne: 9. 6. 2016 13:55 P3 CZ

Společnost P3, vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí s celoevropskou působností, dne 8. června 2016 slavnostně předala společnosti Exiteria a.s. novou budovu v parku P3 Prague D11. Tato hala o rozloze 21 047 m2 je vůbec první, která v tomto parku vyrostla a společnost Exiteria zde bude využívat prostory o rozloze 10 787 m2 pro své nové distribuční centrum. Druhá polovina haly o velikosti více než 10 000 m2 je dále nabízena trhu, aktuálně již probíhají jednání s několika potenciálními klienty. Dokončením této budovy tak P3 symbolicky otevřela park, v němž má, v návaznosti na nedávno realizovaný nákup pozemků, k dispozici dalších 133 000 m2 k vybudování skladových a kancelářských prostor. Touto transakcí společnost posílila svoji pozici na pražském trhu a doplnila stávající portfolio strategicky umístěných parků P3 v okolí hlavního města, jako je P3 Prague D8 nebo P3 Prague Horní Počernice, čímž podpořila jejich vzájemnou, dobře fungující, synergii. Park P3 Prague D11 se navíc zařadil do husté sítě parků P3 napříč celou Evropou, které vynikají atraktivní lokalitou a dobrou dostupností dálnic, letišť či železnic, což je pro řadu klientů, zejména těch, které operují v několika státech najednou, velkým lákadlem.

První budova parku P3 Prague D11 byla z části postavena na míru (Build-To-Suit projekt) pro společnost Exiteria a.s., přední český internetový maloobchod s nábytkem a provozovatel e-shopů MABYT a MT-nábytek. Při výstavbě haly bylo použito několik unikátních řešení, kterými P3 udává trend pro své budoucí projekty.  Ve všech skladovacích prostorách a kancelářích je umístěno energeticky úsporné LED diodové osvětlení. Budova má také atraktivní světlou výšku – 12,2 m a díky tomu disponuje o 20 % větší kapacitou než je běžné. Nachází se zde také osm nakládacích můstků pro kamiony, dva přímé vjezdy a nadstandartních šest nakládacích můstků pro malé dodávky, které budou rozvážet zboží přímo k zákazníkům. Budova je řešena jako dvouhlavý sklad, kde jsou nakládací můstky umístěny po obou stranách haly, což umožňuje rychlejší naskladnění a vyskladnění zboží. Po zahájení ostrého provozu zde najde práci přibližně 20 zaměstnanců.

Společnost Exiteria v České republice doposud působila pouze v Brně, odkud rozvážela své zboží pomocí vlastní logistické sítě do celé České republiky, na Slovensko i do Maďarska. Z důvodu expanze se však rozhodla rozšířit své skladovací prostory také do hlavního města. „Park P3 Prague D11 nás oslovil hlavně svojí ideální strategickou polohou. Díky tomu, že jsme do naší distribuční sítě přidali nyní také Prahu, nám to umožní efektivnější a rychlejší zpracování objednávek, tak že se zboží dostane k našim zákazníkům mnohem dříve,“ komentuje důvody expanze Dan Urbánek, jednatel společnosti Exiteria, a dodává: „Byli jsme také velmi potěšeni přístupem a flexibilitou společnosti P3. Ta totiž nejenže vyhověla našim speciálním požadavkům při výstavbě haly, ale také nám nabídla k využití prostory v parku P3 Prague Horní Počernice, které nám sloužily jako provizorní sklad až do chvíle, než byly naše nové prostory dostaveny.“

„Na pražském trhu působíme již deset let a naše strategicky umístěné parky v okolí hlavního města čítají rozlohu přes 700 000 m2,“ uvedl Tomáš Míček, ředitel společnosti P3 pro Českou republiku, a dodává: „Proto nás velmi těší, že jsme mohli do našeho portfolia zařadit nový park P3 Prague D11 a že se nám ho daří úspěšně rozvíjet.  A nyní jsme zde slavnostně uvítali prvního nájemce – společnost Exiteria. V tuto chvíli také připravujeme výstavbu nové haly, pro kterou máme již dokončené zemní práce. Z důvodu vzrůstající poptávky jsme se rozhodli k nákupu dalších pozemků, který se uskutečnil na jaře letošního roku, a díky tomu máme nyní v tomto parku k dispozici dalších 133 000 m2 ploch. Můžeme tedy nabídnout možnost výstavby jednotek na míru o velikosti 3 000 m2 až 40 000 m2 pro zákazníky z oblasti logistiky, lehké výroby a dalších odvětví.“

Park P3 Prague D11 se nachází v těsné blízkosti hlavního města, Centrum Černý Most je odsud vzdáleno pouhých 8 kilometrů. Vyniká skvělým dopravním spojením, neboť leží v blízkosti dálnice D11 a D10, které představují hlavní dálniční spojení mezi Prahou a východní částí České republiky a jihozápadním Polskem. Železniční stanice se nachází jen 300 metrů a areál parku je tak, jako jeden z mála, přímo napojený na železniční síť. Areál bude navíc v budoucnu obsluhován i autobusovou linkou MHD.

KONEC

Pro další informace se prosím obraťte na:

Veronika Boráková, Crest Communications (CZ)

Tel. +420 222 927 111 E-mail: veronika.borakova@crestcom.cz

POZNÁMKA PRO EDITORY

P3 je vlastník, developer a správce evropských průmyslových nemovitostí. Do portfolia P3 o rozsahu 3,3 mil. m2 v rámci 9 zemí nyní spadá 162 průmyslových nemovitostí a společnost dále disponuje pozemky o rozloze více než 1,4 mil. m2, které jsou určené pro další rozvoj a výstavbu.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 74 průmyslových nemovitostí ve 14 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou 1 016 603 m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace. V rámci těchto parků disponuje P3 pozemky pro výstavbu více než 225 000 m2 pronajímatelných ploch.

Společnost P3 se zaměřuje na poskytování prvotřídních služeb svým klientům v perfektně situovaných, vysoce kvalitních budovách. Všechny nemovitosti, které P3 staví, jsou šetrné k životnímu prostředí a odpovídají nejvyšším mezinárodním standardům.

PointPark Properties zavedl korporátní označení „P3“ a používá obchodní značku „P3 Logistic Parks“, která lépe vystihuje podnikání společnosti. Více informací o P3 naleznete na webových stránkách www.p3parks.com.

Vlastníky společnosti P3 jsou TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge.

Soubory ke stažení

Obrázky
DSC_5425.jpg
Tomáš Míček, ředitel společnosti P3 pro Českou republiku slavnostně předal první budovu Jiřímu Kolínskému, řediteli distribučního centra ze společnosti Exiteria
P3 Prague D11, budova 2.jpg
Nová hala v parku P3 Prague D11
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.