CZ SK EN

HB REAVIS A HB REAVIS CE REIF PRODALI ZA 79 MILIONŮ EUR SVÉ PORTFOLIO 132 000 METRŮ ČTVEREČNÍCH LOGISTICKÝCH CENTER VE STŘEDNÍ EVROPĚ SPOLEČNOSTI MACQUARIE

Vydáno dne: 21. 6. 2016 12:46 HB REAVIS

Skupina HB Reavis Group společně s fondem HB Reavis CE REIF prodali své portfolio logistických center v České republice a na Slovensku o celkové rozloze 132 000 metrů čtverečních. Kupujícím je společnost Macquarie Infrastructure and Real Assets, která je součástí Macquarie Group, jedné z největších skupin působících po celém světě v oblasti investičního bankovnictví a široké škály finančních služeb. Součástí portfolia jsou dva plně pronajaté areály ve vlastnictví HB Reavis Group a dva taktéž stoprocentně pronajaté areály v držení fondu HBR CE REIF.

Odprodaný majetek obsahuje multimodální logistický areál v Ostravě o rozloze 14 500 m2 a logistické centrum ve slovenské Rači s plochou 69 500 m2 (obě nemovitosti prodané skupinou HB Reavis Group) i další slovenská logistická centra Svätý Jur v Bratislavě o rozloze 31 500 m2 a Malý Šariš, rozkládající se na ploše 16 500 m2 v Prešově (prodaná fondem HBR CE REIF).

Tato transakce představuje první odprodej majetku vlastněný fondem HB Reavis CE REIF, obsahujícím komerční nemovitosti v hodnotě 175 milionů eur, které v zastoupení institucionálních investorů a investorů s vysokým čistým jměním spravuje management HB Reavis Investment, prodloužená ruka správy investic skupiny HB Reavis. Fond získal tento majetek na počátku své existence v roce 2011 a má v plánu využít kapitál z této transakce spolu s nedávno získaným vlastním kapitálem k zakoupení dalších aktiv ve střední Evropě.

„Úspěšné odprodání portfolia kvalitních, stoprocentně pronajatých průmyslových nemovitostí jednomu z nejlepších mezinárodních investorů v této oblasti odráží nejen vysokou kvalitu těchto aktiv, ale je zároveň úspěchem naší strategie v oblasti správy majetku. Tato logistická centra mají dobré předpoklady poskytovat novým majitelů příležitost k neustálému růstu a nám tato transakce umožní soustředit se na klíčový segment administrativních a maloobchodních nemovitostí a přetavit tak nově získaný kapitál do nových příležitostí," uvedl Marian Herman, finanční ředitel HB Reavis.

Peter Grančič, ředitel fondu HBR CE REIF, dodal: "Jde o první úspěšný odprodej, který HB REAVIS CE REIF uskutečnil od svého založení v roce 2011. Potvrzuje kvalitu majetku obsaženého v portfoliu fondu i hodnotu, kterou tým investičního managementu generuje jeho investorům. Tato transakce zároveň dláždí cestu k dalšímu rozšiřování portfolia po celé střední Evropě."

Mezinárodní developerská skupina HB Reavis byla založena v roce 1993 v Bratislavě. Působí ve Spojeném království, Polsku, České republice, Slovensku, Maďarsku a v Turecku. Společnost doposud realizovala celkem 917 500 metrů čtverečních moderních kanceláří, obchodních a zábavních prostor a logistických nemovitostí. Více než 1 milion metrů čtverečních je ve fázi realizace, plánování nebo povolování výstavby. Na všech trzích využívá HB Reavis integrovaný obchodní model zahrnující development, výstavbu, správu majetku a investiční management. Společnost má celková aktiva 2,1 miliardy EUR s čistou hodnotou téměř 1,2 miliardy EUR. S více než 500 odborníky pracujícími po celé Evropě se HB Reavis řadí mezi lídry na trhu. Potvrzují to i získaná ocenění „Architektonicky nejlepší kancelářská budova roku 2015 v Londýně" v UK Property Awards za 33 Central a „Developer roku 2015 ve střední a východní Evropě" v CEE Quality Awards. Více informací získáte na http://www.hbreavis.com.


HBR CE REIF je polootevřený fond komerčních nemovitostí v hodnotě 175 milionů eur, spravovaný managementem HB Reavis Investment, prodlouženou rukou správy investic skupiny HB Reavis Group. Fond investuje do existujících, zcela pronajatých nemovitostí generujících výnosy v administrativních, maloobchodních a logistických segmentech ve střední Evropě, přičemž co nejvíce těží z výrazně se projevující přítomnosti skupiny HB Reavis v regionu a ze souhrnu jejích dosažených výsledků. Od založení v roce 2011 investorům fond nabídl celkovou návratnost ve výši 10,9 % p. a., ze kterých jim bylo 5,3 % p. a. rozděleno ve formě dividend. Fond bude dále v rozsahu svého pověření reinvestovat prostředky získané z odprodeje logistického majetku.


Macquarie Group (Macquarie) je globální poskytovatel bankovních, finančních, poradenských a investičních služeb spolu se službami správy financí. Macquarie byla založena v roce 1969, v současné době má kanceláře ve více než 65 lokalitách ve 27 zemích a zaměstnává více než 13 500 pracovníků. K 30. září 2015 měla ve správě majetek v celkové výši přibližně 234 miliard liber.
www.macquarie.com


Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA) je divizí Macquarie Group. Spravuje investice do infrastruktury a nemovitostí ve výši 92 miliard eur. MIRA je přední firmou působící v oblasti správy nemovitostí, je největším světovým investorem do infrastruktury a jeho portfolio v oblasti nemovitostí, zemědělství a energetických objektů se neustále rozrůstá. MIRA má za sebou více než jedenadvacetileté zkušenosti z investování do nemovitostí, přičemž disponuje týmem přibližně 500 profesionálů rozmístěných v 19 zemích. Spravuje 129 podniků, přibližně 300 nemovitostí a přibližně 2,8 milionů hektarů zemědělské půdy.
www.mirafunds.com

Kontakt pro média:

Crest communications, a.s.
Jana Bakešová
Tel.: +420 222 927 111
Gsm: +420 731 613 604
E-mail: jana.bakesova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.