CZ SK EN

TOUAX POKRAČUJE VE SPOLUPRÁCI S MALOOBCHODNÍ SÍTÍ COOP: V LISTOPADU DOKONČIL DALŠÍ OBJEKT

Vydáno dne: 29. 11. 2016 14:00 TOUAX

Svaz českých a moravských spotřebních družstev sdružuje 46 spotřebních družstev, která v ČR provozují dohromady téměř 2 900 prodejen s celkovou prodejní plochou okolo 350 000 m2 a zaměstnávají na 14 000 lidí. Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin, drogistického a průmyslového zboží v České republice. Ty jsou v řadě menších měst a vesnic jedinou možností, jak nabídnout obyvatelům základní sortiment, aby nemuseli kvůli každému menšímu nákupu dojíždět do větších měst. Právě pro jednu z těchto prodejen – Jednotu v jihomoravských Slušovicích – postavila společnost Touax, přední výrobce a dodavatel modulových staveb, nový sklad.

Touax postavil v uplynulých letech pro tuto maloobchodní síť obchody se smíšeným zbožím v Horních Věstonicích a Olšanech u Vyškova a obchod s obuví v Pohořelicích u Brna. Protože zástupci Jednoty, spotřební družstvo ve Zlíně, měli na samém začátku možnost prohlédnout si již realizovaný projekt právě v Pohořelicích, rozhodli se pro toto řešení i v případě nového skladu ve Slušovicích. „Modulové objekty dávají investorovi šanci pružně reagovat na chování trhu a vývoj v regionu," uvádí výhody modulové technologie Jan Petr, marketingový a exportní ředitel společnosti Touax, a dodává: „Prodejnu či sklad lze podle potřeby zvětšit či zmenšit nebo dokonce i snadno přestěhovat. Díky speciální lamelové fasádě dokážeme příslušné objekty také 'obléknout' do firemních barev."

Nově postavená jednopodlažní budova skladu Jednoty ve Slušovicích s rovnou střechou má jednoduchý obdélníkový tvar s celkovou podlahovou plochou 132 m2 a je přímo napojena na stávající objekt prodejny. Pro výstavbu bylo použito 5 kusů modulů řady Performance o půdorysu 12 x 12 m. Pro příjem zboží byly v prostoru přímo sousedícím se skladem vytvořeny rampy. Kvůli velkému zatížení je součástí objektu také speciální betonová podlaha umožňující pojezd paletovým vozíkem s břemenem o váze 1 200 kg. „Velkou výhodou staveb z modulů je také rychlost jejich realizace. Kompletní objekt skladu Jednoty ve Slušovicích byl postaven během 4 dnů," doplňuje Jan Petr. Nový objekt bude sloužit ke skladování sortimentu prodejny a součástí bude i oddíl sloužící k uchovávání mražených a chlazených potravin.

***
Touax s.r.o. je dceřinou společností Divize modulových staveb francouzské skupiny Touax, která patří mezi přední evropské firmy na trhu modulových staveb. Specializuje se na projektování, průmyslovou výrobu a stavbu dočasných nebo trvalých objektů stavebnicovým systémem modulů. V České republice má v Supíkovicích hlavní výrobní závod a vývojové oddělení pro celou divizi. V tuzemsku působí již od roku 1991 a těží z více než čtyřicetileté zkušenosti celé skupiny Touax, zejména z modulových trhů Evropské unie.

Skupina Touax, která byla založena již za Napoleona III. v roce 1853, se specializuje na operativní leasing a prodej námořních kontejnerů, nákladních železničních vagónů, nákladních říčních člunů a modulových objektů. Denně pronajímá tato hmotná aktiva více než 5000 zákazníkům po celém světě, a to jak na vlastní účet, tak z pověření investorů. Správa aktiv v hodnotě více než 2 miliardy dolarů řadí skupinu TOUAX mezi vůdčí evropské společnosti na daném trhu.
Společnost Touax je kótovaná na pařížské burze NYSE EURONEXT - Euronext Paris Compartment C (kód ISIN FR0000033003) a je součástí indexů CAC® Small a CAC® Mid & Small a SRD Long-only.

Kontaktní osoby:

Crest Communications a.s

Veronika Boráková

Tel: +420 773 501 477

E-mail: veronika.borakova@crestcom.cz

Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.