CZ SK EN

Tiskové středisko

Vydáno dne: 1. 6. 2023 10:29 CBRE

Although anti-pandemic measures were still lingering on the Czech retail market at the beginning of last year, an early return to normal was expected. However, the conflict in Ukraine has fundamentally influenced further economic development, especially in the countries of Central Europe, including the Czech Republic. The rapid rise in prices (inflation increased by 15.1% year-on-year) and energy expenses were met by a further decline in already weakened customer confidence. How did this affect shopping centres in the Czech Republic? And what is the current sentiment on the market not only among customers, but also the retailers themselves? CBRE, the leader in the retail leasing and property management, is bringing answers to these questions and more in its 11th edition of the Shopping Centre Index analysis, which is complemented by two current surveys focused on the development of customer behaviour and expectations on the part of retailers.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 31. 5. 2023 9:45 Schneider Electric

Praha 31. 5. 2023 – V Česku právě nastává období častějších bouřek. Přestože čtvrtina Čechů uvádí, že už jim problémy související s blesky zničily spotřebič, polovina respondentů svou elektrickou síť nechrání žádným speciálním zařízením. V drtivé většině se lidé spoléhají na to, že je zabezpečí hromosvod, při mimořádně silné bouřce vytahují důležité přístroje ze zásuvky. Jestliže se pro nějakou metodu rozhodnou, volí Češi přepěťovou ochranu. Zjistil to průzkum společnosti Schneider Electric.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 31. 5. 2023 9:26 Schneider Electric

Firma Schneider Electric uvedla na trh nový třífázový záložní zdroj Easy UPS 3-Phase Modular, který představuje nejlepší ochranu napájení ve své třídě. Tento napájecí zdroj chrání kritické zátěže a zároveň nabízí funkci výměny modulů za provozu, a je tak ideálním řešením pro malá a střední datová centra a kritické podnikové aplikace. Easy UPS 3-Phase Modular je k dispozici v kapacitě 50-250 kW se škálovatelnou konfigurací N+1, což umožňuje optimalizovat investiční výdaje. Rovněž podporuje architekturu EcoStruxure, která nabízí služby vzdáleného monitorování. Dále je tento inovativní produkt součástí programu Green Premium a jako takový dokazuje vedoucí postavení společnosti Schneider Electric v oblasti udržitelnosti.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 31. 5. 2023 9:23 Schneider Electric

Společnost Schneider Electric, leader digitální transformace řízení energie a automatizace, uvedla na evropský trh APC™ Smart-UPS™ Ultra, první jednofázový zdroj nepřerušitelného napájení (UPS) o výkonu 3 kW a 5 kW o rozměru 1U. APC Smart-UPS Ultra je navržen tak, aby poskytoval větší výkon, flexibilitu a inteligentní monitorování s co nejmenšími nároky na prostor. Tím umožňuje IT profesionálům a poskytovatelům řešit problémy, které se objevují při nasazení IT infrastruktury v distribuovaných výpočetních systémech a na okraji sítě.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 31. 5. 2023 9:00 TPA

Přední poradenská společnost TPA spustila nový web www.tax-checker.com. Ten byl vytvořen, aby podnikatelům a investorům v regionech střední a východní Evropy pomohl se zorientovat ve všech daňových povinnostech. Prostřednictvím řady intuitivně nastavených funkcí se snadno vyhledají informace například k DPH, dani z příjmu, termínům podání, daňovým sazbám, daňovým úlevám či informace pro zamezení dvojího zdanění. Rovněž je možné využít daňového poradenství a podpory v oblasti daňových zákonů v jednotlivých zemích.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 30. 5. 2023 12:53 INVESCO

První čtvrtletí roku 2023 navázalo na slušnou výkonnost z posledních tří měsíců roku 2022, avšak trhy toto období opět uzavřely s názorem, že očekávání Fedu jsou příliš agresivní; Fed bude muset ze svého odhadu ke konci roku slevit.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 30. 5. 2023 10:30 PSN

Společnosti PSN se povedlo i přes komplikovanou situaci na trhu v roce 2022 lehce navýšit počet prodaných bytů. Ten v roce 2021 činil 294, v tom loňském se pak zvedl na 302 jednotek. Dařilo se jí i na poli pronájmů, kde nově uzavřela či prodloužila 814 smluv, tedy obdobný počet jako v roce předchozím. Celková hodnota uskutečněných obchodů tak v roce 2022 dosáhla výše téměř 1,75 miliard Kč. Za dobrými prodeji stojí mj. pestré portfolio firmy, kam spadají jak rekonstrukce, tak novostavby, projekty klasické i luxusní, komornější stejně jako rozsáhlé. Společnost tím pokračuje v plnění svého plánu uvést na trh 3 000 bytů během pěti let, do nichž chce investovat až 11 miliard korun. V letošním roce se PSN chystá kromě menších projektů např. v Praze 4 či 5 rozběhnout i některé významné revitalizace – konkrétně rekonstrukci bývalé Městské telefonní ústředny na rozhraní Vinohrad a Žižkova a přeměnu areálu Koh-i-noor ve Vršovicích. Intenzivně také pracuje na přípravě přestavby komplexu Innogy v Brně a společně s Pentou na výstavbě projektu na místě původní budovy Transgas na Vinohradské ulici. A aktivně dále vyhlíží nové akvizice.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 29. 5. 2023 11:44 MetLife

Podle nejnovějšího průzkumu České bankovní asociace a agentury Ipsos v příštích několika letech plánuje sjednání hypotéky až pětina Čechů. Polovina z nich ale musela své plány kvůli vyšším životním nákladům a inflaci odložit. Někteří z nich se totiž obávají, že nebudou schopni své závazky splácet, a častěji jim brání i strach z nemocí, úrazů a z nich plynoucí pracovní neschopnosti. Pomoci jim v tom může úvěrová asistence, kterou si mohou sjednat společně se životním pojištěním v pojišťovně MetLife.

Zobrazit celou zprávu
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.