CZ SK EN

Tiskové středisko

Vydáno dne: 31. 1. 2023 10:13 PLANRADAR ČR

Požáry v uzavřených prostorách budov jsou považovány za jeden z nejvíce traumatizujících zážitků. Způsobují škody nejen hmotného rázu, ale také újmy na lidském zdraví a psychice. Dle statistik Hasičského záchranného sboru ČR vzniklo v roce 2021 v tuzemsku 16 162 požárů s přímou škodou dosahující 4,3 miliardy korun. Z toho téměř 87 % škod se týkalo požárů budov a staveb, tedy v přepočtu cca 3,7 miliard korun na majetkových škodách. Tento podíl se navíc v posledních pěti letech nijak výrazně neměnil a v průměru se pohybuje nad 80 %. Každý komerční subjekt je povinen vybavit své prostory prostředky požární ochrany a požárně bezpečnostními zařízeními. Nicméně aktuální studie ukazují, že je potřeba jít ještě dál: již raná fáze projektování a konstrukce budov má zásadní vliv na průměrnou míru požárů za rok. Každý projekt má své nuance, ale určité aspekty zůstávají pro všechny projekty shodné. Základní doporučení ohledně požární bezpečnosti i návrhy na její vylepšení přináší společnost PlanRadar, přední vývojář evropské platformy pro digitalizaci a zefektivnění procesů ve stavebnictví.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 27. 1. 2023 11:35 KB PENZIJNÍ SPOLEČNOST

Novou členkou představenstva a ředitelkou pro obchod a marketing KB Penzijní společnosti se od začátku ledna 2023 stala Jana Petrovská, která významnou část své profesní kariéry působila na manažerských pozicích v rámci Komerční banky.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 27. 1. 2023 11:30 KOMERČNÍ BANKA

České hospodářství si ve druhé polovině loňského roku prošlo mělkou recesí. Zejména díky odolnosti německé ekonomiky a celkové robustnosti ekonomické výkonnosti v eurozóně však předpokládáme, že období ekonomického poklesu je již za námi. Ve srovnání s loňskem by letos měla být nižší i inflace, i když proces desinflace bude poměrně pomalý. I za letošní rok zřejmě vykážeme dvouciferný růst cen. ČNB tak podle nás bude držet klíčovou úrokovou sazbu ve výši sedm procent až do srpna, kdy začne cyklus jejího snižování. Trh práce zůstane téměř nedotčen.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 26. 1. 2023 9:36 FIDELITY INTERNATIONAL

Podle každoročního průzkumu analytiků společnosti Fidelity International budou největšími faktory, které pomohou zvýšit ziskovost podniků v roce 2023, automatizace a umělá inteligence, zatímco decentralizované finance a blockchain jsou považovány za technologie s menším dopadem.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 26. 1. 2023 9:18 Schneider Electric

Praha (26. leden 2023) – Společnost Schneider Electric leader digitální transformace řízení energie a automatizace, oznámila, že byla již počtvrté za sebou jmenována „šampionem“ v žebříčku Canalys Channel Leadership Matrix. Ocenění obdržela za dosažení nejvyšší úrovně v oblasti řízení prodejních kanálů v regionu EMEA za neustálé zlepšování partnerských programů, 20% růst stávající partnerské základny a vedoucí postavení v oblasti udržitelných postupů. Cenu udílí společnost Canalys, přední globální analytická společnost pro oblast IT.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 25. 1. 2023 13:47 DZ DRAŽICE + NIBE

Divize NIBE Energy Systems CZ představuje svůj dosud nejvýkonnější systém k rekuperaci energie: ventilační tepelné čerpadlo NIBE S735. Toto zařízení, určené k vytápění, ohřevu vody a řízenému větrání, je zároveň prvním ventilačním tepelným čerpadlem inovativní řady NIBE „S“, vyznačující se vysokou kompatibilitou se systémy chytré domácnosti. Všechny prvky nutné pro jeho provoz (včetně výkonově řízeného kompresoru, 180litrového zásobníku teplé vody, energeticky úsporného ventilátoru, oběhového čerpadla či doplňkového elektrokotle o výkonu 9 kW) se nacházejí v jediné kompaktní vnitřní jednotce, kterou lze jednoduše instalovat v interiéru. U tepelného čerpadla NIBE S735 tak není nutné řešit umístění venkovní jednotky (jako u typu systému vzduch-voda) ani realizaci zemních vrtů (jako u typu systému země-voda). Navíc se umí – díky plynulé regulaci výkonu kompresoru – přizpůsobit aktuální potřebě tepla a optimalizovat tak spotřebu.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 25. 1. 2023 13:45 LUXENT

Tisková zpráva, 25. 1. 2023 – Ochlazení realitního trhu z posledních měsíců se segmentu luxusních nemovitostí dotklo jen minimálně. Vliv měla ale situace ve stavebnictví, zejména při rozhodování investorů o koupi historických nemovitostí. Vzhledem k velkému nárůstu cen a zhoršené dostupnosti stavebních materiálů i nedostatku pracovníků zájemci více než dřív poptávají historické budovy po rekonstrukci. Pokud ale přeci jen narazí na výhodnou nabídku objektu před renovací, po jeho koupi se zahájením oprav vyčkávají na příznivější podmínky. Současný vývoj na poli historických nemovitostí přibližuje specialistka realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties Lenka Munter. Ta má nyní čerstvě v nabídce například barokní zámecký komplex Mirošov a také rodinné sídlo na Malé Straně, jehož základy se datují do doby renesance. V neposlední řadě její portfolio doplňuje renesanční tvrz v Jistebnici.

Zobrazit celou zprávu
Vydáno dne: 25. 1. 2023 12:49 CBRE

Industrial Research Forum oznamuje údaje o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi ve 4. čtvrtletí 2022

Zobrazit celou zprávu
Současní klienti
Referenční klienti
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
tel.: +420 731 613 608
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
tel.: +420 596 620 435 – 6
e-mail: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
tel.: +421 904 283 825
e-mail: zobrazit
 
Jsme členem
Asociace Public Relations Agentur (APRA)
od 28. června 2005.
Držitelem CERTIFIKÁTU CMS 3
(Consultancy Management Standard)
od 13. prosince 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.