EN CZ SK

HSF System Modelium

https://www.facebook.com/HSFSystemModelium

Populární soutěž HSF System Modelium je určena pro studenty středních škol se zaměřením na stavebnictví. Studenti v ní navrhují a vytváří modely z vlnité lepenky podle určeného tématu a rozměrů. V roce 2023 soutěž získala mezinárodní status a při tvoření originálních modelů se mezi sebou utkají nejlepší mladí stavaři a stavařky nejen z České republiky, ale i ze Slovenska.

Úkolem studentů 15. ročníku soutěže je navrhnout a vytvořit originální model stavby z vlnité lepenky na téma: „Nejvyšší mrakodrap Evropy“. Letošní ročník přinese kromě mezinárodního superfinále v Ostravě i dvě národní finále v Česku a na Slovensku. Novinkou bude také Cena veřejnosti. Ti nejlepší si mezi sebou rozdělí ceny v hodnotě 134 000 Kč. Vítěz superfinále získá 25 000 Kč.

Cílem soutěže je vzbuzovat vášeň a nadšení pro stavařinu, rozvíjet vzájemnou spolupráci a kreativitu studentů a prostřednictvím vlnité lepenky jako ekologického obalového materiálu upozorňovat na oblast „udržitelnosti“ ve stavitelství.

Pořadatelem a generálním partnerem soutěže je mezinárodní stavební skupina HSF System se sídlem v Česku a na Slovensku. Novým hlavním partnerem soutěže je developerská skupina ANTRACIT. Produktovým partnerem je český Svaz výrobců vlnitých lepenek.

V historii minulých ročníků se soutěže zúčastnilo přibližně 60 různých středních stavebních škol, jejichž studenti postavili na 300 modelů staveb z vlnité lepenky. Finálová kola se konala na zajímavých místech jako hlavní nádraží v Praze, Štefánikova hvězdárna, Dolní Vítkovice, Vodní dílo Šance či Klementinum.

Press releases

Released: 13. 6. 2024 15:16 HSF System Modelium

V napínavom finále súťaže Modelium 2024 zvíťazil tím študentov zo Strednej priemyselnej školy stavebnej v Nitre. Spolu s nimi do medzinárodného superfinálového kola postúpia aj školy z Liptovského Mikuláša, Trenčína a druhý tím z Nitry, ktoré budú súťažiť o celkové víťazstvo s ďalšími štyrmi tímami z Českej republiky. Cenu zamestnancov spoločnosti HSF System SK získala Stredná odborná škola stavebná Liptovský Mikuláš. Superfinále sa uskutoční 25. júna v Ostrave v Grossmannovej vile. Súťaž organizuje medzinárodná stavebná skupina HSF System, ktorá patrí do holdingu PURPOSIA Group.

Read more
Released: 11. 6. 2024 10:41 HSF System Modelium

V napínavém finále soutěže Modelium 2024 zvítězil tým studentů ze Střední školy polytechnické Brno, Jílová. Spolu s ním do mezinárodního superfinálového kola postupují i školy z Kadaně, Kladna a Loun, které se utkají o celkové vítězství s dalšími čtyřmi týmy ze Slovenska. Cenu zaměstnanců HSF System získala Střední průmyslová škola stavební Brno. Superfinále se uskuteční 25. června v Ostravě ve Vile Grossmann. Soutěž pořádá mezinárodní stavební skupina HSF System patřící do holdingu PURPOSIA Group.

Read more
Released: 30. 5. 2024 14:19 HSF System Modelium

Šesť najlepších tímov študentov stredných stavebných škôl predvedie svoje umenie a kreativitu v národnom finále 16. ročníka súťaže Modelium 2024. Medzi postupujúcimi sú školy zo Žiliny, Liptovského Mikuláša, Trenčína a Nitry (dva tímy). Súťaž o najlepší slovenský model plávajúceho mesta z vlnitej lepenky a postup do medzinárodného finále sa uskutoční 12. júna v Žiline. Súťaž organizuje medzinárodná stavebná skupina HSF System, ktorá patrí do holdingu PURPOSIA Group.

Read more
Released: 30. 5. 2024 12:34 HSF System Modelium

Šest nejlepších týmů studentů stavebních středních škol předvede své umění a kreativitu v národním finále 16. ročníku soutěže Modelium 2024. Mezi postupujícími jsou školy z Brna (dva týmy), Kolína, Kadaně, Loun a Kladna. Souboj o nejlepší český model plovoucího města z vlnité lepenky a postup do mezinárodního superfinále se uskuteční 10. června v Ostravě. Soutěž pořádá mezinárodní stavební skupina HSF System patřící do holdingu PURPOSIA Group.

Read more
Released: 22. 5. 2024 13:24 HSF System Modelium

V rámci 16. ročníku mezinárodní soutěže Modelium studenti Odborné střední školy podnikání a mediální tvorby Kolín a Střední odborné školy stavební a Středního odborného učiliště stavebního Kolín přijali stavitelskou výzvu a vybudovali udržitelné plovoucí město z vlnité lepenky. Kolínské modely budou nejprve usilovat o postup do národního finále. Nejlepší šestici staveb vybere porota do pátku 24. května. Mladí stavitelé z Česka a Slovenska se utkají o ceny v celkové hodnotě více než 100 000 Kč.

Read more
12...5
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.