EN CZ SK

YIT

http://www.yit.cz

Společnost YIT (výslovnost: vaj aj tý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny finské YIT sahají až do roku 1912, vloni tak oslavila již 110 let fungování. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila 24 projektů (včetně jednotlivých etap větších celků, které samy o sobě de facto představují středně velké bytové projekty). Ve výstavbě je nyní 5 projektů: Vesi Hostivař, Happi Milánská, Rivi Bachova, přelomový projekt Suomi Hloubětín s 11 etapami bytových domů a sousední polyfunkční projekt Lappi Hloubětín s téměř 290 byty a komerčními prostory. Na ploše původního více než 10hektarového brownfieldu v Hloubětíně tak vzniká nová čtvrť s bydlením, obchodními prostory a školkou, kde najde domov zhruba 3 500 obyvatel. Další projekty má developer v přípravě.

YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol", kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.

Skupina YIT je největší stavební a developerskou firmou ve Finsku a řadí se na přední příčky v celé severní Evropě. Při všech svých stavbách dbá na trvalou udržitelnost a respekt k životnímu prostředí. Realizuje bytové i komerční nemovitosti a soustředí se zejména na projekty rozvoje velkých městských urbanistických celků. Její obrat v roce 2022 dosáhl téměř 2,4 mld. eur. Skupina aktuálně působí v 9 zemích: Finsku, Švédsku, Norsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku. Pracuje pro ni přes 5 000 lidí. Akcie společnosti YIT jsou kotovány na burze v Helsinkách.

 

Press releases

Released: 18. 1. 2024 13:45 YIT

Společnost YIT spustila výstavbu a prodej nového projektu Sija Kamýk v Praze 12. Ten čítá 122 bytových jednotek, většinu s balkonem, terasou či předzahrádkou. S ohledem na plnění vytyčených environmentálních cílů začlení developer rovněž ekologické prvky, např. retenční nádrže či solární panely. Projekt by měl být dokončen na konci roku 2025, noví rezidenti by se tak mohli stěhovat na jaře 2026.

Read more
Released: 10. 11. 2023 10:30 YIT

Developerská společnost YIT v letošním roce dosáhla významného milníku. V České republice působí od roku 2008, tedy již 15 let. Za tu dobu postavila 29 projektů (vč. jednotlivých etap o velikosti středních bytových projektů) s celkem 2 678 dokončenými byty. Nyní dovedla ke kolaudaci první dvě budovy Kemi a Ranua v polyfunkčním projektu Lappi Hloubětín v Praze 9 a rezidenční areál Vesi Hostivař v Praze 15, kde dohromady vzniklo 417 jednotek. Z etap Kemi (98) a Ranua (111) ke koupi aktuálně zbývá posledních pár bytů. První obyvatelé se budou moci stěhovat začátkem příštího roku. V projektu Vesi Hostivař (208) je momentálně možné vybírat z pestré škály jednotek apartmánového typu, které budou připraveny k nastěhování v prvním čtvrtletí 2024.

Read more
Released: 20. 7. 2023 9:00 YIT

Nad věžovým domem Tornio v areálu Lappi Hloubětín od developerské společnosti YIT zavlála glajcha. V pořadí třetí etapa zahrne 79 bytů o dispozicích od 1+kk až po 5+kk a její součástí se stanou také dva komerční prostory. Kolaudace je plánovaná na 1. čtvrtletí roku 2024 a noví obyvatelé se mohou stěhovat v létě téhož roku. Dohromady vyroste v polyfunkčním projektu v pražském Hloubětíně téměř 290 jednotek a řada komerčních ploch.

Read more
Released: 29. 5. 2023 10:30 YIT

Společnost YIT dovedla do fáze hrubé stavby bytový dům Happi Milánská v Praze 15, kde vzniká 72 jednotek a tři komerční prostory. Součástí projektu bude i zeleň v klidném vnitrobloku. Při výstavbě developer ve větší míře využívá prefabrikaci, která dlouhodobě patří k jeho prioritám. Kromě modulárních koupelen používá rovněž prefabrikované konstrukční prvky. Kolaudace projektu je plánovaná na jaro roku 2024.

Read more
Released: 11. 5. 2023 11:00 YIT

Výstavba ze dřeva s ohledem na šetrnost ke klimatu v současné době získává v mnoha evropských státech vysokou prioritu. Stále více zemí, regionů, měst a obcí usiluje o zvýšení využívání dřeva, které je ekologickým a plně obnovitelným materiálem. V Česku tyto tendence naráží na striktní legislativu týkající se především požární bezpečnosti, jež stanovuje maximální výšku dřevostavby do 12 metrů. Zkušenosti například z Finska ale ukazují, že hi-tech dřevěné konstrukce mohou mít mnohem víc než 4 podlaží, a přitom splňují přísné požadavky na statiku, akustiku i požární bezpečnost. Výstavba ze dřeva však vyžaduje úzkou spolupráci a vzájemné porozumění mezi developery, projektanty, architekty, odborníky na energetiku a zástupci státní správy. Cestu k této bližší kooperaci, ale i nejmodernější technologické postupy přijeli do Prahy pod záštitou programu „Low Carbon Built Environment“ představit zástupci finské státní správy a komerčních subjektů, mimo jiné největšího tamního developera a stavební firmy – skupiny YIT. Její česká odnož, YIT Stavo, se už po vzoru mateřské společnosti chystá ve svém novém projektu na Kladně postavit mateřskou školu jako dřevostavbu.

Read more

Download
YIT

Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.