EN CZ SK

JAK SPRÁVNĚ ZAVĚSIT TELEVIZI

Released: 15. 12. 2016 8:00 SOLIGHT HOLDING s.r.o.

Připevnění televize na stěnu se zpočátku jeví jako složitý úkon. Vývoj univerzálních držáků na televizi už ale postoupil tak daleko, že pro zavěšení na zeď potřebujete jen vrtačku, tužku, řehtačkový a křížový šroubovák. Odborníci ze společnosti Solight Holding, s.r.o. shrnuli letité zkušenosti s prodejem vlastních univerzálních držáků a podělili se o postřehy, které pomohou s jejich připevněním na zeď.

Při výběru držáku na televizi si ověřte, zda má držák totožnou rozteč VESA jako vaše televize. Norma VESA je údaj, kterým se celosvětově označuje horizontální a vertikální vzdálenost montážních šroubů," říká Marek Doubek, produktový manažer značky Solight. „Dbejte i na nosnost držáku. Ta by měla být o něco větší než váha televize, musíte totiž počítat i s váhou kabeláže", dodává Marek Doubek.

Jak na to krok za krokem?
Na stěně si nejprve vyznačte místo pro vyvrtání otvorů pro hmoždinky. Tělo držáku, které je vybaveno vodováhou použijte jako šablonu. Držák by měl být ke zdi připevněn alespoň jedním šroubem v každém rohu. Pro vyšší nosnost je doporučeno použít šroubů víc. Vrtačkou do zdi vyvrtejte otvory a do každého otvoru zasuňte hmoždinku. Zkontrolujte, že se celá hmoždinka nachází ve zdi a je zarovnaná s jejím okrajem.

Tělo držáku připevněte ke stěně pomocí šroubů a podložek. Na desce povolte šrouby křížovým šroubovákem a za pomoci vodováhy jí vyrovnejte do horizontální polohy. Poté šrouby opět dotáhněte.

Nyní je třeba namontovat ližiny na samotný televizor. Na šroub nasaďte pojistnou podložku, potom šroub našroubujte skrze ližinu do televizoru. Zkontrolujte, že jsou konzole připevněny svisle. Měly by být vzájemně rovnoběžné a aretační šrouby by měly směřovat k vnější hraně televizoru.

Pro připevnění televizoru k držáku doporučujeme využít pomoci další osoby. Nejprve zahákněte konzole připevněné k televizi za vrchní hranu těla držáku, potom spodní část konzolí přiklopte ke spodní části těla držáku. Následně zatáhněte za pojistné šňůry na ližinách. Tím dojde k uzamčení zamykacího mechanismu na konzolích, které tak budou pevně uchyceny k tělu držáku.

V tuto chvíli je televize připravená na připojení kabeláže. Především u sklopných a konzolových držáků mějte na paměti, že s televizí budete pravidelně manipulovat, proto u délky kabeláže počítejte s dostatečnou rezervou. Po zapojení kabelů můžete televizi spustit, v klidu se usadit a užívat si zábavu plnými doušky.

Více na www.shop.solight.cz

Instruktážní video také naleznete na YouTube kanále Solight

O společnosti Solight Holding, s.r.o.
Solight Holding, s.r.o. je česká společnost specializující se od roku 2009 na dovoz zboží a jeho distribuci do obchodní sítě velkoobchodů i maloobchodů. Ve svém portfoliu značek nabízí pro Českou republiku i Slovensko renomované značky jako jsou Case Logic, Bandridge, Skross, Clingo, JCB, Thule, Fujitsu, Dyson, od července tohoto roku značku Morphy Richards a mnohé další. Důležitou součást produktového portfolia tvoří vlastní značka Solight, skýtající více jak 1 000 produktů různých kategorií. Podrobné informace o produktech a zastoupení společnosti naleznete na stránkách www.solight.cz

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Daniel Sommer
Account Executive
Tel.: +420 222 927 107
Gsm : +420 778 543 041
e-mail: daniel.sommer@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Download

Images
1_Tělo držáku použijte jako šablonu.jpg
Tělo držáku použijte jako šablonu
2_Vrtačkou do zdi vyvrtejte otvory.jpg
Vrtačkou do zdi vyvrtejte otvory
3_Tělo držáku připevněte ke stěně pomocí šroubů a podložek.jpg
Tělo držáku připevněte ke stěně pomocí šroubů a podložek
4_Připevnění na TV.jpg
Na šroub nasaďte pojistnou podložku, potom šroub našroubujte skrze ližinu do televizoru
5_Nasazení šňůr.jpg
Zkontrolujte, že jsou konzole připevněny svisle
6_Zavěšení na zeď.jpg
Nejprve zahákněte konzole připevněné k televizi za vrchní hranu těla držáku. Potom spodní část konzolí přiklopte ke spodní části těla držáku
7_Zatažení za šňůry.jpg
Zatáhněte za pojistné šňůry
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.