EN CZ SK

HUISMAN VYRÁBÍ PODVOZKY PRO VOZÍKY HORSKÝCH DRAH

Released: 12. 9. 2017 8:08 HUISMAN KONSTRUKCE

Společnost Huisman Konstrukce spustila po náročných přípravách sériovou výrobu podvozků pro vozíky horských drah. Čeští odborníci vyrobí celkem 50 kusů podvozků dráhových vozíků pro společnost Vekoma, která je lídrem na rostoucím trhu zařízení pro zábavní průmysl. Podvozky patřící do nejvyšší bezpečnostní třídy jsou určené pro horské dráhy v Indonésii.

K produkci horských drah začali ve společnosti Huisman Konstrukce také se sériovou výrobou podvozků pro dráhové vozíky. „Celkem u nás vyrobíme 5 ks předních podvozků vozíků a 45 kusů přípojných podvozků vozíků. Součástí dodávky jsou také menší svařence sloužící k montáži kol na podvozky vozíky, které svařujeme kompletně na robotech," říká Tomáš Zamarski, vedoucí projektu ze společnosti Huisman Konstrukce.


Na horských dráhách se rozlišují komponenty podle čtyř bezpečnostních tříd. Podvozková platforma spadá do nejvyšší bezpečnostní třídy. U této zakázky, velmi náročné sériové výroby, musí sviadnovští splňovat ty nejvyšší nároky na vstupní materiály, výrobní postupy a velmi časté kontroly ve všech fázích výroby. Například určité množství svárů musí procházet pravidelně rentgenovým testováním na kvalitu. Bez kladného výsledku této kontroly se nemůže pokračovat ve výrobě.


Náročná a dlouhá byla také samotná příprava výroby. „Museli jsme vyřešit například laserem pálené a ohýbané položky, aby kvalitativně splňovaly požadavky zákazníka. Nakonec jsme inspektory z Vekomy přesvědčili, že tuto náročnou výrobu u nás zvládneme. Všichni naši zaměstnanci zapojení do tohoto projektu odvedli skvělou práci," říká Tomáš Zamarski.


Sviadnovský Huisman vyrábí pro společnost Vekoma horské dráhy již druhým rokem. Jejich výroba se do českého výrobního závodu vrátila v roce 2016 po deseti letech. Po dokončení zakázky bude Huisman Konstrukce jednat se zákazníkem o výrobě dalších desítek kusů podvozků k dráhovým vozíkům.


Společnost Huisman Konstrukce, výrobce vrtných souprav, námořních a pozemních jeřábů, pokládkových systémů pro pokládání potrubí v moři nebo zařízení pro zábavní průmysl, letos oslavila 20. výročí od založení sviadnovského závodu.

O společnosti Huisman
• Společnost Huisman je specialista v konstrukčním navrhování a výrobě „hi-tech" strojírenských výrobků s vysokou přidanou hodnotou.
• Mezi produkty firmy patří ropné vrtné soupravy, pozemní a námořní jeřáby, zařízení pro pokládání potrubí v moři, zařízení pro zábavní průmysl a další.
• Výrobky společnosti Huisman míří výhradně na export do celého světa. Zařízení ze Sviadnova je možné vidět například v Mexickém zálivu, u pobřeží Afriky, na amerických ropných polích, v západní Austrálii nebo v Hongkongu.
• Mezi nejvýznamnější zákazníky patří společnosti VARD, Heerema Offshore Service B.V., Subsea 7, COSCO a Vekoma.
• Ve spolupráci se společností SAAB Czech společnost Huisman vyvinula simulátor vrtné soupravy pro zaškolování vrtařů.
• Společnost je členem nadnárodní skupiny Huisman. Centrála společnosti je v Nizozemí. Kromě Sviadnova má Huisman výrobní závody v Číně, Brazílii a Nizozemí. Obchodní zastoupení včetně projektové a servisní podpory je dále v Austrálii, Norsku a Singapuru.
• Společnost Huisman působí ve Sviadnově od roku 1997.
• Za posledních 5 let investoval Huisman ve Sviadnově přes 775 mil. Kč. Firma vystavěla moderní vývojové a konstrukční centrum, montážní halu a několik výrobních a provozních budov, modernizovala výrobní prostory a procesy a rozšířila stávající skladovací a testovací plochy.
• Za poslední 3 roky investovali ve Sviadnově do vlastního výzkumu a vývoje 20 mil. Kč.
• Firma spolupracuje se středními technickými školami v Moravskoslezském kraji.


Další informace poskytne:
Eva Vavrečková, Crest Communications (zast. spol. Huisman)
Tel:
E-mail: vavreckova@crestmorava.cz

Aneta Macurová, Huisman (PR zástupce společnosti)
Tel.: 734 289 147
E-mail: amacurova@HUISMAN-CZ.com

Download

Images
Foto_Horská dráha Family coaster (1).JPG
Foto_Horská dráha Family coaster (1).JPG
Foto_Horská dráha Family coaster (2).jpg
Foto_Horská dráha Family coaster (2).jpg
Foto_Montáž Wheel carrier a Support-up-stop.PNG
Foto_Montáž Wheel carrier a Support-up-stop.PNG
Foto_Podvozek dráhového vozíku se skládá ze dvou sub-celků zvaných wheel-carrier a support-up stop.JPG
Foto_Podvozek dráhového vozíku se skládá ze dvou sub-celků zvaných wheel-carrier a support-up stop.JPG
Foto_Svařování podvozku na manipulátoru.JPG
Foto_Svařování podvozku na manipulátoru.JPG
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.