EN CZ SK

YIT PROMĚNÍ TVÁŘ PRAŽSKÉHO HLOUBĚTÍNA

Released: 9. 4. 2015 21:05 YIT

Developerská společnost YIT, která staví nízkoenergetické byty ve finském stylu, přichází na pražský rezidenční trh s novým rozsáhlým projektem v Hloubětíně. Původní brownfield na ploše více než 9 hektarů v sousedství Rokytky se v nadcházejících letech promění ve zcela novou živou čtvrť s bytovými domy, viladomy a obchodními prostory, ve které najde domov téměř 2 000 obyvatel. V horizontu pěti až osmi let zde YIT v několika etapách plánuje vystavět přibližně 900 bytových jednotek s novou infrastrukturou, parkovou zelení, sportovišti a dalšími plochami pro volnočasové aktivity.

Brownfield, který se nachází v katastrálním území Hloubětín mezi ulicemi Kolbenova, Kbelská a Poděbradská, projde rozsáhlou revitalizací. „Naší vizí je vytvoření zcela nového moderního centra, jehož součástí bude rezidenční čtvrť s parky a spoustou zeleně, komerční zóna s obchody, restauracemi, kavárnami i nová místní infrastruktura. Aktuálně zvažujeme výstavbu zařízení pro děti, dětská hřiště, plochy pro volnočasové aktivity i odpočinková místa pro sousedská a přátelská setkávání," uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo. Mělo by zde vzniknout také sportovní centrum a nová cyklostezka.

Město ve městě

YIT hodlá v oblasti vybudovat postupně v několika etapách na 900 bytových jednotek, na které má již vydané územní rozhodnutí. „Tento projekt pro nás představuje významný milník znamenající posun od výstavby menších až středně velkých bytových domů k rozvoji územních celků. Navazujeme tak na zkušenosti naší mateřské finské společnosti, která má bohaté know-how s podobnými rozsáhlými projekty area developmentu ve Finsku. Naším cílem a snem je postavit tzv. město ve městě, které bude moci žít svým vlastním životem. Kde lidé najdou nejen útulný domov, ale také příjemné prostředí plné zeleně, všechny potřebné obchody a služby v dosahu i mnoho příležitostí k zábavě a ke sportu," dodává Vladimír Dvořák.

Výstavba by měla začít ještě letos

Nová podoba rezidenční části bude vznikat v několika rovinách. Kromě běžných bytových domů zde vyrostou výškové domy i nízkopodlažní viladomy, všechny v energeticky úsporném standardu. Výstavba prvních by přitom mohla začít brzy. „Zahájení první etapy se 140 bytovými jednotkami plánujeme ještě v letošním roce. Její dokončení pak v průběhu roku 2017. Další etapy budou brzy navazovat. V horizontu pěti až osmi let postupně vyroste celá nová čtvrť. Chceme ovšem, aby obyvatelé první etapy již od začátku bydleli v příjemném prostředí, proto současně s výstavbou bude probíhat kultivace prostředí i výsadba zeleně," říká Vladimír Dvořák. Projekt se nachází v dobře dopravně dostupné lokalitě. Přímo u něj se je zastávka tramvaje, kterou YIT zrenovuje, a do stanic metra Kolbenova a Hloubětín to budou mít obyvatelé jen pár minut chůze.

O společnosti YIT a YIT Stavo:
Společnost YIT (správná výslovnost: vajajtý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou společnost Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu.

Společnost YIT Stavo v České republice dokončila již 6 projektů: Hostivař I a II, Hájek, Troja, Victoria a Braník. Ve výstavbě jsou nyní 2 projekty: Hyacint Modřany a nejnovější Green Motol. Společnost připravuje další projekty a chce se postupně zařadit mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze.

Nad rámec developerské činnosti podniká mezinárodní skupina YIT v oblasti pozemního a průmyslového stavitelství. YIT úspěšně působí ve Finsku, v pobaltských státech, Rusku a ve střední Evropě. Za rok 2014 dosáhly výnosy YIT Corporation 1,801 mld. EUR, provozní zisk činil 126,4 mil. EUR. YIT Corporation zaměstnává více než 6.000 lidí. Firma, která v roce 2012 oslavila 100 let od svého založení, je kotovaná na burze v Helsinkách. Jako jeden z mála developerů financuje výstavbu ze zdrojů vlastní skupiny.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Account Manager
Tel.: + 420 222 927 119
Gsm : + 420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz


Crest Communications, a.s.
Lenka Vybulková
Tel.: + 420 222 927 111
Gsm : + 420 731 613 602
e-mail: lenka.vybulkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Download

Images
YIT_vizualizace_Rokytka.jpg
YIT_vizualizace_Rokytka.jpg
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.