EN CZ SK

SPOLEČNOST SCHNEIDER ELECTRIC PŘIDÁVÁ NOVÉ FUNKCE A KOMPATIBILITU S PROFIBUS A PROFINET DO SYSTÉMU DIGITÁLNÍHO ŘÍZENÍ ZÁTĚŽÍ TESYS™ ISLAND

Released: 30. 6. 2020 14:09 Schneider Electric

Společnost Schneider Electric, světový expert v řešení pro řízení a automatizaci energie, představuje novinky pro své univerzální řešení systému řízení digitální zátěže TeSys™ island. Jde o jeden z nejinovativnějších produktů, který při představení na veletrhu SPS v Norimberku v Německu získal třetí místo v kategorii Automation Awards.

TeSys island změnil způsob řízení zátěží a vytvořil bezprecedentní možnosti pro efektivitu ve fázi návrhu, instalace i servisu strojů. TeSys island je plně digitalizovaný a objektově orientovaný systém řízení zátěže a poskytovatel dat splňující požadavky průmyslu 4.0. Díky pokročilé diagnostice a provozním datům zlepšuje výkonnost a ovládání zátěže a omezuje prostoje. Modulární provedení TeSys island se promítá do úspor OEM výrobců díky zjednodušení elektroinstalace během montáže, do úspor při implementaci díky snadné konektivitě v různých provozech, do úspor při údržbě, protože umožňuje vzdálenou údržbu. Koncoví uživatelé těží z bohaté sady funkcí, které zvyšují provozní efektivitu. Uživatelé i OEM mají nyní výhodu prediktivní údržby, která pomáhá snižovat prostoje.

Snadné ovládání motoru
Aplikační avatary TeSys island, které byly nově přidány do stávající knihovny funkčních avatarů, jsou digitální objekty s integrovanou předprogramovanou funkcí. Dva nové konfigurovatelné aplikační avatary, jeden pro čerpací aplikace a jeden pro dopravníkové aplikace, jsou navrženy tak, aby splňovaly snadnou integraci do stávajících systémů, a to připojením na vazební člen sběrnice TeSys island a na I/O moduly. Režimy ovládání si může uživatel zvolit buď jako dálkový (řízený PLC), autonomní (řízený procesní změnou) nebo místní (řízený operátorem).

Funkce aplikačního avataru umožňují flexibilní provoz systému řízení digitální zátěže TeSys island mnoha novými způsoby:

• Autonomní režim ovládání - Autonomní režim umožňuje ovládat zátěže nezávisle na PLC. Logika avataru TeSys monitoruje hodnoty přicházející ze snímačů (tj. tlak, průtok) a porovnává s přednastavenými hodnotami s cílem zajistit optimální způsob práce zátěže. V tomto režimu např. může aplikace nepřetržitě běžet, i když připojení k PLC není k dispozici.

• Prediktivní alarmy - Systém TeSys island nyní může generovat alarmy a upozorní na hrozící poruchu dříve, než k ní dojde na úrovni zátěže. Snižuje se počet prostojů. Prediktivní alarmy jsou spouštěny kombinací ochranných alarmů (generované z hodnot snímačů, jako je teplota nebo viskozita kapaliny) a proměnných vstupních podmínek procesu aplikace (jako je hladina kapaliny a hydrodynamický tlak v čerpadle). Systém může např. kombinovat obě výstrahy a varovat, že čerpadlo poběží s vysokou pravděpodobností na sucho.

Další komunikační protokoly, vylepšení ochrany a obohacená diagnostika
Kromě současných produktů, které umožňují komunikaci v prostředí EtherNet/IP a Modbus-TCP, je nyní TeSys island kompatibilní s PROFIBUS a PROFINET. Avatary prediktivní údržby jsou navíc vyhrazeny ochraně. Pokročilá diagnostika také pomáhá detekovat poruchu vnitřního zařízení v ovládacím panelu nebo poruchu připojené zátěže.

Integrace portálu TIA (Totally Integrated Automation - plně integrovaná automatizace)
TeSys island nyní funguje jako nativní zařízení na portálu TIA. Konfiguraci TeSys island definovanou v konfiguračním nástroji SoMove lze importovat přes rozhraní souborů AML. K dispozici je také knihovna funkčních bloků pro použití v portálu TIA. OEM a koncoví uživatelé tak nemusí trávit čas programováním a vývojem knihoven.

Systém TeSys island je v nabídce od 1. června 2020. Další informace naleznete v našem videu, na webové stránce nebo v brožuře systému TeSys island.

O společnosti Schneider Electric

Schneider Electric je hlavní hráč v oblasti digitální transformace, automatizace a řízení energií. Poskytuje řešení pro domácnosti, budovy, datová centra, infrastrukturu a průmysl. Společnost je zastoupena ve více než stovce zemí a je nezpochybnitelným lídrem ve správě napájení, zejména u zařízení s vysokým napětím, dále v oblasti zabezpečení napájení a automatizačních systémech. Poskytujeme integrovaná efektivní řešení, která kombinují energii, automatizaci a software. V rámci našeho globálního ekosystému spolupracujeme s největší komunitou partnerů, integrátorů a vývojářů. Díky naší otevřené platformě tak můžeme zajišťovat provozní efektivitu i kontrolu procesů v reálném čase. Věříme, že skvělí lidé a partneři dělají ze Schneider Electric stejně tak skvělou společnost a že máš závazek vůči inovacím, rozmanitosti a udržitelnosti zaručuje, že heslo Life is on platí všude, pro každého a v každém okamžiku. Více na www.se.com

Kontakt pro media:
Crest Communications
Michaela Šimková
Tel.: 602 212 093
Michaela.simkova@crestcom.cz

Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.