EN CZ SK

NEVYUŽÍVANÝ DŮM V BENKOVĚ ULICI POMÁHÁ LIDEM BEZ DOMOVA

Released: 14. 4. 2021 10:30 GEOSAN DEVELOPMENT

Společnost Geosan Development koupila na pražském Chodově v ulici Benkova pozemek, který je v platném územním plánu určen pro novou rezidenční výstavbu. Na pozemku stojí prázdný starší dům, který se již dlouho nevyužíval a postupně tak chátral. Vzhledem k tomu, že v délce stavebního řízení patří Česká republika téměř na chvost světového žebříčku (a ani stavební řízení pro dva budoucí komorní viladomy, které chce Geosan Development na místě postavit, není výjimkou), rozhodla se společnost po dobu do vydání stavebního povolení nenechat pozemek a na něm stojící dům ležet ladem: poskytla jej totiž pro veřejně prospěšné aktivity. Díky tomu zde po dobu následujících dvou let našla útočiště nezisková organizace Naděje poskytující všestrannou pomoc lidem bez domova.

„Pro lidi bez domova je standardní bydlení z různých důvodů těžko dosažitelné. Projekt tréninkového bydlení v Benkově ulici pomůže alespoň několika z nich vrátit se zpět do normálního života. Využívá zkušeností v oblasti sociálního bydlení, které jsou prověřené a velmi funkční například v Rakousku, Holandsku nebo Skotsku. Toho, že se firma Geosan Development rozhodla pro pomoc těm, kteří ztratili domov, si velmi ceníme,“ komentuje Daniel Svoboda, oblastní ředitel Naděje pro Prahu.

Podle Petra Beneše, ředitele Geosan Development, firma po demolici starého domu plánuje na místě vybudovat dva menší viladomy s moderními byty. „S notoricky známými a mnohokrát diskutovanými bolestmi současného českého stavebního zákona a neúměrnou délkou stavebního řízení, která u developerských projektů často přesahuje 5 let, nejsme schopni nic udělat. Proto také v Praze poptávka po nových bytech výrazně převyšuje nabídku a bytů je trvalý nedostatek. Na to, že stavební řízení bude rychlejší a méně komplikované, si v České republice budeme muset ještě počkat. To, co ale udělat můžeme, je dát pozemkům a na nich stojícím starým nemovitostem smysluplné využití pro lidi, kteří to potřebují – do té doby, než získáme všechna povolení a budeme moci zahájit výstavbu nových bytů. Právě tak, jako jsme to udělali v případě Naděje.“

Byť se u budoucí nové výstavby společnosti Geosan Development v Benkově ulici jedná o malý projekt, i ten může alespoň částečně pomoci rozšířit nabídku pro zájemce o nové bydlení v hlavním městě. „Rodiny s dětmi, kterým budou byty ve viladomech primárně určeny, přinesou do lokality Prahy 11 nové společenské vztahy. Zvýšená poptávka po obchodech a službách pak s sebou obvykle přináší i zkvalitnění infrastruktury v místě,“ uzavírá Petr Beneš.

www.geosan-development.cz

Společnost Geosan Development působí na českém trhu rezidenčních nemovitostí více než 20 let. Od svého založení v roce 1998 již dokončila 21 novostaveb s celkem 2 300 byty. Mezi její aktuální projekty patří druhá fáze Rezidence Neklanka na rozhraní pražského Smíchova a Radlic a Rezidence Radimova Břevnov v exkluzivní lokalitě poblíž parku Kajetánka. V různých stupních přípravy má další projekty s cca 1 000 bytů v atraktivních lokalitách širšího centra Prahy. Vedle toho působí také v regionech: v Choťánkách u Poděbrad nabízí k prodeji stavební parcely. V říjnu 2018 navíc společnost rozšířila spektrum svého podnikání o kancelářské nemovitosti, když koupila administrativní komplex Nagano Park v Praze 3 s celkovou plochou 26 000 metrů čtverečních.

Kontakt:

Crest Communications, a.s.
Denisa Kolaříková
Account Manager
Gsm: +420 731 613 606
email: denisa.kolarikova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Kamila Čadková
Account Director
Gsm: +420 731 613 609
email: kamila.cadkova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.