EN CZ SK

RADEGAST LIDEM STARTUJE JIŽ PO DVACÁTÉ. PODPOŘÍ PÉČI O VODU I KOMUNITNÍ PROJEKTY

Released: 22. 9. 2021 11:45 PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, PIVOVAR RADEGAST

Pivovar Radegast spustil jubilejní 20. ročník grantového programu Radegast lidem. Letos se opět zaměří na šetrné hospodaření s vodou, péči o krajinu nebo rozvoj komunitních aktivit v okolí pivovaru. Místní organizace se mohou nově zapojit také do celostátního grantového programu Plzeňského Prazdroje s názvem Na budoucnost, který otevírá možnost podpory pro rozsáhlejší, i víceleté, projekty. Žádosti o granty z obou programů je možné zasílat do 22. října 2021.

Grantový program Radegast lidem již 20 let přispívá k ochraně životního prostředí, k péči o krajinu a přírodní bohatství v severomoravském regionu. Také letos podpoří projekty usilující o šetrnější hospodaření s vodou v budovách, lepší zadržování vody v krajině, péči o mokřady nebo komunitní projekty rozvíjející volnočasové aktivity ve městech či obcích. „Záleží nám na lidech a komunitách v okolí našich pivovarů, a proto jim pomáháme realizovat nápady, jak pečovat lépe o přírodní zdroje a rozvíjet veřejný prostor. Chceme být i nadále dobrými sousedy v Moravskoslezském kraji," říká Pavlína Kalousová, ředitelka firemní vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje.

Tradiční program Radegast lidem v letošním roce doplnil nový grantový program Plzeňského Prazdroje s názvem Na budoucnost. „Neziskovým organizacím se nyní otevírá nová možnost získat podporu pro rozsáhlejší, klidně i víceleté projekty. Do nového fondu se mohou hlásit nejen projekty z regionů, kde vaříme pivo, ale z celého Česka. Udržitelnost je pro naši firemní strategii velmi důležitá, chceme však investovat nejen do udržitelných projektů, které se uskutečňují v našich závodech, ale podpořit i další nápady mimo naše pivovary, které povedou k celkově šetrnějšímu přístupu k přírodě," vysvětluje Pavlína Kalousová.

Grantové programy Radegast lidem a Na budoucnost jsou součástí nového Firemního fondu Plzeňského Prazdroje na podporu prospěšných aktivit. Odborným garantem je Nadace Partnerství.

Žádosti o grantovou podporu z obou programů je možné podávat elektronicky až do 22. října 2021. V případě programu Radegast lidem prostřednictvím webu www.radegastlidem.cz, u nového grantového programu Na budoucnost na webu www.prazdrojnabudoucnost.cz. Odborná komise vybere vítězné projekty programu Radegast lidem ke konci listopadu 2021, úspěšní uchazeči o granty z programu Na budoucnost budou známi začátkem roku 2022. Podrobné informace o grantových programech jsou k dispozici na www.radegastlidem.cz nebo www.nadacepartnerstvi.cz.

Tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje Zdeněk Kovář je médiím k dispozici na těchto kontaktech: mobil: +420 735 189 368, e-mail: zdenek.kovar@asahibeer.cz.

Download

Images
Ilustrační foto_Radegast lidem_Hory, louka a voda_Podpořený projekt_2019.jpg
Ilustrační foto_Radegast lidem_Hory, louka a voda_Podpořený projekt_2019.jpg
Ilustrační foto_Radegast lidem_Kvetoucí horské louky_Podpořený projekt_2020.jpg
Ilustrační foto_Radegast lidem_Kvetoucí horské louky_Podpořený projekt_2020.jpg
Ilustrační foto_Radegast lidem_Putování s kapkou vody_Podpořený projekt_2019.jpg
Ilustrační foto_Radegast lidem_Putování s kapkou vody_Podpořený projekt_2019.jpg
Ilustrační foto_Radegast lidem_Stezka na Pivčanky_Podpořený projekt_2020.jpg
Ilustrační foto_Radegast lidem_Stezka na Pivčanky_Podpořený projekt_2020.jpg
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.