EN CZ SK

TECHNOLOGICKÝ STARTUP PLANRADAR ZÍSKAL BĚHEM INVESTIČNÍHO KOLA SÉRIE B REKORDNÍCH 69 MILIONŮ DOLARŮ NA DALŠÍ ROZVOJ DIGITALIZACE VE STAVEBNICTVÍ. JIŽ SE PROSAZUJE I V ČESKU

Released: 20. 1. 2022 10:02 PLANRADAR ČR

PlanRadar, rakouský startup vyvíjející inovativní software pro mobilní zařízení určený pro efektivní výstavbu a správu realitních projektů, který v Česku již využívá např. stavební společnosti BAK, Metrostav a Imos Brno, specialista na projektové řízení a technický dozor staveb Unitrex Management či firmy zajišťující údržbu a správu nemovitostí jako Awigo nebo Trade Centre Praha, získal od investorů v čele s renomovanými fondy Insight Partners z USA a Quadrille Capital z Francie 69 milionů dolarů na další rozvoj podnikání. Vybraná částka je třetí největší v rakouské historii série B. Zároveň je rekordní, pokud zohledníme, že se jedná o B2B společnost, která necílí na širokou veřejnost, ale na specializované firmy – v tomto případě ze sektoru stavebnictví a realit. Zmiňovaného kola se zúčastnili také investoři, kteří do PlanRadaru již investovali v minulosti : ať už se jedná o Cavalry Ventures, ale také Headline, Berliner Volksbank Ventures a aws Gründerfonds. Novými investory se staly společnosti Proptech (1), Russmedia a GR Capital.

Financování podpoří PlanRadar v jeho mezinárodní expanzi a dalším technologickém rozvoji. Počet kanceláří se zdvojnásobí, přičemž nové se otevřou ve Spojených státech, Austrálii, Radě pro spolupráci v Zálivu (jedná se o regionální organizaci sdružující Bahrajn, Katar, Kuvajt, Omán, Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty), a dále v jihovýchodní Asii a Latinské Americe. Společnost také zvýší investice do výzkumu a vývoje – za tím účelem vytvoří nové technologické centrum a specializovaný tým pro inovace vlastního softwarového řešení, které do sektoru stavebnictví přináší tolik potřebnou digitalizaci. Zároveň v průběhu nadcházejících 12 měsíců téměř zdvojnásobí svůj globální počet zaměstnanců, když plánuje vytvořit více než 200 nových pracovních míst.

PlanRadar se od svého založení v roce 2013 v Rakousku ve Vídni rychle etabloval jako přední evropské technologické řešení s komplexní platformou pro výstavbu a správu nemovitostí (tzv. PropTech z anglických slov property a technology), přinášející přidanou hodnotu v každé fázi životního cyklu budovy. Za pouhých 18 měsíců od investičního kola série A, v němž PlanRadar získal 34 milionů dolarů, zaznamenala společnost nárůst příjmů o více než 250 %. Zároveň více než zdvojnásobila zákaznickou základnu. Jejímu inovativnímu řešení v současnosti důvěřuje 14 500 zákazníků a denně jej k podpoře efektivity výstavby a zajištění vysoké kvality nemovitostí využívá 100 000 profesionálů (developerů, projektových manažerů, stavbyvedoucích, architektů, správců budov aj.) ve více než 60 zemích světa včetně České republiky.

Za rychlým růstem PlanRadaru stojí neustálé inovace a závazek ke globální expanzi: od roku 2020 společnost vstoupila na 10 nových trhů napříč Evropou včetně Ruska. Multinárodní tým s více než 200 zaměstnanci mluví se svými zákazníky ve více než 20 jazycích a své kanceláře má ve Vídni, Londýně, Amsterdamu, Moskvě, Paříži, Madridu, Miláně, Záhřebu, Varšavě a Bukurešti. Jeho zastoupení ovšem nechybí ani v Praze a Bratislavě.

„Naším cílem je usnadnit a zefektivnit výstavbu a správu nemovitostí. Dokázali jsme, že o naši technologii je obrovský zájem po celém světě. Jsme hrdí na vše, čeho náš tým dosáhl. Zároveň jsme vděční za podporu osvícených investorů, jež jsou schopni ocenit přidanou hodnotu, kterou našim zákazníkům přinášíme – a to napříč různými trhy a profesemi úzce spjatými se sektorem stavebnictví,“ říká Ibrahim Imam, spoluzakladatel a výkonný spoluředitel společnosti PlanRadar.

„Tím, že se PlanRadar podařilo zavést jako přední světovou technologickou platformu, podílíme se na transformaci celého odvětví, které se dlouhou dobu zdráhalo přejít k digitálním technologiím. Ukazujeme, že pokud zákazníkům poskytnete intuitivní platformu, která jim usnadní práci, a navíc ji zkombinujete s vysoce kvalitními podpůrnými službami, pak přijímají i ty nejmodernější technologie s otevřenou náručí. Až tak je to jednoduché,“ komentuje Sander van de Rijdt, druhý spoluzakladatel a výkonný spoluředitel společnosti PlanRadar.

„Výrazný růst, kterého PlanRadar dosáhl, je důkazem tvrdé práce a odhodlání celého týmu. Potenciál společnosti jsme zaznamenali okamžitě, ovšem v pozitivním dojmu nás nadále utvrzoval celý tým, který je silně orientován nejen na zákazníka a obchodní výsledky, ale také na výchovu talentů. Sektor PropTech je připraven na obrovský globální růst – a PlanRadar je pro stavební průmysl a realitní trh vstupenkou do jeho digitální budoucnosti,“ uvádí Thomas Krane, výkonný ředitel společnosti Insight Partners.

„PlanRadaru se v době svého založení v roce 2013 podařilo najít díru na trhu. Tím, že velmi rychle pochopil potřeby zákazníků a pružně reagoval na jejich postřehy, se stal skutečným lídrem v oboru. Jsme nadšeni, že můžeme urychlit jeho další rozvoj a připojit se tak k silné skupině investorů. Byli jsme ohromeni technologií, týmem i tím, jak přístup PlanRadaru pomáhá s digitalizací ve stavebnictví. Těšíme se, že tuto společnost můžeme podporovat na její cestě v další globální expanzi,“ uzavírá Brice Delome, partner ve společnosti Quadrille Capital.

(1) V investičním kole série B nejde o zisk prvotního rizikového kapitálu na rozjezd podnikání jako v seedové fázi či sérii A. Jeho záměrem je posunout dobře fungující produkt na další úroveň a zvýšit jeho tržní dosah. Investoři v této fázi mají jasnější představu o tom, jak moc a jak rychle se jim investice vrátí a podle toho k ní také přistupují.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Denisa Kolaříková                                                    
Account Manager                                                     
Gsm: +420 731 613 606                                          
email:
denisa.kolarikova@crestcom.cz

Tereza Štosová
Account Executive
Gsm: +420 778 495 239
email: tereza.stosova@crestcom.cz
www.crestcom.cz

PlanRadar GmbH

Kate Robson

Gsm: +43 (0)720 517 135

email: info@planradar.com

www.planradar.com


O PlanRadaru
PlanRadar je softwarové řešení pro stavební a realitní profesionály fungující na bázi SaaS (z anglického Software as a Service neboli „software jako služba“). Svým uživatelům umožňuje připojit se na dálku ke cloudové aplikaci a používat ji odkudkoliv přes internet. Využít ji lze pro stavební dokumentaci a dozor na stavbě, řízení závad a úkolů, při předávání projektů, jejich následnou správu a údržbu atd. Prostřednictvím webové aplikace vhodné pro všechny prohlížeče a všechny typy chytrých telefonů a tabletů (iOS, Android a Windows) je možné sledovat, zaznamenávat a sdílet se svým týmem jakýkoli druh informací prostřednictvím digitálních stavebních plánů nebo BIM modelu. Digitalizace pracovního postupu zlepšuje spolupráci mezi všemi účastníky stavebního procesu, snižuje chybovost a šetří čas: zákazníci PlanRadaru hlásí úsporu až 7 pracovních hodin týdně. Společnost se sídlem ve Vídni v Rakousku umožňuje více než 14 500 profesionálům z více než 60 zemí sledovat, připojovat se a řešit stavební a realitní projekty po celém světě. Více o společnosti naleznete na www.planradar.com/cs/.

O společnosti Insight Partners

Insight Partners je přední světová společnost působící v oblasti private equity a venture kapitálu. Zaměřuje se na investice do dynamických technologických a softwarových společností, které pohánějí transformační změny ve svých odvětvích. Společnost byla založena v roce 1995 a od té doby investovala přes 30 miliard dolarů do více než 400 společností po celém světě. Jejím posláním je vyhledávat, financovat a úspěšně spolupracovat na vizionářských projektech a za tím účelem poskytovat vybraným společnostem praktické, praxí ověřené softwarové znalosti, které podporují dlouhodobý úspěch. Firemní kultura společnosti stojí na přesvědčení, že pokrok, který s sebou startupy přinášejí, vytváří příležitosti pro všechny. Další informace o společnosti a všech jejích investicích naleznete na www.insightpartners.com anebo ji sledujte na Twitteru @insightpartners.

O společnosti Quadrille Capital

Quadrille Capital se sídlem v Paříži a San Franciscu je nezávislá investiční společnost zaměřená na moderní technologie a sektor zdravotnictví v USA, Evropě a Číně. Společnost spravuje téměř 1,3 miliardy eur pro institucionální i drobné investory v Evropě, Velké Británii, Americe a na Blízkém východě. Od svého založení investovala do více než 125 fondů a 38 společností a stala se důvěryhodným partnerem pro řadů investorů a podnikatelů. Více informací o společnosti naleznete na https://www.quadrillecapital.com/.

Download

Images
planradar_key_visual_laptop.jpg
planradar_key_visual_laptop.jpg
planradar_key_visual_phone.jpg
planradar_key_visual_phone.jpg
planradar_key_visual_tablet_construction.jpg
planradar_key_visual_tablet_construction.jpg
planradar_key_visual_tablet_productionhall.jpg
planradar_key_visual_tablet_productionhall.jpg
planradar_key_visual_tablet_renovation.jpg
planradar_key_visual_tablet_renovation.jpg
planradar_responsive_showcase.png
planradar_responsive_showcase.png
Zástupci společnosti PlanRadar_20_2_2022.jpg
Sander van de Rijdt (spoluzakladatel a výkonný spoluředitel společnosti), Ibrahim Imam (spoluzakladatel a výkonný spoluředitel společnosti), Domagoj Dolinsek (spoluzakladatel), Clemens Hammerl (spoluzakladatel a technologický ředitel), Constantin Köck (spoluzakladatel a produktový ředitel).
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.