EN CZ SK

METLIFE ZA 30 LET PŮSOBENÍ NA ČESKÉM TRHU VYPLATILA SVÝM KLIENTŮM PŘES 4,5 MILIARDY KORUN

Released: 22. 6. 2022 9:00 MetLife

Pojišťovna MetLife v tomto roce slaví 30 let od vstupu na český trh s životním pojištěním. Za tuto dobu svým klientům vyplatila více než 4,5 miliardy korun a stala se pro ně záchrannou sítí a oporou ve chvílích, kdy z nejrůznějších důvodů náhle potřebovali rychlou a účinnou pomoc. Nyní má MetLife více než 230 000 individuálních klientů, kteří se na ni při své cestě životem plně spoléhají. MetLife se v ČR stará také o 400 firem, jež svým 40 000 zaměstnancům nabízejí skupinové životní pojištění. Podívejme se společně na některé zajímavosti z cesty, kterou MetLife urazila během třiceti let působení v Česku.

Více než 200 000 událostí
Během tří dekád pojišťovna MetLife finančně pomáhala ve více než 200 000 případech. To v praxi znamená přibližně 200 000 klientů a jejich rodin, které měly díky životnímu pojištění zajištěny prostředky v případě nečekaných událostí. Nejčastějšími pojistnými událostmi byly úrazy, za něž MetLife za celou dobu působení na našem trhu vyplatila přes dvě miliardy korun. Je zajímavé, že více se pojistné události týkají mužů, a to až v 60 % případů. Věkové rozpětí odškodněných klientů se pak pohybuje od pouhých 22 dní věku až po neuvěřitelných 96 let. Ať už se stane cokoliv, pojištění od MetLife dokáže pomoci efektivně a s potřebnou rychlostí.

2021: 550 000 000 Kč
Přes půl miliardy korun - tolik MetLife vyplatila jen za minulý rok. Šlo o nespočet lidských příběhů, které, ať už byly více či méně závažné, vždycky vyžadovaly pozornost pojišťovny. I velice těžké úrazy se přitom mohou stát při zcela běžných činnostech: stačilo například, aby klient při projížďce na kole přepadl přes řídítka a při pádu si nešťastně porušil míchu - v důsledku zranění zcela ztratil cit a kontrolu nad svým tělem kromě hlavy. Do dvou týdnů po události mu pojišťovna MetLife dokázala vyplatit 14,5 milionu korun, díky nimž byl zajištěn chod jeho rodiny i následná rehabilitace.

Široká síť specialistů

Metlife má vlastní síť renomovaných odborníků, kteří dokáží poradit s optimálním výběrem pojištění podle individuálních potřeb každého klienta. Tvoří ji více než 250 specialistů na životní pojištění, kteří jsou soustředěni po celé české republice. Přes polovinu pojišťovacích agentů tvoří ženy. Specialisté jsou společnosti metlife věrni dlouhodobě, velká část z nich pracuje ve společnosti více jak deset let a výjimkou není ani dvacetiletá spolupráce.

Svoje služby metlife zároveň poskytuje ve spolupráci s nejlepšími makléřskými společnostmi, vybranými bankami a také stovkami firem, které nabízejí pojištění svým zaměstnancům jako benefit.

Prestižní ocenění

Již třetí rok v řadě MetLife obdržela prestižní ocenění Czech Superbrand Award. Se svými produkty životního pojištění FairLife a Garde se tradičně umisťuje na předních příčkách žebříčku portálu Finparada.cz.

MetLife pomáhá

Kromě péče o své klienty se MetLife rovněž věnuje pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují. Již řadu let například podporuje projekt Na kole dětem, jehož posláním je sbírat peníze na léčbu onkologicky nemocných dětí. Ku příležitosti 30 let v ČR se MetLife rozhodla darovat na konto této nadace 300 000 korun. Podporuje také projekty spojené s finanční gramotností, například projekt Junior Achievement, v němž studenti získají základní znalosti z oblasti podnikání. Pojišťovna klade důraz i na pomoc dětem a obyvatelům třetího světa. Zaměstnanci české MetLife se zapojují do čištění přírody a sázení stromů v našich lesích.


Mnohaletá světová zkušenost

Na českém trhu MetLife letos působí třicátým rokem, historie této životní pojišťovny však sahá daleko hlouběji do historie. Založena byla již roku 1868 v New Yorku a za dobu své existence pomáhala například rodinám obětí havárie Titaniku nebo se podílela na stavbě newyorské Empire State Building. V současnosti provází životem klienty po celém světě ve více než 40 zemích.

Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.