EN CZ SK

LINDE MATERIAL HANDLING SLAVÍ 25 LET NA ČESKÉM TRHU

Released: 10. 11. 2015 14:52 LINDE MATERIAL HANDLING

Společnost Linde Material Handling (Linde MH), přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, v letošním roce oslaví čtvrtstoletí svého působení na českém trhu. Bohaté zkušenosti společnosti mělo a má možnost využívat široké portfolio zákazníků z nejrůznějších oblastí a typické červené vozíky Linde se staly symbolem kvality a nejmodernějšího technologického know-how.

Historie značky Linde u nás se datuje do roku 1990, kdy se společnost Liftec stala autorizovaným dealerem manipulační techniky Linde. Vozíky Linde si rychle získaly českého zákazníka a společnost si dále budovala dobré jméno v oblasti prodeje manipulační techniky. Na základě výborného renomé a úspěchů společnosti i manipulační techniky Linde v ČR došlo k akvizici firmy německým koncernem Linde AG, a tak se stal Liftec v roce 2003 součástí koncernu Linde AG. Od té doby působí na trhu jako Linde Material Handling Česká republika s.r.o. a čerpá nejen z hlubokých znalostí českého trhu, ale i z know-how koncernu Linde, jehož historie se datuje až do roku 1904.

Významným milníkem v rozvoji společnosti byl rok 2004. Kromě toho, že značka Linde slavila 125 let od svého vzniku, společnost investovala do nové výstavby sídla společnosti se skladovými a servisními prostorami a školicím střediskem v Praze. Rok poté byly zrekonstruovány a rozšířeny prostory pobočky v Ostravě. Před deseti lety byly také na trh poprvé uvedeny vozíky Linde s pohonem na CNG (ekologické palivo – stlačený zemní plyn), které se po pozdějším face-liftu staly jedním z nejrychleji rostoucích segmentů v oblasti manipulační techniky.

Také rok 2006 byl rokem velkých pozitivních změn – vlastníkem Linde Material Handling se stal koncern KION GROUP a společnost uvedla na trh novou generaci elektrických vozíků řady 386.

Druhé desetiletí nového milénia se v Linde MH Česká republika nese v duchu inovací, rozvoje sítě poboček a dalšího zkvalitňování služeb. Byly zavedeny nové standardy pro použité vozíky (tzv. Approved Trucks), které stimulují společnosti i k nákupu kvalitní použité techniky Linde pro lehčí nasazení. V roce 2013 byla spuštěna i on-line půjčovna vozíků. Do Nového Jičína, k obchodnímu partnerovi VOP CZ, byla v roce 2014 převedena výroba těžkých vozíků pro celou divizi. Významným rozvojem prošlo v České republice i oddělení Linde řešení, které propojuje prodejní a konzultační služby společnosti. Oddělení nabízí zákazníkům z oblasti retailu, internetového obchodování, lehké i těžké výroby, logistickým a dalším firmám vypracování kompletní logistické studie a dodání regálů a regálových řešení, manipulační techniky a technologií přímo na míru.

V loňském roce byl zahájen provoz Centra pro regeneraci trakčních baterií v hlavním sídle Linde MH v Praze, letos společnost rozšířila toto centrum i na pobočku do Velkých Bílovic. Pro lepší dostupnost servisu, pronájemní flotily a rozvoj dalších obchodních příležitostí na západu Čech v červenci tohoto roku také otevřela novou pobočku v Plzni. Pokračuje a rozšiřuje se i nabídka školicího střediska s názvem Linde škola.

„Věříme, že náš úspěch spočívá v tom, že se snažíme našim zákazníkům nabídnout právě takový typ kvalitní manipulační techniky Linde, jaký je pro jejich potřeby nejvhodnější, a zároveň myslíme i na komplexnost celého řešení včetně prokazatelných úspor, které naše řešení přinášejí,“ říká Ing. Jindřich Kotyza, jednatel a ředitel Linde Material Handling Česká republika s.r.o., a dodává, „jsem rád, že společně s kvalitními službami a naším know-how nejen co se naší vlastní techniky, ale i byznysu našich zákazníků týče, jsme si za těch 25 let působení na českém trhu vybudovali dobré jméno a můžeme se pochlubit kvalitními referencemi.“

Ve společnosti Linde Material Handling Česká republika v současné době pracuje přes 250 lidí v pražské centrále a čtyřech pobočkách po celé republice. Společnost jako dobrý zaměstnavatel a společensky odpovědná firma dlouhodobě přispívá na Nadaci Jedličkova ústavu a každý rok společně se svými zaměstnanci podporuje i menší potřebné charitativní projekty a organizace. Zároveň Linde MH klade velký důraz na trvale udržitelný rozvoj a ekologický provoz své techniky, což dokazuje nejen výzkumem v oblasti vodíkového pohonu a výrobou manipulační techniky na CNG pohon, ale také neustálou snahou o optimalizaci a dodávky komplexních řešení.

Základní informace o Linde Material Handling GmbH

Linde Material Handling GmbH je součástí KION GROUP AG, patří mezi největší světové výrobce vysokozdvižných a skladových vozíků a je lídrem na evropském trhu. Dnes navíc společnost nabízí své know-how, získané během desítek let vývoje a výroby elektrických pohonných systémů, vnějším zákazníkům pro širokou škálu jejich aplikací. Jako mezinárodní společnost má Linde Material Handling výrobní a montážní závody ve všech důležitých regionech po celém světě, vlastní globální prodejní a servisní síť s pobočkami ve více než 100 zemích. V roce 2014 zaměstnávala Linde Material Handling cca 13.900 zaměstnanců na celém světě a její obrat činil 3,077 miliardy eur.

Základní informace o Linde Material Handling Česká republika s.r.o.

Linde MH je komplexní dodavatel manipulační techniky a logistických řešení. Dodává nízkozdvižné a vysokozdvižné vozíky, náhradní díly, regály a regálové systémy na míru, poskytuje autorizovaný servis vozíků a komplexní služby poradenství v oblasti manipulační techniky, navrhuje optimalizaci flotily a logistická řešení. Na českém trhu působí od roku 1990, avšak historie společnosti se datuje již od roku 1904. Od roku 2006 je divize Material Handling součástí skupiny KION Group. Hustá síť prodejních a servisních poboček plně pokrývá celé území České republiky – Linde MH disponuje 14 prodejními místy a více než dvěma desítkami servisních míst. Společnost Linde MH ČR je certifikována pro systém managementu dle EN ISO 9001:2008, EN ISO 14001:2004 a BS OHSAS 18001:2007.

Pro více informací kontaktujte:

Linde Material Handling Česká republika s.r.o.

Ing. Martin Petřík

Vedoucí oddělení marketingu

tel.: +420 271 078 233

e-mail: martin.petrik@linde-mh.cz

www.linde-mh.cz

Crest Communications a.s.

Andrea Pitronová

Account Director

tel.: +420 222 927 111

e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz

www.crestcom.cz

Download

Images
Linde MH_oslavy 25 let.jpg
Florian Clement, Regional Manager East & SE Europe společnosti Linde Material Handling, předává plaketu k 25. výročí od vedení společnosti jednateli a řediteli společnosti Linde Material Handling Česká republika s.r.o. – Ing. Jindřichu Kotyzovi
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.