EN CZ SK

YIT VSTUPUJE S BYDLENÍM VE FINSKÉM STYLU NA POLSKÝ TRH

Released: 21. 9. 2015 11:34 YIT

V Polsku YIT plánuje zavést stejný obchodní model jako v České republice, kde společnost YIT Stavo působí jako developer bez vlastních stavebních kapacit a pro každý svůj rezidenční projekt vypisuje tendr na generálního dodavatele.

Tom Sandvik, ředitel obchodní divize YIT pro pobaltské země a státy střední a východní Evropy, k expanzi uvedl: „Do Polska vstupujeme s obdobně ambiciózními plány jako v České republice, kde se v hlavním městě chceme zařadit mezi pětici největších rezidenčních developerů. S ohledem na to, že již působíme v Česku, na Slovensku, ve třech pobaltských státech a v Rusku, je pro nás Polsko co do geografie i velikosti trhu přirozenou volbou. Právě posílení růstu realitního trhu na trzích střední a východní Evropy je totiž součástí strategie YIT." Jak uvedl ředitel polské YIT Tomasz Konarski, firma v současné době finišuje s akvizicemi prvních pozemků pro rezidenční výstavbu ve Varšavě, kde má také své sídlo.

Expanzi YIT do Polska nahrává také současná ekonomická situace v regionu střední a východní Evropy. Země CEE patří k nejrychleji se rozvíjejícím v Evropě. Důvěra klientů v rezidenční trh je vysoká, k čemuž přispívají mimo jiné i stále velmi příznivé sazby hypoték. Podle Zuzany Martínkové, manažerky YIT pro rozvoj marketingu a prodeje v regionu CEE, registruje skupina YIT oproti minulým třem rokům až dvojnásobný nárůst prodejů bytů prakticky na všech středo- a východoevropských trzích.

YIT je jedním z klíčových hráčů na trhu s bydlením ve střední a východní Evropě. V Estonsku a Lotyšsku je jedničkou. V Litvě a na Slovensku se řadí do první trojice, přední místo firmě patří rovněž v Rusku. Co do počtu a rozsahu bytových projektů patří mezi významné rezidenční developery také v Praze. V hlavním městě se od komornějších projektů (např. Hájek, Hostivař, Troja) přes bytové areály většího rozsahu (Braník, Hyacint Modřany, Green Motol, Talo Kavalírka) posouvá až k realizaci velkých urbanistických celků, pro které bude čerpat inspiraci z mateřského Finska. V Praze 9 - Hloubětíně v sousedství Rokytky na bývalém brownfieldu o ploše více než 9 ha v současné době chystá projekt nízkoenergetických bytů ve finském stylu. V horizontu 5-8 let zde postaví novou čtvrť s bytovými domy, viladomy a obchodními prostory, v níž najde domov téměř 2 000 obyvatel. Součástí čtvrti bude nová infrastruktura, parková zeleň, sportoviště a další plochy pro volnočasové aktivity.

Mezinárodní skupina YIT patří k nejvýznamnějším hráčům na evropském realitním trhu. Podniká v oblasti developmentu, pozemního a průmyslového stavitelství. Je jedničkou na finském trhu a přední místo jí patří také v Rusku. Vedle Finska a Ruska působí v pobaltských státech a ve střední a východní Evropě. Jako jedna z mála společností v tomto segmentu se může pochlubit dlouhou tradicí: v roce 2012 ve Finsku oslavila 100 let od svého založení, na ruském trhu působí již více než 50 let. YIT je kótována na burze v Helsinkách a ke konci roku 2014 měla více než 44 000 akcionářů. Divize developmentu, pozemního a průmyslového stavitelství YIT zaměstnává téměř 6 000 pracovníků. Výnosy YIT Corporation za rok 2014 dosáhly 1,801 mld. EUR, provozní zisk činil 114 mil. EUR.

O společnosti YIT a YIT Stavo:
Společnost YIT (správná výslovnost: vajajtý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou společnost Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let - původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu.
Společnost YIT Stavo v České republice dokončila již 6 projektů: Hostivař I a II, Hájek, Troja, Victoria a Braník. Ve výstavbě jsou nyní 3 projekty: Hyacint Modřany, Green Motol a nejnovější Talo Kavalírka. Společnost v současnosti připravuje další projekty jako například proměnu 9hektarového brownfieldu v Hloubětíně na novou živou čtvrť s bytovými domy, viladomy a obchodními prostory, ve které najde domov téměř 2 000 obyvatel. Postupně se chce zařadit mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze.
Nad rámec developerské činnosti podniká mezinárodní skupina YIT v oblasti pozemního a průmyslového stavitelství.


Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Marcela Kukaňová
Tel.: +420 731 613 618
e-mail: marcela.kukanova@crestcom.cz
www.crestcom.cz; www.yit.cz

Download

Images
YIT_vizualizace_Rokytka.jpg
YIT_vizualizace_Rokytka.jpg
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.