EN CZ SK

PĚT TIPŮ PRO SPRÁVNÝ VÝBĚR DRŽÁKŮ NA TELEVIZI

Released: 24. 11. 2016 10:47 SOLIGHT HOLDING s.r.o.

Velikost televizorů a monitorů se neustále zvětšuje. Je proto logické, že čím dál tím více lidí volí donedávna netradiční upevnění přístroje na zeď. Výběr držáků na televizi je dnes opravdu široký. Není ale lehké se v záplavě všech druhů a různých značek vyznat. V zásadě můžete vybírat buď mezi originálními držáky přímo od výrobce TV, které jsou dražší, nebo dáte přednost levnějším univerzálním držákům, které jsou stejně kvalitní a jejichž výhodou je větší výběr a variabilita.

Pro lepší orientaci přinášíme ve spolupráci s odborníky ze společnosti Solight Holding pět tipů, kterými se řídit při výběru držáku na TV:

1) Umístění TV - prvním bodem je určitě vhodný výběr místa, kam chceme televizi upevnit. V potaz berte okolní prostředí. Nic nesmí bránit ve výhledu a zapomenout by se nemělo ani na představu vedení veškeré kabeláže. Svou roli hraje i typ omítky a zdiva. Například sádrokarton je pro upevnění televize nevhodný.

2) Typ držáku - dalším krokem by měl být výběr držáku. Na trhu naleznete čtyři typy - fixní držák, který není polohovatelný a vyniká vysokou nosností, sklopný držák je možné omezeně polohovat směrem k podlaze, u některých typů i ke stropu. Velmi flexibilní jsou kloubové, neboli konzolové držáky. Tyto typy umožňují televizi v praxi natočit do jakéhokoliv úhlu. Využijete je především v širokých obývacích pokojích a v ložnici. Slabinou je samozřejmě nižší nosnost a nutnost většího prostoru mezi stěnou a televizí. Pro menší pokoje se nejlépe hodí stropní držáky, které bývají většinou polohovatelné do všech stran.

3) Proporce televize - dále je nutné vzít na vědomí především hmotnost televize a tzv. VESA normu, což je údaj, kterým se celosvětově označuje horizontální a vertikální vzdálenost montážních šroubů. Promyslet si musíte i vzdálenost TV od stěny. Nejlépe samozřejmě působí televize, která kopíruje plochu stěny, nicméně předem je nutné myslet na kabeláž a také na pozorovací úhly obrazovky. Kabeláž má mnohdy přívod právě na zadní straně přístroje, a proto ho nelze přitisknout až těsně ke zdi. Kabely je nutné připočítat i k celkové hmotnosti TV a tento údaj brát na vědomí při výběru držáku. Již zmíněné omezené pozorovací úhly obrazovky by vás měly donutit k úvaze, zda nepočítat s držákem, který umožňuje polohovatelnost, abyste z každého místa v pokoji mohli mít ten nejlepší výhled na obrazovku. Esteticky ani nepůsobí rozměrný držák, který je vidět za obrazovkou. Držák by měl být vždy menší než přístroj, který drží.

4) Kabeláž - málokdo věnuje včas pozornost příslušenství, bez kterého se televize neobejde. Kabely propojují TV nejen se zdrojem elektrické energie, ale i s dalšími doplňky, mezi které může patřit DVD přehrávač, souprava domácího kina, herní konzole nebo připojení ke kabelové televizi. U kloubových držáků myslete na rezervu při napínání kabelů, aby bylo možné televizí manipulovat do všech stran. Důležité je si uvědomit, v jakých místech ústí do přístroje konektory USB nebo čtečka paměťových karet a počítat tak s dostatečným prostorem při uchycení na držák.

5) Nosnost držáku - při výběru myslete i na nosnost držáku. Při manipulaci s televizí, mačkání tlačítek nebo připojování kabelů dochází k náhlým změnám tlaku na držák. Pokud je hmotnost televize totožná s nosností držáku vězte, že může velmi rychle dojít k jeho mechanickému poškození. Berte si určitě dostatečnou rezervu a počítejte i s váhou kabeláže.

Tip od společnosti Solight Holding
Univerzální držák 1M03 značky Solight s možností naklopení obrazovky k zemi o 12° upevní ke zdi každou plochou televizi s úhlopříčkou od 26" do 55", hmotností do 50 kg a roztečí VESA do 400 x 400 mm. Uchycení na zeď je velmi snadné. Přímo v držáku je zabudovaná vodováha, zajišťující přesnost a součástí balení jsou i zámky úchytů proti vysazení, které se starají o zabezpečení televize. Kompletní sadu pro instalaci na různé typy zdí doplňují podrobné instrukce pro bezproblémovou montáž.

Více na www.shop.solight.cz

O společnosti Solight Holding, s.r.o.
Solight Holding, s.r.o. je česká společnost specializující se od roku 2009 na dovoz zboží a jeho distribuci do obchodní sítě velkoobchodů i maloobchodů. Ve svém portfoliu značek nabízí pro Českou republiku i Slovensko renomované značky jako jsou Case Logic, Bandridge, Skross, Clingo, JCB, Thule, Fujitsu, Dyson, od července tohoto roku značku Morphy Richards a mnohé další. Důležitou součást produktového portfolia tvoří vlastní značka Solight, skýtající více jak 1 000 produktů různých kategorií. Podrobné informace o produktech a zastoupení společnosti naleznete na stránkách www.solight.cz.

Pro více informací kontaktujte:

Crest Communications, a.s.
Daniel Sommer
Account Executive
Tel.: +420 222 927 107
Gsm : +420 778 543 041
e-mail: daniel.sommer@crestcom.cz
www.crestcom.cz

Download

Images
Solight_1M0_nasazení a sklopení.jpg
Upevnění nosných ramen na základnu a následné naklopení televize je velmi snadné
Solight_1M03_image.jpg
Univerzální držák Solight 1M03 bezpečně upevní televizi na zeď
Solight_1M03_označení na zdi.jpg
Před instalací držáku využijte jeho základnu jako šablonu
Solight_1M03.jpg
Univerzální držák na televizi Solight 1M03 je konstruován tak, aby za přístrojem nebyl vidět a přesto zaručil jeho bezpečné upevnění
TV_drzaky_FIXNI_2.jpg
Univerzální držák 1M03 značky Solight je k dostání za 599 Kč a instruktážní video návod montáže naleznete na YouTube kanále Solight
Current Clients
Referential Clients
Crest Praha
Ostrovní 126/30, 110 00 Praha 1
phone: +420 731 613 608
email: zobrazit
ID datové schránky: 2t9dhvu
Crest Ostrava
Tovární 537/8, 709 00 Ostrava–Mariánské Hory
phone: +420 596 620 435 – 6
email: zobrazit
ID datové schránky: tk7wthy
Crest Bratislava
Murgašova 3, 811 04 Bratislava
phone: +421 904 283 825
email: zobrazit
 
We have been a member of the Association
of Public Relations Agencies (APRA)
since 28 June 2005.
We have held the CMS 3 CERTIFICATE
(Consultancy Management Standard)
since 13 December 2007.
Jsme členem celosvětové sítě
PR agentur IPRN od března 2007.
Tuto organizaci reprezentujeme
v České republice a na Slovensku.